tel: 22 780 41 79
e-mail:

Jesteś tutaj:

gok / aktualności

30 września 2017 - 29 października 2017

Indonezja w Wiązownie

 
"Indonezja - Jedność w różnorodności", tydzień indonezyjski w GOK, koncert Gamelanowy, projekcja filmu "Sen na Jawie" to tylko wybrane z atrakcji związanych z Wystawą indonezyjską, która będzie prezentowana w Galerii Więzy w dniach 30.09.2017 r. - 29.10.2017 r. 

Stowarzyszenie „Więzy” serdecznie zaprasza na kolejną podróż po ciekawych zakątkach świata. Tym razem przeniesiemy się do Azji Południowo-Wschodniej, a dokładniej do Indonezji. Wystawa zatytułowana „Indonezja - jedność w różnorodności” jest zainspirowana podróżami do tego kraju, jego wielobarwną i zróżnicowaną kulturą.

Wystawa, poprzez różne zbiory i liczne eksponaty zgromadzone przez entuzjastów indonezyjskiej kultury i sztuki pozwoli uczestnikom wystawy zajrzeć, dotknąć, posłuchać, a nawet powąchać i posmakować piękno tego kraju. 

 
 
Tytuł wystawy "Indonezja - Jedność w różnorodności" nawiązuje do hasła Bhinneka Tunggal Ika (Jedność w różnorodności). Jest to stare motto jawajskie, które oznacza jedność Indonezyjczyków pomimo ich odrębności etnicznych i kulturowych. 
Wystawa, poprzez różne zbiory i liczne eksponaty zgromadzone przez osoby oczarowane Indonezją, przeniesie nas do zróżnicowanych kulturowo i geograficznie regionów tego wyspiarskiego kraju.
Podczas wystawy będzie można podziwiać między innymi: białą broń, rękodzieło artystyczne, w tym batik i rzeźby w drewnie, drewniane lalki z teatru lalek oraz barwne fotografie życia podwodnego autorstwa Alicji i Janusza Dramińskich. Przewidujemy dostęp do instrumentów muzycznych, zgadywanki dla najmłodszych, oraz możliwość przymierzenia tradycyjnych odświętnych strojów indonezyjskich.
 
 
Uroczyste otwarcie wystawy poprzedzi koncert Warszawskiej Grupy Gamelanowej, który odbędzie się w sobotę 30 września 2017 roku o godzinie 16:30 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Kościelnej 41 w Wiązownie. Otwarcie wystawy i zwiedzanie jej z kuratorem odbędzie się po koncercie, o godzinie 18:00 w Galerii „Więzy” przy ul. Lubelskiej 29 w Wiązownie. Wernisaż urozmaici drobna degustacja specjałów indonezyjskiej kuchni.
 
 
W dniach 16-20 października 2017 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie odbywać się będą zajęcia w ramach tygodnia indonezyjskiego: warsztaty batiku, prelekcje, pogadanki, warsztaty plastyczne dla najmłodszych - szczegóły wkrótce.
 
Finisaż, czyli uroczyste zakończenie wystawy, odbędzie się 29 października w niedzielę. Tego dnia przewidujemy o godzinie 15:00 w Gminnym Ośrodku Kultury pokaz filmu „Sen na Jawie” (30 min) autorstwa Dominiki i Doroty Proba. 
 
Zapraszamy do wspólnego odkrywania tego niezwykle barwnego, wyspiarskiego państwa.
 

Do obejrzenia wystawy zapraszamy do Galerii „Więzy” w Wiązownie przy ul. Lubelskiej 29 we wszystkie soboty i niedziele między 30 września a 29 października w godzinach 10:00-16:00 oraz w dni powszednie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (22 789 06 96).

 

Sponsorzy

16.02.2019
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.