5 listopada 2016 16:30 - 7 listopada 2016

Listopadowe Dni Kultury dla Dzieci

Listopadowe Dni Kultury dla Dzieci organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci Bajkowych.

Podczas spektakli dzieci zbierają pieczątki potwierdzające uczestnictwo.  Dzieci, które wezmą udział w trzech przedstawieniach, otrzymają nagrody rzeczowe. Rozdanie nagród 7 listopada, po spektaklu w Wiązownie. Karty uczestnictwa do odbioru wraz z biletami/wejściówkami.

Miejsce: Dom Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej, Godz. 16:30

"Mały strażak" to zabawna, wierszowana historia o chłopcu, który zostaje strażakiem. Wszystkie trudności i perypetie, jakie musi przejść w drodze do celu, ujęte są w lekkiej, przyjaznej konwencji m.in. z częstym udziałem widzów. Spektakl jest jednocześnie doskonałą okazją do zapoznania młodych widzów z tematyka zagrożeń pożarowych. Spektakl dla widzów 4-10 lat.

Scenariusz i reżyseria: Tadeusz Hankiewicz

Występują: INEZ CZARNECKA - pani wójt, strażak, PAWEŁ ZAKRZEWSKI - brygadier , PIOTR TRĄBIŃSKI - Mariuszek –strażak

Otwockie Centrum Kultury i ATM im. Stefana Jaracza

WSTĘP WOLNY: Darmowe wejściówki do odbioru w GOK oraz w Bibliotekach

Miejsce: Biblioteka Publiczna Filia w Duchnowie, Godz. 14:30

Miejsce: Dom Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej, Godz. 18:30

„Czerwony Kapturek” - bajkę o Czerwonym Kapturku zna każde dziecko. Jednak w wersji Teatru Lalek Dużych Pianka tej klasycznej opowieści poza dziewczynką, babcią i wilkiem spotkać można salamandrę, tygrysa, dwie przekomarzające się przyjaciółki oraz Superbohatera. Co ważne: w tej bajce nie ma przemocy. Jest za to dużo, dużo humoru. Spektakl w wykonaniu Teatru Lalek Dużych PIANKA

Występują: Magdalena Ciężkowska, Radosław Stosio, Urszula Szopa

WSTĘP: Bilety 5,00 zł do nabycia w GOK oraz w Bibliotekach

Miejsce: Biblioteka Publiczna w Wiązownie, Godz. 18:00

„Rozbójnik Runcajs”
Bajka na podstawie dobranocki "Przygody Rozbójnika Rumcajsa". Jest to opowieść o wartościach rodzinnych, miłości, wsparciu i wzajemnej życzliwości, wpleciona w leśne otoczenie. Co daje nam las? Jak żyć w zgodzie z naturą?
Jak dbać o nasze środowisko? Czyste powietrze, otaczająca nas przyroda, są tłem dla scen z życia, bardzo typowej, choć bajkowej rodziny.

WSTĘP: Bilety 5,00 zł do nabycia w GOK oraz w Bibliotekach