tel: 22 780 41 79
e-mail:

Jesteś tutaj:

gok / aktualności

16 listopada 2018 - 18 listopada 2018

Listopadowe Dni Kultury

Zapraszamy na Listopadowe Dni Kultury Organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna. Dni Kultury organizowane są po raz trzeci, zawsze z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci Bajkowych. 

Tegoroczne spotkania z kulturą i teatrem nawiązują do szczególnego jubileuszu tj. 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Wydarzenie to skierowane jest do dzieci, aby przybliżyć im historię kraju w sposób ciekawy i pouczający. Pierwszym spektaklem , zaplanowanym na 16 listopada, będzie przedstawienie pt.: „Zaczarowany młynek” , opowiadające o rybaku, który otrzymał tajemniczy prezent od nieznanego przybysza. W spektaklu poruszane są tematy związane z geografią Polski, podkreślona jest rola Królowej polskich rzek tj. rzeki Wisły. Pierwszego dnia spotykamy się w filii Biblioteki Publicznej w Duchnowie.
Następnego dnia tj. 17 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie, zapraszamy na przedstawienie pt.: „Przygody Bociana Klekosława”. Aktorzy przedstawią historię bociana który ląduje w krainie Rompompomlandii, gdzie zaprzyjaźnia się ze śmiesznymi stworkami. Spotyka również czarownicę, która koniecznie chce mu ukraść dziób. Kiedy wreszcie dolatuje do celu, dowiaduje się dużo o Polsce - swoim rodzinnym kraju. 
Ostatnim, szczególnym spektaklem - 18 listopada w Domu Kultury w Woli Karczewskiej będzie przedstawienie pt.: "Ziuk Piłsudski. Odzyskana wolność ". Jest to kilka scen z życia małego Ziuka, nastolatka Józefa i wreszcie dorosłego przywódcy "legionów". To łatwa i żartobliwa opowieść o Józefie Klemensie Piłsudskim zwanym Ziukiem. 
Karnet na trzy przedstawienia to koszt 15 zł, a jeden spektakl to koszt 6 zł. Zapraszamy wszystkie dzieci, aby ciekawie spędzając czas mogły przybliżyć sobie ważne wartości patriotyczne.

Spektakl niedzielny, zakończony zostanie warsztatami plastyczno – artystycznymi, podczas których dzieci wykonają piękne jesienne dekoracje. Oczywiście nie zabraknie również motywów patriotycznych. 

Wejściówki dostępne w GOK Wiązowna oraz w Bibliotekach na terenie Gminy Wiązowna (Wiązowna, Duchnów, Glinianka)

Sponsorzy

26.06.2019
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.