tel: 22 780 41 79
e-mail:

Jesteś tutaj:

gok / aktualności

2 września 2018 19:00

Mazowsze w Koronie - Koncert

Raduj się Matko Polsko! Tak brzmi tytuł tegorocznego sezonu cyklu Mazowsze w Koronie. Mazowiecki Instytut Kultury wraz z partnerami już po raz piętnasty organizuje muzyczne wieczory w zabytkach architektury mazowieckiej. Drugiego września będziemy mieli okazję uczestniczyć w jednym z takich wieczorów. O godzinie 19.00 w osiemnastowiecznym kościele pw. św. Wojciecha w Wiązownie przy ul. Kościelnej 65 rozpocznie się kolejny koncert cyklu pt. Raduj się Matko Polsko! Wstęp wolny.

Tegoroczny sezon koncertów związany jest z obchodami jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W niedzielę wystąpi dla nas Warszawski Chór Międzyuczelniany pod batutą Borysa Somerschafa, który wykona sakralne i świeckie pieśni polskich kompozytorów. Muzyczna podróż przez osiem wieków polskiej muzyki rozpocznie się w średniowieczu, a zakończy w czasach współczesnych. Usłyszymy mi.in.: Bogurodzicę, Gaude Mater Polonia, kompozycje Stanisława Moniuszki, Feliksa Nowowiejskiego czy Henryka Mikołaja Góreckiego.

Patriotyczne akcenty obecne były na festiwalu Mazowsze w Koronie od początku jego istnienia (pierwsza edycja projektu upamiętniała 475. rocznicę inkorporacji Księstwa Mazowieckiego do Korony Królestwa Polskiego). Nie mogło ich zabraknąć także w jubileuszowym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na wszystkich koncertach rozbrzmiewa polska muzyka, w dużej mierze autorstwa kompozytorów tworzących w okresie 1918–2018.

Koncert organizowany jest przez Mazowiecki Instytutu Kultury we współpracy z naszą gminą i Parafią w Wiązownie. Wstęp na koncerty w ramach cyklu jest wolny. Szczegóły na Facebook.com/mazowszewkoronie i stronie internetowej mazowszewkoronie.pl\

Informacja: Mazowiecki Instytut Kultury

 

Sponsorzy

19.07.2019
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.