14 sierpnia 2017 07:30 - 31 sierpnia 2017

Nie siedź w domu w wakacje - wybierz EKO-Aktywizację

Zapraszamy do udziału w Projekcie.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Operacja: Nie siedź w domu w wakacje – wybierz EKO-aktywizację.

Cel: Podniesienie wiedzy i świadomości społeczności lokalnej (w szczególności wśród dzieci, młodzieży i seniorów) w zakresie ochrony środowiska, ekologii i zmian klimatu, poprzez przeprowadzenie 21 szkoleń, oraz przeszkolenie osób  z grup defaworyzowanych, w zakresie  tematyki prozdrowotnej i proekologicznej.
Współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020

Nie siedź w domu w wakacje – wybierz EKO-aktywizację

Bezpłatne warsztaty przyrodnicze dla dzieci w wieku 6-13 lat.

Sierpień

grupa

miejscowość

częstotliwość spotkań

liczba godzin w ciągu dnia

liczba godzin w sumie

Grupa 8

Żanęcin

10

Realizowane będą 2 programy warsztatów. Grupy nieparzyste- Cykl 1, Grupy parzyste- Cykl 2. Istnieje możliwość udziału w zajęciach grupy parzystej oraz nieparzystej

Bloki tematyczne zajęć dla dzieci:
• Grupy: 1,3,5,7- Cykl I
- „Ochrona przyrody i ekologia”
- „Zmiany klimatu i przeciwdziałanie im”
- „Woda w przyrodzie”
- „Bioróżnorodność”
- „Pszczoły - więcej niż miód”
• Grupy 2,4,6,8- Cykl II
- „Nic nie ginie w przyrodzie- komplementarność systemów przyrodniczych”
- „Woda - życia doda”
- „Po co jem”
- „Kupuję i jem ekologicznie”
- „Sport to zdrowie, nawet senior Ci to powie”

Program warsztatów obok zajęć edukacyjnych i zajęć rekreacyjnych przewiduje zajęcia plastyczno- techniczne zgodne z programem edukacyjnym. Dzieci zrobią m.in. domki dla ptaków, domki dla owadów, papierowe witraże ze zwierzętami, makiety, świece woskowe, zielniki, plakaty. Podczas zajęć terenowych zasadzą rośliny nektarodajne i spróbują zwiększyć przyjazność terenu dla zwierząt.

Szczegółowy program warsztatów znajduje się w załączniku.

Lokalizacje w których odbywać się będą zajęcia to Świetlice Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie: Rzakta (ul. Mazowiecka 34), Żanęcin (ul. Spokojna 15), Duchnów (ul. Wspólna 157)  i Dom Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej (ul. Doliny Świdra 6).

Zajęcia w Woli Karczewskiej przyjmą formę codziennych spotkań dla dzieci trwających 8 h, w tym 5 h nauki przez zabawę (prowadzone przez wyspecjalizowanych instruktorów), zaś 3 h będą przeznaczone na rekreację. Przez cały czas trwania warsztatów dzieci będą miały zapewnioną opiekę wychowawców czasu wolnego- pracowników GOK. Realizowane będą 2 cykle tematyczne, każdy trwający 5 dni (40 h zegarowych). Przewiduje się, że w każdym cyklu weźmie udział 30 dzieci.

W Świetlicach w Rzakcie, Żanęcinie oraz Duchnowie warsztaty będą odbywały się 2-3 razy w tygodniu po 3 h. Realizowany program będzie tematycznie analogiczny do programu Woli Karczewskiej, jednak realizowany w skróconej formie. Dzieci będą przebywały pod opieką wyspecjalizowanego instruktora. Przewiduje się po 10 uczestników w każdej lokalizacji.

Zgłoszenia

Aby zgłosić udział w projekcie należy uzupełnić kartę zgłoszeniową i dostarczyć ją do Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie ul. Kościelna 41.

Zgłoszenia do 10.08.2017 lub do wyczerpania liczby miejsc.

KARTA ZGŁOSZENIOWA - do pobrania

19.08.2017