tel: 22 780 41 79
e-mail:

Jesteś tutaj:

gok / aktualności

4 marca 2018 18:00 - 31 grudnia 2018

Rok działań dla Ryszarda Nawrockiego

 

Rok dla Ryszarda Nawrockiego

 

Wzorem ubiegłorocznej akcji, która odbywała się pod hasłem "Kręcimy dla Teosia", podczas której organizowaliśmy różne działania, wydarzenia, atrakcje, z których dochód został przekazany dla Teodora Górskiego, mieszkańca Gminy Wiązowna rok 2018 dedykujemy Rysiowi Nawrockiemu. 

Wszystko zaczęło się od akcji „Świątecznej radość pomagania”. Jest to  charytatywna akcja Gminy Wiązowna, która powstała z inicjatywy wójta Janusza Budnego. Już trzeci raz mieszkańcy gminy dostali przed świętami Bożego Narodzenia specjalnie świąteczne pocztówki. Oprócz życzeń znajduje się na nich informacja o bohaterze akcji. Co roku bohaterem jest ktoś inny.

W 2018 roku Bohaterem akcji jest – 5 letni Rysiek Nawrocki z Emowa.

Choroba chłopca zaczęła się w lipcu 2014 roku, gdy przez przypadek zdiagnozowano u niego Tryton – rzadki rodzaj guza nerwów obwodowych. Guz był ogromy, miał 10 x 5 cm ale na szczęście nie zdążył się uzłośliwić. Został wycięty. Wraz z nim usunięto część nerwów co spowodowało uszkodzenie splotu ramiennego i niedowład lewej ręki. Była ona całkowicie wiotka, a chłopiec musiał ją nosić na temblaku, bo w każdej chwili przez przypadek mógłby ją zwichnąć.

Dwa lata później, gdy było już pewne, że nowotwór Ryśkowi nie zagraża, lekarze zdecydowali się na pierwszą operację przeszczepu nerwów. Potem przeszczepiono mu mięśnie z uda do bicepsa, co po tygodniach rehabilitacji pozwoliło chłopcu zginać rękę w łokciu. Operacje i rehabilitacja były trudne i dla chłopca i dla jego rodziny. Wiązały się z wieloma wyrzeczeniami, bólem i trudem. Wymagały wiele cierpliwości.

Chłopiec nie odzyskał jeszcze w pełni sprawności. Żeby to osiągnąć potrzebne są kolejne dwie, kosztowne operacje w Niemczech. Po nich chłopca czeka wiele godzin wyczerpującej rehabilitacji. Operacje nie mogą zostać w pełni sfinansowane przez NFZ. Poza tym fundusz pokrywa koszt 120 dni rehabilitacji rocznie, a chłopiec wymaga jej znacznie częściej. To warunek, by w przyszłości był sprawnym, zdrowym człowiekiem, który może spokojnie się uczyć, pracować i być aktywnym.

Ryszard jest fanem piłki nożnej, jego ulubionym zawodnikiem polskiej reprezentacji jest Grzegorz Krychowiak. Uwielbia sagę „Gwiezdne wojny”. 

Żeby pomóc Ryszardowi i jego rodzinie musimy zebrać przynajmniej 68 000 zł. To możliwe. Jeśli każdy z nas przekaże na jego leczenie 1% podatku. Można to zrobić wpisując w rocznym zeznaniu podatkowym w odpowiednim miejscu nr KRS 0000142952 z dopiskiem Nawrocki Ryszard. 

Ta akcja naprawdę działa. Pierwsza edycja miała miejsce w 2015 rokuy. Wtedy jej bohaterem było Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Jesteśmy!” z Radiówka. Rok termu bohaterem świątecznej akcji Gminy Wiązowna został Toedor Górski. Na jego leczenie zebraliśmy w sumie ok. 82 tys. zł. To pieniądze pochodzące z 1% podatków oraz z licznych zbiórek i akcji, które przez cały rok były organizowane w Gminie Wiązowna. Jesteśmy przekonani, że w tym roku „Świąteczna radość pomagania” i mieszkańcy naszej gminy pomogą Ryśkowi. To prosty i skuteczny sposób żeby zmienić jego życie!

KRS 0000142952 „Nawrocki Ryszard”
OTWARTE RAMIONA
Fundacja Splotu Ramiennego
Nr konta: 90 8009 0007 0017 3342 2001 0001

 

Jednym z działań na rzecz Ryśka jest Koncert charytatywny, na który juz dziś zapraszamy:

 

Sponsorzy

27.05.2019
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.