tel: 22 780 41 79
e-mail:

Jesteś tutaj:

gok / aktualności

27 października 2017

Strażacka trasa na orientację

Strażacka trasa na orientację

 

Na terenie naszej Gminy dotychczas funkcjonowała  jedna trasa na orientację – po Wiązownie. Zainteresowani mogą pobrać mapę i Kartę Startową ze strony www.stowarzyszeniewiezy.blog.pl, a po przejściu trasy i potwierdzeniu wszystkich PK odesłać Kartę do organizatorów w celu weryfikacji. W czasie Ogólnopolskiego Rajdu w październiku uruchomione zostaną następne trasy. Październikowe wydarzenie wpisane jest w kalendarz obchodów Roku Jubileuszowego OSP, z tego powodu powstała nowa trasa, która  prowadzi poprzez miejsca związane ze Strażą Pożarną. Trasa jest już aktywna, można próbować swoich sił na trasie strażackiej. Trasę wraz z opisem punktów kontrolnych można znaleźć na stronie: www.trino.pttk.pl/images/trasy/m/20m17.pdf.

turystyczno-rekreacyjnych imprezach na orientację (TRInO) priorytetem jest poznawanie w interesujący sposób walorów turystyczno-krajoznawczych różnych miejscowości i miejsc. Imprezy te skierowane są do wszystkich turystów pieszych i rowerzystów, również do osób początkujących, nie mających jeszcze doświadczenia w wędrówkach z mapą (i ewentualnie z kompasem).

Udział w TRInO polega na przebyciu trasy pomiędzy zaznaczonymi na mapie punktami kontrolnymi (PK), którymi są różne obiekty stałe (charakterystyczne czy nietypowe). Do tych obiektów (PK) są ułożone szczegółowe pytania. Potwierdzenie obecności przy punkcie (potwierdzenie PK) odbywa się poprzez wpisanie do Karty Startowej odpowiedzi na zadane pytanie – wymagające dokładnej obserwacji danego obiektu lub sąsiadującego z nim terenu. Istotne jest więc odnalezienie właściwego miejsca (PK). Swoją obecność na właściwym punkcie kontrolnym uczestnik (zespół) potwierdza sam poprzez dokonanie odpowiedniego wpisu do Karty Startowej. Kolejność odnajdywania PK jest dowolna. Każdy uczestnik (zespół) sam decyduje o przebiegu trasy.

Turystyczno-rekreacyjne trasy na orientację można pokonywać w czasie imprez masowych lub indywidualnie. Indywidualni uczestnicy lub zespoły zainteresowane przebyciem trasy – pobierają z Internetu i/lub drukują materiały startowe i w dowolnym czasie przechodzą trasę, potwierdzając punkty kontrolne. Wypełnioną Kartę Startową uczestnik (zespół) dostarcza organizatorom w formie papierowej lub elektronicznej.

Z mapą TRInO można ciekawie zwiedzić i poznać różne miejsca, które w inny sposób mogą być mniej interesujące, trudno się o nich dowiedzieć lub je znaleźć. W turystyczno-rekreacyjnych InO uczestniczyć mogą całe rodziny (nawet z dziećmi w wózkach), grupy znajomych i zorganizowane grupy młodzieży szkolnej (np. w czasie zajęć z historii, geografii czy wychowania fizycznego).

 

Trasa do pobrania

Sponsorzy

27.05.2019
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.