tel: 22 780 41 79
e-mail:

Jesteś tutaj:

gok / aktualności

16 października 2017 - 20 października 2017

Tydzień Indonezyjski w GOK

 
W dniach 16 - 20 października 2017 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie odbywać się będą zajęcia w ramach tygodnia indonezyjskiego: warsztaty batiku, prelekcje, pogadanki, warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Zajęcia odbywają się dla grup zorganizowanych. Prosimy o zgłoszenia mailowe: gok@gok-wiazowna.pl

 

Udział w zajęciach jest bezpłatny i obejmuje: wizytę w Galerii Więzy, spotkanie z instruktorem w GOK, pogadankę oraz zajęcia manualne. Prosimy o rezerwację minimum dwóch godzin dla jednej grupy. 

 

Wystawa zatytułowana „Indonezja - jedność w różnorodności” jest zainspirowana podróżami do tego kraju, jego wielobarwną i zróżnicowaną kulturą. Stowarzyszenie „Więzy” serdecznie zaprasza na kolejną podróż po ciekawych zakątkach świata. Tym razem przeniesiemy się do Azji Południowo-Wschodniej, a dokładniej do Indonezji. 

Wystawa, poprzez różne zbiory i liczne eksponaty zgromadzone przez entuzjastów indonezyjskiej kultury i sztuki pozwoli uczestnikom wystawy zajrzeć, dotknąć, posłuchać, a nawet powąchać i posmakować piękno tego kraju. 

 
 
Tytuł wystawy "Indonezja - Jedność w różnorodności" nawiązuje do hasła Bhinneka Tunggal Ika (Jedność w różnorodności). Jest to stare motto jawajskie, które oznacza jedność Indonezyjczyków pomimo ich odrębności etnicznych i kulturowych. 
Wystawa, poprzez różne zbiory i liczne eksponaty zgromadzone przez osoby oczarowane Indonezją, przeniesie nas do zróżnicowanych kulturowo i geograficznie regionów tego wyspiarskiego kraju.
Podczas wystawy będzie można podziwiać między innymi: białą broń, rękodzieło artystyczne, w tym batik i rzeźby w drewnie, drewniane lalki z teatru lalek oraz barwne fotografie życia podwodnego autorstwa Alicji i Janusza Dramińskich. Przewidujemy dostęp do instrumentów muzycznych, zgadywanki dla najmłodszych, oraz możliwość przymierzenia tradycyjnych odświętnych strojów indonezyjskich.
 
 
 
 
 

Sponsorzy

27.05.2019
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.