2 grudnia 2017 11:30

Warsztaty Książeczkowe - Podróż z Wisłą przez Polskę

Warsztaty Książeczkowe - podróż z Wisłą przez Polskę

Dnia 22 czerwca 2016 na wniosek oddolnej inicjatywy społecznej, Sejm RP ogłosił 2017 rok, Rokiem Rzeki Wisły.

„Chcemy przypominać o tych pięknych czasach, kiedy Wisła bardziej łączyła niż dzieliła. Chcemy realizacji wspólnych programów dedykowanych Wiśle.
Wspólnie budujemy markę Wisły- bo to dobra, polska marka!” – piszą działacze.

Działania pod Logo Roku Rzeki Wisły to społeczne i oddolne inicjatywy ludzi oraz organizacji pozarządowych, dążących do budowy dobrej marki rzeki Wisły.

Celem Roku Rzeki Wisły jest uruchomienie energii i działań na wielu poziomach, ale również tworzenie trwałych efektów: projektów , cyklicznych działań i produktów turystycznych, kulturalnych i społecznych o charakterze lokalnym jak również w skali ogólnokrajowej.

1467 był pierwszym rokiem wolnej żeglugi na Wiśle. Rozpoczął się wtedy ponad 300 letni „Złoty Okres” żeglugi wiślanej. Wolny handel w całym jej dorzeczu był jedną z podstawowych przyczyn powstania ekonomicznej, kulturalnej i militarnej potęgi świata w okresie „Polski zygmuntowskiej”.

Wisła płynie przez wszystkie polskie serca, jest symbolem naszej polskości i tożsamości. Jej los dotyczy nas wszystkich.  Rok Rzeki Wisły chcemy traktować jako ogólnonarodowe święto.

Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie dołącza do ogólnopolskiego świętowania.

Zapraszamy na zajęcia  „Warsztaty Książeczkowe – podróż z Wisłą przez Polskę”. Podczas zajęć dzieci stworzą własną książeczkę edukacyjną, poznają historię oraz znaczenie rzeki Wisły. Zajęcia prowadzone w formie zabaw plastyczno – artystycznych.

Zajęcia odbędą się:

Świetlica w Izabeli: 2 grudnia 2017 r., godz. 11:30 – 13:00 (zajęcia w cenie 10 zł/osoba)

Świetlica w Rzakcie: 2 grudnia 2017 r., godz. 13:30 – 15:00

(zajęcia realizowane  w ramach cyklicznych zajęć świetlicowych)

13.12.2017