tel: 22 780 41 79
e-mail:

Jesteś tutaj:

Dzień Iluzji 31.01.2017 r.

 

Dzień Iluzjonistów z pokazem iluzji

Pierwszym iluzjonistą, o którym posiadamy wiarygodne wiadomości był prawdopodobnie Egipcjanin – Dedi. Wspomina o nim „Papirus Westcar” (2700 r. p.n.e.). Sztuką iluzji posługiwali się również starożytni kapłani. Opierając się na wiedzy z dziedziny matematyki, fizyki (głównie mechaniki), chemii i astronomii skonstruowali wiele urządzeń, które pozwoliły nadać iście magiczny charakter religijnym ceremoniom. Podczas wojen grecko – perskich magowie pojawili się również w starożytnej Grecji. To właśnie tam oprócz iluzjonistów – kapłanów wyodrębnili się iluzjoniści – artyści. Nazywano ich „Psephopaiktesami” i wzmianki o ich umiejętnościach można odnaleźć w dziele Platona „Republika”. Magicy – artyści cieszyli się tak ogromną popularnością, że uświetniali swoją sztuką najbardziej okazałe uroczystości. Jak widać okres starożytności był prawdziwym rozkwitem sztuki iluzji, która z jednej strony była wykorzystywana przez kapłanów do nadania magicznej atmosfery swoim obrzędom, z drugiej zaś, demonstrowana przez Psephopaiktesów, bawiła ludzi na weselach i innych uroczystościach.

Dzisiaj, w dobie ogólnej komputeryzacji i globalizacji doskonale odnajdują się takie gwiazdy w dziedzinie iluzji jak David Copperfield, David Blane, Peter Marvey czy Lance Burton. Pomimo pojawiających się co jakiś czas w mediach programów zdradzających niektóre sekrety iluzjonistów, jest to nadal najbardziej niezwykła i inspirująca dziedzina sztuki, która bawi dorosłych i dzieci. Jednym zdaniem: iluzja prawdopodobnie jest najbardziej uniwersalnym językiem sztuki.

Podstawowym zadaniem iluzjonisty jest dostarczenie rozrywki. Program to nie tylko seria trików. To interakcja z publicznością, zapraszanie gości do aktywnego udziału w występie. Wiele z prezentowanych numerów już na etapie tworzenia zostaje ułożonych z myślą o rozbawienia widowni.

31 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Iluzjonistów, z tej okazji na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie, w Domu Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej  zagościł Konrad Modzelewski – iluzjonista, komik, żongler. Rozbawił i oczarował zarówno tę młodszą jak i dorosłą część widzów. Wspaniały, wesoły pokaz, Ogromna dawka humoru, śmiechu i świetnej zabawy. Najciekawsze momenty to to, w których aktywnie uczestniczyły dzieci  zaproszone z grona publiczności. 

 

Tekst: Paulina Sokół

Dzień Iluzji 31.01.2017 (2)
Dzień Iluzji 31.01.2017 (3)
Dzień Iluzji 31.01.2017 (4)
Dzień Iluzji 31.01.2017 (5)
Dzień Iluzji 31.01.2017 (7)
Dzień Iluzji 31.01.2017 (8)
Dzień Iluzji 31.01.2017 (10)
Dzień Iluzji 31.01.2017 (11)
iluzjonista ikona
dzień iluzjonisty

Sponsorzy

24.06.2018
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.