tel: 22 780 41 79
e-mail:

Jesteś tutaj:

Koncert charytatywny, 04.03.2018 r.

Grzegorz Turnau i Przyjaciele dla Rysia Nawrockiego

 

Choć to nie dzień jego imienin, pięcioletni Rysiek z Emowa był prawdziwym bohaterem pierwszej, marcowej niedzieli. 4 marca 2018 r., odbył się Koncert Charytatywny ”Grzegorz Turnau i Przyjaciele dla Rysia Nawrockiego”, podczas którego udało się zebrać 48 800 zł na leczenie chłopca.

Ryś od drugiego roku życia walczy o zdrowie. Po operacji usunięcia guza umiejscowionego w okolicy splotu ramiennego, uszkodzeniu uległy nerwy i mięśnie jego lewej ręki. W efekcie, Ryś nie może poruszać rączką i nosi ją na temblaku. Odbyła się już jedna operacja rekonstrukcji nerwów, ale potrzebne są dwie kolejne i bardzo dużo rehabilitacji. Aby pomóc Rysiowi w powrocie do zdrowia na terenie naszej Gminy, w tym roku, odbędzie się jeszcze wiele zbiórek podczas, których będziemy mogli dokonać darowizny na  rzecz Fundacji „Otwarte Ramiona”, której podopiecznym jest Rysio.

Przygotowania do koncertu rozpoczęły się na wiele miesięcy przed wydarzeniem, należało pozyskać sponsorów oraz artystów, którzy uświetnią to wydarzenie. Ponadto podobnie jak w zeszłorocznej edycji, miał wystąpić Kabaret „Na chwilę”, w skład którego wchodzą przedstawiciele władz oraz jednostek samorządowych z wójtem Januszem Budnym na czele. Osoby te, na co dzień nie związane z występami scenicznymi, musiały włożyć dużo zaangażowania oraz poświęcić długie godziny na ćwiczenia i próby, za co bardzo dziękujemy. Koncert Grzegorza Turnau, znanego kompozytora, piosenkarz i pianisty, autora tekstów, odbył się bez kosztowo. Wiele firm, oraz osób prywatnych przekazało przedmioty na licytacje.

W dniu wydarzenia wszyscy w pełnym skupieniu obserwowali zapełniającą się salę. Na koncert do Hotelu Brant w Majdanie przybyło ponad 160 osób. Gdy wszystkie fotele zostały zajęte, prowadząca - Joanna Iwańska przywitała gości oraz przedstawiła Rysia. Odbyły się pierwsze licytacje z udziałem aktora Jakuba Wesołowskiego.

Przez wielu wyczekiwanym punktem programu, był kabaret. Za kulisami ciągły ruch i zmiany kostiumów narzucały rytm i synchronizację. Artyści zaśpiewali wiele znanych piosenek w oryginalnych aranżacjach z przezabawnym ruchem scenicznym. Widownia nagrodziła występujących gromkimi brawami, zaś do występujących dołączył Ryś w stroju ze swojego ulubionego filmu – Gwiezdnych Wojen.

W przerwie między występami odbyła się kolejna seria licytacji, między innymi medalu przekazanego przez tatę Rysia za udział w misji w Afganistanie V i VI zmiany NATO ISAF AFGANISTAN. Wśród przedmiotów licytowanych medal od samego początku miał najwyższą wartość. Początkowo sentymentalną, szczególnie dla rodziny. Jak się później okazało został wylicytowany za najwyższą cenę - 5,5 tys. zł. Darczyńców było wielu - wszystkich fantów nie zdołano zlicytować tego wieczoru. Wiele z nich jest wciąż dostępnych, np. bardzo ciekawe obrazy, rzeźby i przedmioty - gratki dla fanów sportu. Cała lista dostępna na FB GOK Wiązowna.

W nastrój zadumy wprowadził nas koncert Grzegorza Turnau, który wykonał m.in. utwory Bracka oraz Cichosza. Tutaj również nie zabrakło humoru i dobrej zabawy. Artysta wybrane utwory prezentował w sposób komiczny i żartobliwy. Jak czytany na stronie www.iotwock.info: „Jego występ był wyciszający, liryczno-nastrojowy, choć także z pazurem komediowym”.

W ostatniej serii licytacji można było nabyć m.in. bilety do Teatru Lalka na spektakle Krzesiwo, oraz Karampuk.  Licytację poprowadzili aktor Teatru Rampa Maciej Gąsiorek oraz kierownik muzyczny Teatru Lalka - Grzegorz Turnau. Zwycięzcy oprócz biletów otrzymali także autografy artysty.

Na zakończenie odbył się wykwintny bankiet oraz koncert zespołu Half Time Trio Cover Band.

Bardzo dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w wydarzeniu oraz zdecydowali się wesprzeć Rysia. Dziękujemy także wszystkim ofiarodawcom przedmiotów na licytację, osobom które włączyły się w organizację, partnerom i mediom. Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli mogliśmy wspólnie spędzić ten wieczór oraz pomóc Rysiowi Nawrockiemu.

 

Tekst: Katarzyna Jędrzejewska, Paulina Sokół

Sponsorzy

16.02.2019
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.