tel: 22 780 41 79
e-mail:

Jesteś tutaj:

Koncert Charytatywny na rzecz Teosia Górskiego 05.02.2017 r.

Koncert charytatywny na rzecz Teosia Górskiego

Z inicjatywy Urzędu Gminy Wiązowna, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wiązownie, Stowarzyszeniem „Jesteśmy!”, Hotelem Brant zorganizowano Koncert charytatywny na rzecz Teosia Górskiego.

Teoś jest mieszkańcem naszej Gminy, naszym sąsiadem, małym chłopcem, który potrzebuje naszej pomocy. Stał się bohaterem akcji „świąteczna radość pomagania” i odegrał główna rolę podczas Koncertu. Teodor jest wcześniakiem, którego głównym problemem są skrócone, zwichnięte we wszystkich stawach kończyny oraz karłowatość. Lekarze podejrzewają, że to jakaś odmiana dysplazji kostnej, jednak nie udało się jeszcze postawić diagnozy.  Towarzyszy mu także wiotkość mięśni i tkanki łącznej. Teoś nie raczkuje i nie mam póki co szans na chodzenie. Jest po dwóch operacjach nóg, niestety nie dały one zamierzonego efektu. Czekają go kolejne operacje. Jest szansa, że w 2017 roku zoperują go profesorowie  z  Poznania. Dla nas, osób biorących udział w koncercie Teoś jest młodym przystojniakiem, radosnym maluchem,  który uśmiechem witał wszystkich przybyłych gości. Teoś ma ogromne wsparcie całej swojej rodziny, ale jak się okazało także mieszkańców Gminy Wiązowna.

W niedzielne popołudnie, 5 lutego w Hotelu Brant zrobiło się tłoczno. W Koncercie wzięło udział ponad 200 osób. Pierwszą niespodziankę przygotowała babcia Teosia, która wraz z grupą przyjaciół z Zespołu „Swojskie Klimaty” z Celestynowa zaprezentowała ludowe utwory muzyczne. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną, członkowie i sympatycy stowarzyszenia „Jesteśmy!” wykonali spektakl "Zaczarowany Ogród". Spektakl zainspirowany słowami „Dobry człowiek jest jak małe światełko. Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy”.  W spektaklu gościnnie wystąpił aktor - Jakub Wesołowski – gospodarz obiektu, który także wcielił się w rolę prowadzącego ten wyjątkowy wieczór.  Łzy wzruszenia oraz jednoczesnej  radości spłynęły po policzku niejednej osoby. Po chwilach wzruszenia, na scenę wkroczyli Jakub Wesołowski oraz Oliwier Janiak. Licytowano liczne przedmioty podarowane, przekazane i wykonane specjalnie na tę okoliczność przez osoby dobrego serca m. in. scenariusz polskiego serialu „Na noże” z autografami, koszulka reprezentacji Polski w piłce nożnej z autografami (ta licytacja wzbudziła największe zainteresowanie), koszulka Legii Warszawa, oczyszczacz powietrza, Voucher na pobyt w Hotelu „Bryza”  w Juracie, fotografia autorstwa Szymona Brodziaka, kołyska dziecięca, książki, liczne obrazy, rzeźby autorstwa Anny Niedźwieckiej – Jędrzejewskiej. Niezwykłe emocje towarzyszyły licytacjom, łączna kwota z samych licytacji to 34.000 zł! Serca gości były przepełnione chęcią niesienia pomocy. To było widoczne w każdym momencie. Skarbony także zapełniały się datkami. Wieczór dla Teosia to wieczór pełen niespodzianek - taką przygotowali artyści kabaretu „Na chwilę”. Przygotowani przez Artura Niedziółkę i Malwinę Borkowicz w rolę kabareciarzy wcielili się: Wójt Gminy Janusz Budny, Zastępca Wójta Tomasz Kostyra, Dyrektor GOK Mirella Żurawska, Dyrektor GOPS Małgorzata Łysik, Nauczyciel Grażyna Kilbach, Naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego Maciej Nejman. Zaprezentowane utwory z repertuaru Kabaretu Starszych Panów przypadły do gustu gościom.

Emocje towarzyszyły przez cały wieczór: śmiech, radość, wzruszenie. Teoś wraz z Rodzicami i Rodzeństwem także przygotował niespodziankę dla organizatorów – piękny dyplom, podziękowanie.

Największe podziękowania należą się gościom, darczyńcom, wszystkim którzy przyczynili się do tego, aby ten wieczór był niezapomniany, ale przede wszystkim aby zaowocował jak największym wpływem finansowym  na konto Fundacji „Zdążyć z pomocą”. Dochód z Koncertu: 48.160,00 zł zasilił subkonto Teodora Górskiego.

Ale to nie koniec! Pomagać można wpłacając dowolne darowizny na konto Teosia:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" Nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 Tytułem: 28184 Górski Teodor darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Lub przekazując 1%  KRS: 0000037904 z dopiskiem 28184 Górski Teodor

 

Tekst: Paulina Sokół

 

 

Koncert_Charytatywny_dla_Teosia1
Koncert_Charytatywny_dla_Teosia2
Koncert_Charytatywny_dla_Teosia3
Koncert_Charytatywny_dla_Teosia4
Koncert_Charytatywny_dla_Teosia5
Koncert_Charytatywny_dla_Teosia6
Koncert_Charytatywny_dla_Teosia7
Koncert_Charytatywny_dla_Teosia8
Koncert_Charytatywny_dla_Teosia9
Koncert_Charytatywny_dla_Teosia10
Koncert_Charytatywny_dla_Teosia11
Koncert_Charytatywny_dla_Teosia12

Sponsorzy

24.06.2018
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.