tel: 22 780 41 79
e-mail:

Jesteś tutaj:

Spotkanie z Raperem ARKADIO 27.11.2017 r.

SPOTKANIE DLA MŁODZIEŻY Z ARKADIO w dniu 27.11.2017 r. zorganizowali: Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Mając na uwadze to, że do podstawowych zadań Gminnego Ośrodka Kultury należą: edukacja kulturalna i wychowanie przez sztukę, rozpoznawanie, rozbudzanie i zaspokajanie potrzeb oraz zainteresowań kulturalnych, tworzenie warunków dla rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego oraz zainteresowania wiedzą i sztuką. Wiedząc jak ważne jest wychowanie w trzeźwości i przeciwdziałanie alkoholizmowi, zorganizowano warsztaty profilaktyczne dla nastolatków, które jednocześnie pozwoliły na  rozbudzenie wrażliwości artystycznej młodzieży.

Odbyły się dwa spotkania dla młodzieży z terenu Gminy Wiązowna, z Raperem Arkadio (Arkadiusz Zbozień) - raper, freestylowiec, mówca. Rocznik '90, urodzony w Nowym Sączu. Autor czterech płyt, audiobooka i książki oraz pomysłodawca ogólnopolskiej akcji „Rób to co kochasz”. Studiował dziennikarstwo oraz etykę i coaching na kierunku filozoficznym. Jego pasją jest żywe słowo i praca z nim na wielu płaszczyznach. Od 4 lat regularnie występuje w Polsce i wśród zagranicznej Polonii z koncertami oraz autorskimi programami (program profilaktyki uzależnień) zachęcającymi do pozytywnych zmian w życiu. Szczęśliwy mąż i tata. Nieustannie rozwija się na polu artystycznym i biznesowym. Robi to, co kocha.

Spotkania pt. „Rób to co kochasz”, składające się z konferencji na temat drogi do życia pasją i talentami, połączone z  prezentacją video oraz filmikami z wypowiedziami gwiazd i specjalistów na temat ich doświadczenia na tej drodze. Wystąpienie przeplatane było  utworami Arkadio wykonanymi na żywo, które pogłębiły dany temat. Spotkanie swoim charakterem wpisało się w profilaktykę uzależnień, działając nie poprzez zakazy, a przez pozytywne przykłady, które są alternatywą dla życia w uzależnianiu.

Spotkanie odbyło się w Szkołach Podstawowych w Gliniance oraz w Zakręcie. Młodzież aktywnie brała udział w spotkaniu, włączała się w rozmowę, jednak największe wrażenie na zgromadzonych wywarł freestyle prowadzącego, który łączył słowa, wyrażenia zaproponowane przez młodzież. Przykładowo w Gliniance powstał oryginalny utwór, zawierający w tekście takie słowa jak Mirinda, ciągnik, plecak kasy.

Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie swoje podziękowania kieruje do: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie działań, do ARKADIO za przyjęcie zaproszenia, oraz do Szkół za chęć współpracy . . . 

 

Tekst: Paulina Sokół

 

 

Rób_to_co_Kochasz
Arkadio
Raper ARKADIO w Gliniance 27.11.2017 (1)
Raper ARKADIO w Gliniance 27.11.2017 (2)
Raper ARKADIO w Gliniance 27.11.2017 (3)
Raper ARKADIO w Zakręcie 27.11.2017
Raper ARKADIO w Zakręcie 27.11.2017_1
Raper ARKADIO w Zakręcie 27.11.2017_2
Raper ARKADIO w Zakręcie 27.11.2017_3
Raper ARKADIO w Zakręcie_27.11.2017 4

Sponsorzy

22.10.2018
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.