tel: 22 780 41 79
e-mail:

Jesteś tutaj:

Wernisaż wystawy fotograficznej w Dworku w Miętnem, 01.03.2018 r.

Wiązowska sekcja foto podbija powiat garwoliński

W Dworku w Miętnem, dzięki uprzejmości Pani Beaty Pasternak, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem 1 marca br., odbył się wernisaż wystawy fotograficznej. Wernisaż, któremu towarzyszyło spotkanie z instruktorem fotografii Krystianem Hernciszem, odbył się pod nazwą fotokreacje i fotointerpretacje.  Tematyka zdjęć to przede wszystkim podróże. Temat wojaży i wyjazdów idealnie wpisuje się w bieżące działania klimatycznego dworku, ponieważ realizowany jest tam cykl spotkań podróżniczych. Prezentowane fotografie to prace pokonkursowe, które przywędrowały w nasze rejony z Suszca, oraz niezwykłe kadry naszych, lokalnych fotografów, czyli prace sekcji fotograficznej wiązowskiego Ośrodka Kultury. Suszec i Wiązownę dzieli prawie 400 kilometrów, ale łączy wspólna pasja. Mowa o uczestnikach sekcji fotograficznej Gminnego Ośrodek Kultury w Wiązownie oraz uczestnikach konkursu fotograficznego organizowanego przez Ośrodek Kultury z Suszca. Nasza wiązowska instytucja może pochwalić się jedenastoletnią historią, śląska zaś w 2017 roku skończyła 25 lat. W okresie letnim, prace prezentowaliśmy gościnnie w Galerii Więzy w Wiązownie, w Domu Kultury “Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej. Mamy nadzieję, że wystawy zaprzyjaźnionych Ośrodków Kultury przypadną do gustu również mieszkańcom Powiatu Garwolińskiego.

Wystawa fotograficzna okazała się również inspiracją prezentową. Na lekcję o fotografii do Dworku w Miętnem zaprosili swoje koleżanki w Dniu Kobiet, koledzy z klasy technikum spedycji w Zespole Szkół im. S. Staszica w Miętnem. O tajnikach malowania światłem tą techniką, jej historii i interpretacji fotografii opowiedział polonista Jerzy Rusak

 Warto dodać, że plansze zawierające ponad 100 najlepszych ujęć, wykonanych przez naszą sekcję foto, można obecnie oglądać na śląsku, w zaprzyjaźnionym Ośrodku Kultury, a już niebawem, bo 26 marca zobaczymy kolejne prace fotografików GOK. Jak widać odległość w kilometrach, czy różnica wiekowa nie mają znaczenia gdy w grę wchodzi prawdziwa pasja.

Tekst: Paulina Sokół

 

 

Lekcja o fotografii_w Dniu Kobiet_fot. CPIK Miętne
Wernisaż wystawy foto Miętne_01.03.2018
Wernisaż wystawy foto Miętne_01.03.2018_
Wernisaż wystawy Miętne_01.03.2018 prelekcja Krystian Herncisz fot. FB CPIK Miętne
Wernisaż wystawy Miętne_01.03.2018 prelekcja Krystian Herncisz fot. FB CPIK Miętne_

Sponsorzy

16.02.2019
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.