Wystawa fotograficzna - 03.03.2017 r.

W piątek, 3 marca 2017 r., odbyła się wystawa prac uczestników sekcji fotograficznej Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie. Wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem. „W bieżącym roku obchodzimy dziesiątą rocznicę działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie  oraz działającej w nim Sekcji Fotograficznej, dlatego ta wystawa jest dla nas niezwykle ważna" – mówi Krystian Herncisz Instruktor ds. fotografii GOK.

„Fotografia w XXI w. spełnia niezmiernie ważną rolę – nie tylko informuje nas o otaczającym nas świecie, ale także zaspokaja zapotrzebowanie na nowoczesną sztukę. Dlatego w obecnych czasach wystawy fotograficzne cieszą się taką samą, a czasem nawet większą popularnością, jak wystawy obrazów. Potwierdzeniem tej tezy była wystawa fotograficzna zorganizowana przez GOK w Wiązownie, na którą przyszło bardzo wiele osób, a na sali w pewnych momentach nie było miejsca” pisze Jan Szczyrek red. IOtwock.

Wystawa składała się ze 170 fotografii autorstwa wszystkich 49 uczestników. Zostały one podzielone na 10 tablic A0 i wywieszone na Sali widowiskowej wiązowskiego ośrodka kultury. Zaprezentowane prace to zbiór zdjęć z okresu luty 2016 – styczeń 2017. Znalazły się tam fotografie z wyjazdów plenerowych, z wydarzeń kulturalnych organizowanych przez GOK oraz rezultat prac w studiu. Wystawa nie miała podziału na wiek – obok siebie wisiały prace zrobione przez dzieci, młodzież i dorosłych. Co ciekawe, podziwiając wystawę nie dało się w ogóle odczuć, która praca należy do tych najmłodszych, a które do tych najbardziej doświadczonych. Wszystkie były na jednym, bardzo wysokim poziomie. Zaproszeni goście, podczas oglądania nie ukrywali swojego zachwytu, podziwu i wielkiego szacunku do fotografów. Wystawa fotograficzna została objęta patronatem medialnym licznych mediów lokalnych także radia oraz telewizji: IOtwock, Linia Otwocka, Tuba Otwocka, Gazeta Samorządowa, Halo Otwock, Powiązania, Radio Kampus oraz TVP 3 Warszawa. Patronatem honorowym objęli: Starosta Powiatu Otwockiego Mirosław Pszonka oraz Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny.

Uczestnicy sekcji otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo w uznaniu zaangażowania i ciągłego rozwoju poziomu pracy grupy fotograficznej zakupiony został nowy sprzęt, który będzie służył sekcji już od najbliższych zajęć. Są to m.in. nowe lampy i tła.

Tekst: Paulina Sokół

Plener fotograficzny - Żelazowa Wola i okolice

Dnia 08.10.2016 roku uczestnicy Sekcji Fotograficznej Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie wybrali się na plener fotograficzny do Kampinoskiego Parku Narodowego, Żelazowej Woli i jej okolic.

Pierwszym miejscem które odwiedziliśmy była Parafia Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Lesznie. Obecny kościół murowany w stylu neogotyckim został zbudowany w latach 1894 – 1898.  Następnym planowanym punktem którego niestety nie udało nam się zrealizować była Topola Lesznowska – było to najgrubsze i najstarsze drzewo tego gatunku w Polsce o obwodzie w najgrubszym miejscu wynoszącym ponad 14m. W 2012 roku drzewo uległo całkowitemu złamaniu. Kolejnym punktem na drodze naszego pleneru był późnobarokowy Pałac Łuszczewskich w Lesznie – wzniesiony w pierwszej połowie XVIII wieku. Mogliśmy go sfotografować dzięki gościnności gospodarzy. Następnie udaliśmy się do wsi Granica gdzie fotografowaliśmy Skansen Budownictwa Puszczańskiego- jest on częścią Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego. W następnej kolejności na naszych fotografiach znalazły się Budynki Nadleśnictwa –z lat 20-30 XX w. oraz Obszar Ochrony Ścisłej „Granica”- będący najstarszym rezerwatem Puszczy Kampinoskiej. Później udaliśmy się do Żelazowej Woli, tam fotografowaliśmy Dworek Chopina z XIX w. - miejsce urodzenia Chopina (1.03.1810r). Obecnie muzeum w skład którego wchodzi oficyna oraz park krajobrazowy. Ostatnim miejscem naszego pleneru była bazylika obronna - Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Rocha- gotycko-renesansowy z XVI w. Zbudowany w latach 1551-1561. W XVII w. otoczono go murem z bastionami i fosą. W plenerze uczestniczyło 15 osób. Mimo niepewnej pogody, prognoza na ten dzień się nie sprawdziła. Udało nam się fotografować nawet podczas słońca, czyli podczas najlepszego czynnika do zdjęć dla fotografa. Każdy taki plener daje nam możliwość rozwoju swojego zaplecza fotograficznego oraz integracje z uczestnikami wyjazdu. J

Sandra Bałos-uczestniczka pleneru i zajęć fotograficznych GOK

Leszno
Plener_fot.Krystian_Rak3
Plener_fot. Krystian_Rak
Plener_fot. Krystian_Rak2
Plener_fot_Sandra_Balos1
Plener_fot_Sandra_Balos3
Plener_fot_Sandra_Balos2
Plener_fot_Urszula_Wroblewska1
Plener_fot_Urszula_Wroblewska2
Plener_fot_Urszula_Wroblewska3

Warszawski Plener Fotograficzny 5 czerwca 2016r.

Zapraszamy do zapoznania się w relacją filmową z wydarzenia.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY "TWARZE"

Wspaniała wiadomość z południa Polski

Uczestniczka zajęć sekcji fotograficznych GOK w Wiązownie zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym « TWARZE » organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. Na konkurs nadesłano 557 prac prezentowanych w dwóch kategoriach wiekowych przez 113 autorów. Wielkie brawa dla Marty oraz Wszystkich uczestników, których prace zostały na konkurs wysłane.

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie

Wyniki Konkursu

Nagrodzona Fotografia Marty Jabłońskiej

KONKURS FOTOGRAFICZNY "FAUNA I FLORA W POWIECIE OTWOCKIM"

Z wielką przyjemnością informujemy, że Uczestnik naszej sekcji fotograficznej GOK w Wiązownie Mariusz Szczepek zajął II miejsce w Konkursie „Fauna i flora w powiecie otwockim” organizowanym przez Powiat Otwocki działający poprzez Samodzielne Biuro Kultury i Promocji.
Ponadto jury postanowiło wyróżnić dyplomem za określone, szczególnie ciekawe zdjęcia następujące osoby, które również reprezentowały nasz GOK: Lidię Rosolak, Olgę Nowak, Dariusza Wójcika, Przemysława Pieniaka, Roberta Koziarskiego i Kingę Czajkę-Borzymowską.

fot. Mariusz Szczepek