tel: 22 780 41 79
e-mail:

Jesteś tutaj:

Klub Malucha

KLUB MALUCHA

 

Klub Malucha jest odpowiedzią na potrzeby młodych matek i mam w ciąży. Ma na celu zaspokojenie  potrzeb mieszkańców Gminy Wiązowna. Na spotkaniach mamy mają możliwość uzyskania wsparcia na pierwszych etapach macierzyństwa oraz porady i informacji dotyczących wychowania i pielęgnacji dzieci. Niewątpliwie pomagają w nawiązaniu kontaktu matek z innymi dorosłymi, z kobietami w podobnej sytuacji życiowej, a przede wszystkim zachęcają do  wyjścia z domu i aktywizacji poza środowiskiem domowym.

Ważne w życiu dziecka są pierwsze lata jego życia. Jest to szczególny czas, w którym uczy się setek nowych umiejętności, nawiązuje pierwsze relacje z rówieśnikami, kształtują się jego emocje i rozwijają zdolności do uczenia się. Najmłodsi mieszkańcy Gminy Wiązowna mają możliwość kontaktu z większą grupą osób(zarówno dzieci , jak i dorosłych). Atmosfera bezpieczeństwa, przyjaźni i akceptacji każdego małego człowieka takim jakim jest, umożliwia  otwarcie się na innych i czerpanie z zajęć pełnią swojej dziecięcej możliwości. Połączenie radosnej zabawy ze stymulacją pomaga dziecku zdobyć wszechstronne umiejętności oraz ukształtować wartości takie jak życzliwość, szacunek, odwaga czy szczerość oraz respektować zasady współżycia społecznego. Chcemy zadbać o wszechstronny rozwój dziecka, ponieważ jest to jedyna metoda do poznania siebie i poczucia szczęścia, pomaga również w adaptacji do przyszłego bycia przedszkolakiem, nauki i rozwoju.

 

Klub Karmiących Matek to wydarzenie z cyklu bezpłatnych spotkań dla mam i przyszłych mam w ramach Klubu Malucha.

Mamy i przyszłe mamy mogą poznać się, porozmawiać i wspólnie postarać się znaleźć odpowiedzi na pytania: Co robić, aby mieć pokarm? Jak karmić noworodka? Jakie znaczenie ma kontakt skóra do skóry po porodzie dla laktacji? Jak wygląda produkcja pokarmu w pierwszych dobach po porodzie? Karmienie na żądanie, czyli jak? Co zyskuje mama karmiąc piersią? Co zyskuje dziecko karmione piersią? Oraz pytanie nurtujące wiele młodych mam: Czy moje dziecko się najada?

Organizatorem i prowadzącą jest  promotorka karmienia piersią Renata Grandys. Spotkania to okazja do wymiany doświadczeń z innymi mamami, uzyskania informacji na tematy związane z karmieniem i nie tylko, nawiązania nowych znajomości i miłego spędzenia czasu. Niewątpliwymi atutami spotkań jest też obecność maluchów, które bawiąc się razem mogą nawiązywać nowe relacje, uczyć się skupienia i współpracy w grupie. Mamy w tym czasie mają możliwość wymiany doświadczeń, edukacji, wzajemnego wsparcia w kłopotliwych sytuacjach oraz uczestnictwa w warsztatach i spotkaniach z ciekawymi gośćmi. Klub Karmiących Matek to spotkania w przyjaznej atmosferze i wspólne odpowiedzi na ważne w życiu rodzica pytania. Mają one charakter otwarty, więc mile widziani oprócz mam są również ojcowie i wszystkie osoby zainteresowane tematem karmienia naturalnego.

 

Smyk w ruchu i w skupieniu - jedyne zajęcia płatne organizowane  w ramach Klubu Malucha, który działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie. Nasz gość specjalny pani Anna Krzyżowska (dziennikarka, mama 4 dzieci, moderator kursów Akademii Familijnej dla Rodziców) prowadzi niezwykle twórcze warsztaty muzyczno -plastyczne dla najmłodszych proponując wiele atrakcyjnych zabaw stymulujących rozwój dziecka oraz melodii, które rozwiną zmysł artystyczny dziecka (rytmiczanki, śpiewanki i zabawy instrumentalne). Dodatkowo to sposób do poznania wielu propozycji zabaw do zorganizowania w każdym domu, podpowiedzi w jaki sposób włączać nasze maluchy w nasze codzienne obowiązki, aby rozwijać ich samodzielność i motorykę. Znajdzie się też czas na rozmowę i krótki warsztat o wyzwaniach współczesnego macierzyństwa.
 
 
 
 
 
 
Ilość miejsc ograniczona! Obowiązują zapisy: gok@gok-wiazowna.pl
 
Zapraszamy!
 

 

Klub_Malucha fot. Renata Grandys
Klub_Malucha fot. Renata Grandys_1
Klub_Malucha fot. Renata Grandys_2
Klub_Malucha fot. Renata Grandys_3
Klub_Malucha fot. Renata Grandys_4

Sponsorzy

23.08.2019
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.