tel: 22 180 00 41
e-mail:

Zapraszamy na zajęcia

Jesteś tutaj:

gok / aktualności

25 sierpnia 2019 12:00

Konkurs na najpiękniejszy winiec dożynkowy, Rzakta 2019

Po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych i zebraniu plonów, a głównie plonu zbóż, nadchodzi czas na świętowanie i uroczyste dziękczynienie Bogu za dary ziemi i owoce ciężkiej pracy rąk rolnika. Tradycyjnie dożynki są największym w roku świętem gospodarskim rolników, ogrodników i sadowników, będącym ukoronowaniem ich całorocznego trudu.

Tegoroczne Święto Plonów Gminy Wiązowna odbędzie się 25 sierpnia 
w Rzakcie
na terenie boiska przy ul. Mazowieckiej. W imieniu organizatorów tegorocznej uroczystości zapraszamy wszystkich tych, którzy doceniają ciężką pracę  na roli, do wspólnej modlitwy, radowania się i zabawy.

Uroczystości dożynkowe przebiegać będą według następującego porządku: godz. 13:30 Msza święta plenerowa, a po niej: korowód maszyn rolniczych, biesiada ludowa, tradycyjny obrzęd dożynkowy. Od godziny 16:00 planowana jest część muzyczno -  rozrywkowa. Zaprezentują się zespoły: Rokiczanka, Ino Ros, Enjoy, Imperium, wokalista Liber. Na zakończenie przewidujemy zabawę taneczną pod chmurką z zespołem „Kapela Szwagry”.  

Zapraszamy do udziału w uroczystościach dożynkowych oraz do zaprezentowania tradycyjnych wieńców dożynkowych. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie wieńców oraz delegacji dożynkowych do 19 sierpnia 2019 roku. Regulamin oraz szczegóły konkursu: „Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy” oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.gok-wiazowna.pl.

Szczegółowych informacji o uroczystości i konkursie udzielają pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie, tel. 22 780 41 79, email: zapisy@gok-wiazowna.pl

Formularz zgłoszeniowy       Regulamin konkursu

28.09.2023
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.