tel: 22 180 00 41
e-mail:

Zapraszamy na zajęcia

Jesteś tutaj:

gok / aktualności

30 listopada 2022 - 29 stycznia 2022

Ogłaszamy nabór na wolontariuszy na 31. Finał WOŚP!

Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie jak co roku dołącza do wspierania Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy! Jeśli chcesz dołączyć do pomocy jako wolonatiusz zgłoś się bezpośrednio do nas lub zapisz się online! Instrukcje znajdują się poniżej, a więcej szczegółów znajduje się na stronie 31. Finału WOŚP.

Nr sztabu: 5635

Szef sztabu: Tomasz Żurawski

Jak zostać wolonatriuszem? To proste!

  1. Przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza.

  2. Zgłoś się online wypełniając formularz. Szczegóły dotyczące naszego sztabu (o numerze 5635) znajdziesz tutaj

  3. Musisz pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest Szef Sztabu w związku z tym to on, ma pełną decyzyjność co do tego z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy, co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci.

  4. Osoby pracujące w Sztabie  zarejestrują Cię w naszej bazie, od nich dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście. Sztab dysponuje ograniczoną liczba wolontariuszy, dlatego przed złożeniem dokumentów u nich zastanów się dobrze czy faktycznie będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu Finału. Jeśli nie jesteś tego pewien zgłoś się jako wolontariusz pomagający w pracach organizacyjnych Sztabu.

  5. Osoby nieletnie, które chcą zostać wolontariuszem, powinny zgłosić się do Sztabu z opiekunem prawnym. Osoba niepełnoletnia nie może samodzielnie zarejestrować się jako wolontariusz. Jeśli rejestrujesz się online - opiekun musi założyć konto "Opiekuna wolontariusza". Wolontariusz, który nie ukończył 16-go roku życia, kwestuje w towarzystwie osoby pełnoletniej za zgodą Szefa Sztabu.

  6. Pamiętaj! Zbierasz pieniądze wyłącznie w dzień 31. Finału WOŚP, czyli 29 stycznia 2023 r. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych lub nie bierzesz udziału w Imprezie Zamkniętej organizowanej przez Sztab, nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału.

  7. W dniu 31. Finału WOŚP: Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. 

  8. Jak rozliczyć puszkę? Dopilnuj, by puszka została przeliczona w Twojej obecności, a zebrana przez Ciebie kwota została wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Bardzo ważne jest, abyś własnoręcznie podpisał/a się pod tą kwotą na liście (lub potwierdził ją online na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl), ponieważ jest to dla nas informacja, że zgadzasz się z podaną sumą. Po rozliczeniu przez nas Twojego Sztabu – jeśli podałeś/aś numer telefonu, to otrzymasz od Fundacji wiadomość z potwierdzeniem kwoty, którą zebrałeś/aś do puszki kwestarskiej podczas finałowej zbiórki. 

02.03.2024
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.