28 sierpnia 2021

Opowiadacze z natury - spacer artystyczno-przyrodniczy

Zapraszamy na rodzinny spacer z opowieścią.
Wsłuchując się w historię pradawnego lasu i fantastycznych stworzeń spróbujemy lepiej poznać i zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość.

Wyruszmy razem w drogę w sobotę 28.08 o 11:00! Zbiórka przy Świetlicy w Pęclinie na ul. Wierzbowej 1B.

Działanie jest realizowane w ramach Mazowieckiej Szkoły Opowiadaczy, której inicjatorem i organizatorem jest Mazowiecki Instytut Kultury.

Spotkanie jest podsumowaniem pracy warsztatowej w ramach projektu Mazowiecka Szkoła Opowiadaczy w pięciu miejscowościach: Zwoleniu, Wiązownie, Żyrardowie, Gostyninie i Małkini Górnej.

Tegoroczna edycja Mazowieckiej Szkoły Opowiadaczy jest skupiona wokół tematyki ekologicznej i związków ekologii i kultury.
Ważnym kontekstem naszych działań jest narastający globalny kryzys klimatyczny (z takimi zjawiskami, jak utrata bioróżnorodności, wymieranie gatunków, susza, wylesianie oraz pandemia postrzegana jako część większego procesu, jego konsekwencja). To budzi potrzebę zdefiniowania na nowo roli praktyków i instytucji kultury wobec ekologicznych wyzwań współczesności. Coraz liczniejsze instytucje kultury deklarują chęć włączania się w zieloną transformację – zarówno w codziennej praktyce, zmianie postaw i nawyków pracowniczek i pracowników, jak i wpisywania ekologicznych standardów w swoje założenia programowe i projektowe.