tel: 22 180 00 41
e-mail:

Jesteś tutaj:

gok / aktualności

1 sierpnia 2021 - 16 sierpnia 2021

Wiązowskie Podróże muzyczne

W wakacyjne niedziele zapraszamy na Wiązowskie Podróże muzyczne w Gminnym Parku Centrum w Wiązownie.
Zachęcamy do relaksu przy dźwiekach muzycznych różnych styli i gatunków. W programie znalazły się koncerty zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Nie może Was zabraknąć!

WSTĘP WOLNY

11 lipca godz. 16:00 – Cuban Latin Jazz

The Cuban Latin Jazz to oryginalna propozycja na rynku polskiej muzyki  jazzowej.  Formacja proponuje fuzję muzyki jazzowej, latynoskiej – rytmów kubańskich, afro kubańskich, salsy oraz muzyki klasycznej w wykonaniu młodych, utalentowanych muzyków różnych narodowości, połączonych wspólnymi pasjami muzycznymi. W prezentowanym repertuarze wyraźnie słychać muzyczne korzenie Kuby niesione dźwiękami kontrabasu lidera grupy - Rolanda Abreu. Muzyk urodził się w Hawanie i mieszkał tam do 20 roku życia. Obecnie w drugiej ojczyźnie – Polsce – w niesamowity sposób przenosi muzyczne korzenie kubańskie do swojego ulubionego gatunku muzycznego – jazzu. Obok kontrabasu zespół posiada w swoim instrumentarium saksofon, fortepian oraz perkusję. Zespół zbiera laury na festiwalach jazzowych od Jazzu Nad Odrą przez Jazz Juniors i podobne. Pierwsza płyta zespołu pt. "Juntos Por Siempre" - jej nakład praktycznie się skończył (można ją jednak kupić podczas koncertów). W 2021 zespół planuje (przełożył ze względu na pandemię) trasę w Chinach i na Dalekim Wschodzie. 

Gościnnie podczas koncertu wraz z zespołem The Cuban Latin Jazz wystąpi fenomenalna Yaremi Kordos – znakomita wokalistka rodem z Hawany, otoczona muzyką od najmłodszych lat, koncertowała już na Kubie u boku tak wielkich gwiazd jak Omara Portuondo i Ibrahim Ferrer Buena Vista Social Club. Jej niezwykła barwa głosu to wyjątkowy dodatek do projektu.

 

18 lipca godz. 16:00 – Okulary

Koncert familijny - OKU-LA-LA-RY
OKU-LA-LA-RY to podróż do kolorowego świata skrzatów. Koncert ma formę spektaklu, w którym krasnal Szomol opowiada bajkę...

Wiersze Juliana Tuwima oprawione zostały w piękną i melodyjną muzykę kompozytora Włodzimierza Szomańskiego. Na scenie w barwnych światłach tańczy i śpiewa zespół Spirituals Singers Band.

Koncert-spektakl jest przeznaczony dla małych i młodych odbiorców ale dorośli bawią się równie dobrze!

OKULARY - https://www.youtube.com/watch?v=xZV-zvEOmao

Zespół Spirituals Singers Band jest najdłużej istniejącym zespołem wokalnym w Polsce, specjalizującym się w wykonaniach a cappella pieśni negro spirituals, gospels, traditional jazz, evergreens, kolęd, pieśni patriotycznych i wielkich dzieł religijnych oratoryjno-kantatowych, a także muzyki rozrywkowej. Powstał w 1978 roku we Wrocławiu z inicjatywy Włodzimierza Szomańskiego.

 

25 lipca godz. 16:00Marzenia w chmurach – Piosenki Kaczmarskiego, Osieckiej i Grechuty

Wyjątkowy kameralny koncert z przebojami wspaniałej Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i innych z tamtych czasów. Nienaganne teksty, wspaniała muzyka zapewni Państwu niezwykle miły wieczór, który z pewnością  napełni Was dużą dawką dobrej sztuki. 
Koncert wykonają rewelacyjni Artyści z Krakowa. Zaśpiewana niesamowita Dorota Helbin w towarzystwie swoich akompaniatorów. 
Zapraszamy na wyjątkową ucztę dla duszy :)

 

01 sierpnia godz. 16:00 - Winyl Band Piosenki o miłości lat 20-tych i 30-tych

Lata 20-30 -te ...  to piękny i wyjątkowy czas w muzyce! Przekonajcie się sami podczas retro koncertu.

Cóż bez miłości wart byłby świat? - czyli o miłości w stylu retro .... romantycznie i zabawnie

W repertuarze koncertu znalazły się najpiękniejsze piosenki o miłości z lat 20 i 30 ubiegłego stulecia oraz okresu powojennego.

 

08 sierpnia godz. 16:00– Piosenki Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Stanisława Górki

Droga Wojciecha Młynarskiego i Jerzego Derfla - piosenki śpiewa Stanisław Górka przy fortepianie Andrzej Perkman

„Gdy ktoś mówił Wojciech Młynarski to babcia od razu dodawała… a przy fortepianie Jerzy Derfel” - Zuzanna Wrońska.

Wojciech Młynarski - poeta, autor tekstów piosenek i librett, artysta kabaretowy, tłumacz i reżyser i Jerzy Derfel - kompozytor i pianista, aranżer, autor musicali oraz muzyki telewizyjnej i filmowej, stanowili jeden z najwybitniejszych polskich duetów literacko-muzycznych
XX wieku. 

Za spektakl „Róbmy swoje” otrzymali  w 1988 roku Laur Solidarności, nagrodę w konkursie Przeglądu Poezji Śpiewanej Jacka Kaczmarskiego.

Stworzyli wiele znanych przebojów, m.in.: „Truskawki w Milanówku”, „Dwanaście godzin z życia kobiety”, „Po Krakowskim w noc majową”, „Co ma robić taki frajer”, „Bywają takie dni”. 

Ich utwory śpiewali tacy artyści jak Halina Kunicka, Irena Santor, Jerzy Połomski, Mieczysław Wojnicki, Alicja Majewska, Hanna Banaszak i wielu wielu innych.

 „DROGA Wojciecha Młynarskiego i Jerzego Derfla” to niezwykły i bardzo osobisty koncert tego genialnego duetu, na który składają się utwory powstałe na przestrzeni 25 lat  wspólnej pracy i przyjaźni. Jedne bardziej, inne mniej znane ale wszystkie są wnikliwym opisem otaczającej rzeczywistości i mimo upływu czasu, nie straciły nic ze swojej aktualności. DROGA, to nie tylko tytuł niezwykle popularnego w latach 70-tych serialu w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego z Wiesławem Gołasem w roli głównej, ale także zapis wieloletniej artystycznej drogi tych znakomitych artystów i wybitnych osobowości. 

Każdy z tych utworów niesie ze sobą pewną historię, anegdotę. Aktor Stanisław Górka śpiewa piosenki a także opowiada o Wojciechu Młynarskim, Jerzym Derflu i czasach, w których te kompozycje powstawały. Przy fortepianie towarzyszy mu Andrzej Perkman.

Na podróż po wspaniałej  twórczości z „piosenkami które nie chcą się zestarzeć” najserdeczniej zapraszamy.

 

15 sierpnia – Dzień Wojska Polskiego

Gminny Park Centrum w Wiązownie
11:00 - 18:00 Wystawa plenerowa "Sierpień w Wiązownie na przestrzeni dziejów"
11:00 - 18:00 Historyczna gra terenowa
16:30 Koncert patriotyczny w wykonaniu Orkiestry dętej z Trąbek
17:00 Słodki poczęstunek

Kościół pw. Św. Wojciecha w Wiązownie
18:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny, z udziałem pocztów sztandarowych

Cmentarz parafialny
18:45 Część oficjalna: apel pamięci, rys historyczny, sala honorowa (Bractwo strzelcow), złożenie kwiatów.

08.12.2022
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.