tel: 22 180 00 41
e-mail:

Zapraszamy na zajęcia

Jesteś tutaj:

gok / aktualności

7 kwietnia 2018 11:00

Samoobrona dla Kobiet - KURS

 

KURS SAMOOBRONY JSDF DLA KOBIET

 

"Kurs Samoobrony dla kobiet” - (JSDF poziom 1) skierowany jest do wszystkich kobiet, które chcą zdobyć podstawowe umiejętności racjonalnego zachowania się w sytuacji niebezpiecznej. Zajęcia prowadzone przez głównego instruktora ADSW mają na celu pokazanie realnych sposobów reagowania w przypadku zaskoczenia i zagrożenia atakiem fizycznym. Podczas zajęć kobiety są uczone, jak adekwatnie reagować na typowe zagrożenia. Poziom 1 przeznaczony dla wszystkich kobiet niezależnie od wieku oraz predyspozycji fizycznych. Szkolenie składa się z dwóch części tj. teoretycznej i praktycznej.

Podczas części teoretycznej uczestniczkom szkolenia przekazane zostaną m.in. podstawowe informacje o uwarunkowaniach psychologicznych i prawnych samoobrony oraz przedstawione schematy racjonalnych zachowań w samoobronie a także (tylko na życzenie kursantek) zasady udzielania pierwszej pomocy.

Część praktyczna jest poświęcona nauczaniu podstawowych zasad obrony przed fizycznym atakiem w najbardziej typowych sytuacjach zagrożeń. W systemie walki obronnej JISSEN -JSDF wyróżniamy trzy poziomy kursów samoobrony: kurs wstępny ( poziom 1), rozszerzony (poziom 2) oraz kurs zaawansowany (poziom 3).

Wszystkie kursy samoobrony dla kobiet w systemie JSDF prowadzi trener Mirosław PLATA z otwockiej Akademii Dalekowschodnich Sztuk Walki ADSW JISSENKAN -szkoleniowiec z unikalnym doświadczeniem zawodowym, wyspecjalizowany w tematyce samoobrony i bezpieczeństwa osobistego.

 

PROGRAM KURSU SAMOOBRONY JSDF dla KOBIET

ZAJĘCIA 1 - WYKŁAD "ZASADY JSDF dla kobiet" Charakterystyka zagrożeń, podstawowe zasady prewencji w/g JSDF -czyli o tym co należy robić a czego nie robić w samoobronie.

ZAJĘCIA 2 - ELEMENTARNE TECHNIKI OBRONY

ZAJĘCIA 3 - ELEMENTARNE TECHNIKI ATAKU

ZAJĘCIA 4 - ELEMENTY WALKI W PARTERZE

ZAJĘCIA 5 - ELEMENTY WALKI W ZWARCIU cz.1

ZAJĘCIA 6 - ELEMENTY WALKI W ZWARCIU cz.2

ZAJĘCIA 7 - PIERWSZA POMOC wykład multimedialny lub ćwiczenia praktyczne

ZAJĘCIA 8 - ZASTOSOWANIE POZNANYCH TECHNIK w konkretnych sytuacjach zagrożeń

ZAJĘCIA 9 - ZASTOSOWANIE POZNANYCH TECHNIK -trening sytuacyjny 

 

MOTTO KURSU "Najskuteczniejszą bronią na ulicy jest nasz własny mózg"

 

 

Kurs adresowany jest do zameldowanych mieszkanek Gminy Wiązowna.

 W czasie zajęć będzie zapewniona bezpłatna opieka dla dzieci od 5 roku życia.

Warunkiem rezerwacji udziału w kursie jest dokonanie wpłaty w wysokości 50,00 zł na konto Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie (Nr rachunku: 52 8001 0005 2003 0020 1717 0004). Jest to całkowity koszt udziału dla uczestniczek. Kurs jest dofinansowany w 63% przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie.

Planowany początek kursu: 7 kwietnia 2018 r. godz. 11:00 Hala Sportowa Szkoły Podstawowej w Malcanowie.

Zajęcia trwają godzinę i odbywają się co tydzień, przez 9 tygodni. Aby nabyć umiejętności należy uczestniczyć we wszystkich zajęciach.

W przypadku nie zebrania się grupy uczestniczek, organizator zastrzega sobie prawo odwołania kursu, bądź przesunięcia daty pierwszych zajęć.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - DO POBRANIA

10.12.2023
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.