tel: 22 180 00 41
e-mail:

Zapraszamy na zajęcia

Jesteś tutaj:

gok / aktualności

23 września 2018 12:45

Święto Sójki Glinieckiej 2018

 

 

Coroczne Święto Sójki Glinieckiej organizowane przez Członków Stowarzyszenia Tradycji i Kultury Ludowej Wawrzynioki odbędzie się 23 września 2018 roku w Izbie Regionalnej w Gliniance. W tym roku wydarzenie jest połączone z 10cio leciem Stowarzyszenia kultywującego ludowe zwyczaje w Gminie Wiązowna.

Uroczystość rozpoczyna się Mszą Świętą o godzinie 12:45 w Kościele pw. Św. Wawrzyńca w Gliniance. Po Eucharystii zapraszamy do budynku Izby Regionalnej w Gliniance, gdzie rozpoczną się obchody Święta Sójki Glinieckiej. W programie przewidziana jest biesiada z koncertami zespołów ludowych oraz występy dzieci ze szkoły w Gliniance. Oprócz tego wystawy rękodzieła, warsztaty artystyczne i wiele animacji dla dzieci. Nie zabraknie również poczęstunku w postaci ludowych specjałów, a przede wszystkim sławnych Sójek Glinieckich. Sójki to nic innego jak duże pieczone bułki, ze smakowitym nadzieniem z kapusty i grzybów. Każda gospodyni posiada własny przepis, swój sposób i metodą przygotowania Sójki, stąd pomysł na konkurs na „Najsmaczniejszą Sójkę Gliniecką”.

Konkurs na „Najsmaczniejszą Sójkę Gliniecką” koordynują Członkowie Stowarzyszenia „Wawrzynioki” Formularze zgłoszeniowe przyjmuje Pani Renata Kalińska – tel. 691 181 897

REGULAMIN - KONKURS NA NAJSMACZNIEJSZĄ SÓJKĘ GLINIECKA - DO POBRANIA

 

 

28.09.2023
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.