tel: 22 180 00 41
e-mail:

Jesteś tutaj:

gok / aktualności

4 października 2022 - 26 października 2022

Warsztaty o finansach dla dzieci

Program:
I. Jak przytulić kilka groszy – 1h
Krótka historia pieniądza, zarys działania systemu bankowego, źródła przychodów.
Stwórz uproszczoną mapę świata finansów. Poznaj podstawy, aby samodzielnie móc szukać więcej informacji.


II. Czas na biznes – 1h

Gra symulacyjna w której stworzymy prawdziwą fabrykę, zaś uczestnicy będą podejmowali decyzje dot. optymalizacji kosztów.
Stwórz zespół, decyduj ile potrzebujesz materiałów i narzędzi, co się bardziej opłaca, z czego można zrezygnować. Wykonaj własne produkty i ciesz się efektami.

 

III. Allezakupy. Skarby internetu. – warsztaty on-line – 1h

Porównywanie cech i cen produktów na allegro, uwzględnianie kosztów wysyłki i czasu dostawy. Uzupełnienie formularza zakupów w testowym sklepie internetowym.
Odkryj świat zakupów internetowych, naucz się porównywać wiele opcji, korzystaj z pomocnych udogodnień. Zrób zakupy w sklepie testowym.

 

IV. Wyścig do kasy. – warsztaty częściowo realizowane w sklepie – 2h

Porównywanie cen i cech produktu w sklepie spożywczym. Praktyka – Uczestnicy naradzą się jakie produkty będą im potrzebne na „imprezę”, następnie podzielą się na zespoły 2-3 osobowe. Każdy zespół otrzyma zadanie zakupu produktów z określonej grupy np. słodkie przekąski, słone przekąski, napoje itd. Prowadzący rozda dzieciom wcześniej przygotowaną gotówkę. Po dokonaniu zakupów wszyscy przejdą do budynku GOK, gdzie przygotują „imprezę” z zakupionych produktów oraz podsumują projekt podczas posiłku.
Zaplanuj imprezę, a potem kup wszystkie potrzebne produkty. Na koniec baw się z innymi. Kto by pomyślał, że nauka może być taka przyjemna!

 

 

10.06.2023
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.