22 kwietnia 2021 - 8 maja 2021

Zbiórki z okazji Dnia Ziemi

W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi zapraszamy do zacieśnienia relacji z Matką Ziemią.

Niech każdy z nas zrobi „mały prezent” z tej okazji.

Zachęcamy do włączenia się w zbiórki elektrośmieci, nakrętek, zużytych baterii, a także kocy, ręczników, pościeli i prześcieradeł. Koce ręczniki, pościele, prześcieradła - oczywiście używane - trafią do Schroniska Fundacja Azyl pod Psim Aniołem.

Przedmioty można przekazywać w dniach 22.04 – 8.05.2021 r. w lokalizacjach wskazanych poniżej.

Zbiórka elektrośmieci - Kontener, za budynkiem Pawilonu Kultury  w Wiązownie ul. Lubelska 53

Zbiórka dla Schroniska - Targowisko Gminne „Mój Rynek” w Wiązownie ul. Lubelskiej 33a
Dla schroniska można przekazać:
1) Używane: kołdry (bez pierza), koce, ręczniki, materace (małe bez sprężyn np. dziecięce), wykładziny, posłania;
2) Używane, ale nadające się do użytku smycze, obroże, szelki

Zbiórka nakrętek - Specjalne pojemniki na nakrętki znajdują się w Gminnym Parku Centrum (Wiązowna ul. Lubelska 30), na Targowisku (Wiązowna ul. Lubelskiej 33a) i przy Szkole w Gliniance (ul. Napoleońska 1)

Zbiórka baterii - Pojemniki w Pawilonie Kultury (Wiązowna ul. Lubelska 53) i Domu Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej (ul. Doliny Świdra 6).

Zbiórki koordynuje Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie, przy wsparciu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wiązownie, Urzędu Gminy Wiązowna, a w szczególności Wydziału Środowiska i Nieruchomości. Więcej informacji pod numerem tel. 22 780 41 79.

Chciałbyś coś więcej ofiarować Ziemi w dniu jej święta? Zasadź kwiaty w ogrodzie, posprzątaj najbliższą okolicę (np. las - przypominamy, że trwa akcja sprzątanie świata, która w tym roku przyjęła formułę indywidualnych inicjatyw. Każdy może się włączyć), starannie planuj zakupy, tak aby nie marnować jedzenia, podejmuj odpowiedzialne wybory (np. wybierając produkty w ekologicznych opakowaniach). Możesz mieć pewność, że Ziemia co dzień będzie Ci dziękować, a Ty będziesz czerpał z jej bogactwa.