tel: 22 180 00 41
e-mail:

Jesteś tutaj:

Edukido

Edukido – klocki i robotyka

Środa 17:00

Na każdych zajęciach dzieci poznają otaczający nas świat, dowiadują się m.in.: czy kolejką linową możemy przejechać się tylko w górach? Skąd bierze się deszcz? Jak powstaje czekolada? Jak szybko jeżdżą samochody napędzane wiatrem? Wszystko według autorskich scenariuszy EDUKIDO.

Następnie utrwalają poznane informacje poprzez zbudowanie zadanej konstrukcji z klocków Lego. Budowanie zwykle odbywa się bez instrukcji, co ma na celu pobudzenie kreatywność dzieci, aby na koniec zajęć każdy miał swoją indywidualną budowlę. U nas dzieci tworzą, a nie odtwarzają. Wybrane konstrukcje będą "ożywiane" dzięki zastosowaniu różnych mechanizmów, kół zębatych, przekładni i silników Lego Power Functions. Na części zajęć wprowadzone zostaną podstawy programowania w oparciu o Lego WeDo 2.0 (zajęcia z tabletami).

Zabawa z klockami pozytywnie wpływa na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej i wyobraźni przestrzennej. Jest też wsparciem integracji sensorycznej oraz umożliwia ćwiczenia motoryki małej, co przydaje się później np. przy nauce pisania, wiązania butów.

Na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat, zarówno te które klocki kochają, jak i te, które dopiero zaczynają z nimi przygodę. Grupa do 10 osób.

Zajęcia prowadzi Agnieszka Hernik z Edukido Wiązowna

Czym są zajęcia EDUKIDO? Najszybciej i najprościej... to połączenie dwóch super programów telewizyjnych – Galileo (nauka) oraz Lego Masters (klocki). Zapraszamy na nasze zajęcia!

 

OPŁATY

Opłata miesięczna: 130 zł

Płatność na konto AGAMOS Agnieszka Hernik

W tytule prosimy wpisać imię i nazwisko uczestnika oraz miejsce zajęć (np. Ania Nowak - GOK).
Nr konta: PKO BP 59 1020 1127 0000 1902 0326 9826

UWAGA! Nieobecności będą odrabiane bądź opłata za nie zostanie przesunięta na poczet kolejnych miesięcy.

 

ZAPISY

Zapisy: KLIKNIJ

 

Sponsorzy

20.05.2022
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.