tel: 22 180 00 41
e-mail:

Jesteś tutaj:

„Gramy przeciwko przemocy”, 30.11.2019 r.

 

W dniu 30 listopada 2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Malcanowie odbył się turniej piłkarski „Gramy przeciwko przemocy” w ramach akcji „Biała wstążka”. W turnieju uprawnione były dzieci, które urodziły się w latach 2008-2009.

Na turniej zgłosiło się 10 zespołów, które zostały podzielone na 2 grupy.

W grupie A znalazły się zespoły: LUKS Rzakta, Jedenastka II Dębe Wielkie, Szkoła Podstawowa Glinianka, Champions I Mińsk Mazowiecki oraz Vulcan I Wólka Mlądzka. Natomiast w grupie B rywalizowały zespoły:  Champions II Mińsk Mazowiecki, Vulcan II Wólka Mlądzka, Jedenastka I Dębe Wielkie, KS Advit Wiązowna i Espana F.A.B Otwock.

Turniej rozpoczął się o godzinie 9 od przywitania zawodników, trenerów i kibiców oraz przedstawienia idei akcji Białej wstążki i charakteru turnieju przez Zastępcę Dyrektora GOK Michała Białka i Lokalnego Animatora Sportu Jacka Skwarę.

Rozgrywki grupowe jednoznacznie wskazywały faworyta całego turnieju. Była to drużyna Vulcan I Wólka Mlądzka, która wygrała w swojej grupie wszystkie 4 mecze i miała bilans bramkowy: 18 strzelonych i tylko 1 stracona.

Po meczach grupowych rozpoczęły się półfinały. Do najlepszej czwórki turnieju awansowały drużyny: Vulcan I Wólka Mlądzka i Jedenastka II Dębe Wielkie (grupa A) oraz Jedenastka I Dębe Wielkie i KS Advit Wiązowna (grupa B).

W tej fazie traf chciał, że w pierwszym półfinale spotkały się ze sobą dwie drużyny Jedenastki Dębe Wielkie, a drugą parę utworzyły drużyny Advitu i Vulcanu. Oba spotkania były bardzo wyrównane i zakończyły się zwycięstwami zespołów, które nie były wskazywane jako faworyci. Największe emocje towarzyszyły spotkaniu drużyn z Wiązowny i Wólki Mlądzkiej, w którym chłopcy z Advitu zwycięską bramkę zdobyli w ostatniej sekundzie meczu.

Ostatecznie cały turniej wygrała drużyna KS Advit Wiązowna, która w rzutach karnych (3:2) pokonała drużynę Jedenastka II Dębe Wielkie.

Po meczu finałowym puchary i medale wręczył Wójt Gminy Wiązowna Pan Janusz Budny, gratulując zwycięzcom i dodając otuchy pokonanym.

 

Sponsorzy

04.03.2021
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.