tel: 22 180 00 41
e-mail:

Jesteś tutaj:

"Wakacje Blisko Domu" 29.07. - 30.08.2019

Kolejna edycja letniej akcji „Wakacje Blisko Domu” już za nami – czas zabawy poprzez edukacje w kulturalnej atmosferze.

„Wakacje Blisko Domu” to letnia akcja Gminna skierowana do dzieci z naszej gminy. Czas odpoczynku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie przypadł na sierpień.  Zajęcia odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie, „Domu Kultury nad Świdrem w Woli Karczewskiej” oraz Świetlicy wiejskiej „Pod Jaworem” w Izabeli.

Podczas corocznego odpoczynku w GOK- u dzieci nie miały okazji do nudy. Uczestnicy na zajęciach stacjonarnych każdego nie miały zajęcia w innej dziedzinie. Animatorzy czasu wolnego organizowali zajęcia zarówno sportowe, plastyczne jak i również edukacyjne. Podczas wakacji, Ośrodek Kultury w Wiązownie odwiedziły Panie Policjantki które przekazały podstawowe informacje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak i zachowania nad wodą. Dzieci miały także okazje zaczerpnąć wiedzy na temat pszczół. Nawiązując do corocznego święta pszczoły dzieci wzięły udział w warsztatach gdzie zostało im przybliżone codzienne życie pszczół. Do świetlicy w Izabeli przybyli także seniorzy z Dziennego Domu Senior + z woli karczewskiej którzy zapewnili czas dzieciom, grając w podchody.

Podczas wypoczynku nie zabrakło także wycieczek. Dzieci odwiedziły min. Kino , Centrum Edukacje leśnej – zwiedzając leśną wystawę, Dzielnicę filmową w Zalesiu Górnym, gdzie najmłodsi mieli okazje przenieść się do świata filmu podziwiając wystawy kinematograficzne. Kolejna wycieczka miła odbyła się na basen oraz do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie dzieci zobaczyły zwierzęta gospodarskie i wykonały własnoręcznie prace z techniki de coupage. Wycieczka w przed ostatnim tygodniu odbyła się do centrum zabaw „Julinek” gdzie dzieci miały okazje do istnego szaleństwa. Małpi gaj, dmuchańce trampoliny to tylko kilka atrakcji jakie dzieci miały do dyspozycji. W ostatnim tygodniu wycieczka odbyła się do miasteczka westernowego „Wild West City” w Rogowie. Każdy mógł się poczuć jak na prawdziwym dzikim zachodzie.

Całe wakacje minęły w radosnej atmosferze. Dzieci miały czas do odpoczynku, zabawy, i edukacji w przyjemnej atmosferze. Zapraszamy dzieci w ferie zimowe! Do zobaczenia

Sponsorzy

04.08.2020
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.