tel: 22 180 00 41
e-mail:

Jesteś tutaj:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, 12.01.2020 r.

28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Cała Polska od Tatr do Bałtyku była zaangażowana w to charytatywne dzieło. Również Wiązowna po raz kolejny grała dla WOŚP. Na terenie Gminy zebrano  43 918,03 złotych !!!  Jest to, o ponad 6 tysięcy  złotych więcej niż w ubiegłym roku. Padł absolutny rekord. Warto dodać że w Wiązownie w tym roku powstał własny niezależny sztab WOŚP.

12.01.2019 r. spotkaliśmy się w szkole Podstawowej  w Wiązownie, aby rozkręcić i zachęcić mieszkańców do otwarcia serc na potrzeby innych. Jak co roku na terenie gminy można było spotkać  wolontariuszy  zbierających pieniądze do puszek. Deski naszej sceny uginały się od gminnych artystów i gości. Pierwszą grupą występujących był Wiązowski Chór Mienia River, który śpiewem i ekspresją  rozentuzjazmował zebraną publiczność. Kolejne grupy to dzieci ze szkół i przedszkoli w Wiązownie, Malcanowie, Woli Duckiej, Gliniance, Zakręcie wraz z Klubem Sportowym UKS Zakręt  i z Pęclina. Dzieci z wielkim profesjonalizmem i zaangażowaniem prezentowały swoje aktorskie zdolności, łącząc umiejętności wokalno – muzyczne, instrumentalne, taneczne, recytatorskie.  Całodzienne występy przeplatane były licytacjami. Największą popularnością cieszyły się koszulki, kubki z logo orkiestry, ale także prace manualne, rękodzielnicze i inne podarunki przekazane przez darczyńców.  . Podczas 28 finału nie zabrakło też wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi mogli skorzystać z wielkiego dmuchańca oraz zasmakować waty cukrowej, które zapewniła firma „Pszczółka dmuchańce”.  Gminny Wolontariat Międzypokoleniowy stanął na wysokości zadania. Wolontariusze przygotowali kącik dla dzieci,  w którym odbywało się malowanie twarzy oraz wykonywanie prac plastycznych.  Seniorzy  Wolontariusze oraz Podopieczni z Dziennego Domu „Senior +” w Woli Karczewskiej przygotowali kawiarenkę, gdzie serwowali gorącą herbatę, aromatyzowaną syropem malinowym oraz goździkami oraz znakomite ciasta. Przed wejściem na halę odbył się „Kiermasz różności”, który mottem „Kup coś fajnego, ratuj bliźniego” zachęcał do kupowania różnorakich gadżetów darowanych na WOŚP. Kiermasz koordynowali Pani Basia i Pan Darek od wielu lat wspierający orkiestrę. Wśród występujących nie zabrakło lokalnych grup artystycznych. Usłyszeć można było zespoły „Idylla” i „Strefa ciszy”, którzy śpiewem i repertuarem wzbudzili zachwyt wśród zgromadzonych gości.  Nie zabrakło także występów podopiecznych ze szkoły tańca Fast Step oraz Latino Fever. Strażacy z OSP Wiązowna zachęcali uczestników wydarzenia do wzięcia udziału w lekcji ratownictwa medycznego.  Niesamowitym pokazem był występ wolontariuszki Dalili która swoim głosem oczarowała publiczność.

Tradycyjne „Światełko do nieba” zakończyło całodzienną zabawę w Wiązownie. Blask zimnych ogni rozpromienił plac przed Wiązowską szkołą. Nad bezpieczeństwem Wolontariuszy w Wiązownie i w Zakręcie czuwali Strażacy z OSP Wiązowna, zaś nad całością czuwała Policja z Wiązowny i Otwocka.

 

WOŚP
WOŚP
WOŚP
WOŚP
WOŚP
WOŚP
WOŚP
WOŚP
WOŚP
WOŚP

Sponsorzy

04.03.2021
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.