tel: 22 180 00 41
e-mail:

Jesteś tutaj:

Wspólne ubieranie choinki, 08.12.2019 r.

„Wspólne ubieranie choinki” to już kolejna odsłona tego świątecznego  spotkania. Jak co roku było miło, ciepło i było czuć świąteczną magię. Rozpoczęliśmy także kolejną edycję akcji „Świąteczna radość pomagania”

Tego roczna świąteczna zabawa obfitowała w moc atrakcji. Na najmłodszych uczestników czekał Św. Mikołaj, który wysłuchał każde dziecko powierzające swoje skryte świąteczne marzenia. Wyczekiwany gość z bieguna północnego rozdawał dzieciom pamiątkowe upominki. Dla najmłodszym tego dnia nie zabrakło innych atrakcji. Na placu czekali animatorzy, którzy zapewnili dobrą zabawę zarówno starszym i młodszym uczestnikom wydarzenia. Choinkowa scena również tętniła życiem i dobrą muzyką. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję do wysłuchania koncertu lokalnego zespołu „Idylla” który świątecznymi piosenkami wprowadził wszystkich w klimat radosnego Bożego Narodzenia.  Kolejnym występem był pokaz prawdziwego freestylowego footboalowego show, które zaprezentował Miłosz Stopiński, wice mistrz Polski w tej dziedzinie i uczestnik programu Mam talent. Po występie Miłosza park centrum nadal tętnił życiem, za sprawą Pań z zespoły 4R Active, które dały pokaz energetycznego tańca w świątecznej aranżacji. Niedzielne wydarzenie obfitowało w różne stoiska, przygotowane przez szkoły i przedszkola z obszaru Gminy Wiązowna. Stoiska oferowały przeróżne dekoracje i elementy świątecznego wystroju. W parku gminnym nie zabrakło także fabryki elfów, zorganizowanej przez GOK. Każde dziecko zbierało pieczątki, gdzie uwieńczeniem zadania było otrzymanie pamiątkowego certyfikatu. Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna na swoim stoisku zaprezentowała zbiór baśni „Baśnią powiązani w baśni zaczytani”. Seniorzy z „Dziennego Domu Senior +” zapraszali wszystkich na pyszna herbatkę z miodem i goździkami. Urząd gmin Wiązowna zapraszał wszystkich na zabawę fantową z licznymi nagrodami i dekoracjami.  W niedzielne popołudnie rozstrzygnięto również dwa konkursy. Pierwszy z nich to konkurs pt.:” Lepiej przytul” gdzie zostali wyłonieni laureaci prac plastycznych, mających na celu zatrzymanie przemocy. Drugi to konkurs na „Eko-stroik świąteczny”, w którym za zadanie było wykonanie najpiękniejszego stroika z przedmiotów naturalnych i recyklingu. Pomysłowość prac zachwyciła jury. Akcja wspólnego ubierania choinki to także czas na rozpoczęcie kolejnej edycji akcji „świąteczna radość pomagania” Tego roczną bohaterką akcji została Pola Kuśmierek z Kącka, na którą będziemy zbierać przez cały 2020 rok. Na placu mogliśmy spotkać także wolontariuszy którzy zbierali pieniądze na leczenie Poli. Witając Polę, podsumowaliśmy także akcje dla Hani Giepardy, dla której poświęcony był 2019 rok.

Całe wydarzenie było czasem radości i wspólnej integracji. Licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Wiązowna, spędzili czas w duchu świąt i wzajemnej serdeczności.

Sponsorzy

04.03.2021
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.