tel: 22 180 00 41
e-mail:

Jesteś tutaj:

Malowane Lato

Malowane Lato

W dniach 29 lipca – 9 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie dzieci biorące udział w akcji "Wakacje blisko domu" miały okazję skorzystać z organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury projektu "Malowane lato". Malowane Lato to projekt animacyjno-edukacyjny, organizowany od kilku lat w małych miejscowościach i wsiach na terenie województwa mazowieckiego. Projekt organizowany jest we współpracy z lokalnymi organizacjami, takimi jak: gminne biblioteki, szkoły podstawowe, stowarzyszenia, urzędy miasta i gminy. W tym roku nasz ośrodek dołączył do programu.

Założeniem programu było pobudzenie dzieci do twórczego działania i zachęcenie do wyrażania się poprzez sztukę. Prowadząca zajęcia Joanna Czubak, będąca czynną artystką, zapoznała dzieci z różnymi technikami plastycznymi - młodzi artyści rysowali węglem, tuszem, poznawali tajniki grafiki - druku wypukłego i wklęsłego, robili monotypię, malowali temperami i akwarelami, robili kolaże, a także działali bardziej przestrzennie - poprzez tworzenie rzeźb i płaskorzeźb z papier mache.

Przyjemnym i rozwijającym wrażliwość nie tylko plastyczną, ale i ekologiczną elementem było wyjście w plener.  Zadaniem, które należało zrealizować przy tej okazji było rysowanie i malowanie drzew z natury, a modelami były przepiękne, okazałe sosny porastające teren przy wiązowskim Kościele. W tym miejscu podziękowania należą się ks. Proboszczowi za wyrażenie zgody  na odbycie pleneru. Część z powstałych tam prac zostanie zaprezentowana w listopadzie na poświęconej drzewom wystawie w Galerii "Więzy" w Wiązownie (otwarcie 23 listopada).

Prace, które powstały podczas warsztatów prezentowane są na mini wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie. Spośród wszystkich prac powstałych w trakcie "Malowanego lata" wybranych zostało 5 najlepszych i te wejdą w skład ekspozycji organizowanej w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury na ul. Elektoralnej 12 w Warszawie oraz wezmą udział w konkursie o zasięgu wojewódzkim. Wystawę w MIK będzie można oglądać w dniach 22.10-21.11.2019. Z utworzonej kolekcji, komisja  wybiera najlepsze prace danej edycji. Prace te zostają uwiecznione w wydawanym przez MIK katalogu. Katalog jest wyjątkową pamiątką dla uczestników i wizytówką projektu.

Projekt „Malowane Lato” zamyka gala, która co roku odbywa się w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie. Podczas gali prezentowana jest wystawa, następuje uroczyste wręczenie nagród, a całość uświetnia zazwyczaj występ młodych, zdolnych artystów.

 

   

Malowane Lato 2019 (2)
Malowane Lato 2019 (3)
Malowane Lato 2019 (4)
Malowane Lato 2019 (5)
Malowane Lato 2019 (8)
Malowane Lato 2019 (11)
Malowane Lato 2019 (16)
Malowane Lato 2019 (21)
Malowane LAto 2019 (27)
Malowane LAto 2019 (31)
Malowane Lato_wystawa (1)
Malowane Lato_wystawa (2)
Malowane Lato_wystawa (3)
Malowane Lato_wystawa (4)

Sponsorzy

04.08.2020
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.