tel: 22 180 00 41
e-mail:

Jesteś tutaj:

Rostrzygnięcie konkursu świetlik - 06.09.2022 r.

Kreatywni, twórczy i zaangażowani społecznie mieszkańcy gminy Wiązowna, a także najbliższych okolic, chcą realizować swoje pomysły, dzielić się własnymi pasjami z innymi osobami. Już w najbliższym czasie, dzięki wsparciu programu „Świetlik”, na terenie gminy Wiązowna będzie realizowanych piętnaście różnych inicjatyw.

Jej wysokość Dynia to cykl warsztatów skierowany do młodszych odbiorców. Dzieci dowiedzą się jak sadzić dynię,  jakie są jej właściwości, poznają sposoby kulinarnego przyrządzenia dyni. Będzie to cykl zajęć plastycznych, technicznych, kulinarnych, w których głównym bohaterem będzie dynia.

Halloweenowe nocowanko – organizacja spotkania przepełnionego atrakcjami dla najmłodszych, a wśród nich wycinanie dyni, tworzenie dekoracji, pieczenie ciastek, ognisko, planszówki.

Joga dla smyka czyli realizacji spotkań dla dzieci poprawiających koncentrację oraz koordynację ruchową wraz z nauką technik relaksacyjnych oraz oddechowych.

Warsztaty edukacyjne pt. Maluch w świecie klocków oraz Fascynujący świat zwierząt to cykle spotkań warsztatowo edukacyjnych. Podczas zajęć konstruktorskich dzieci poznają różnorodne zagadnienia tematyczne. Zajęcia skierowane odpowiednio dla dzieci młodszych i starszych.

Jesienna czapka i komin – uszyj zanim się przeziębisz! Warsztaty dla osób dorosłych podczas których z użyciem maszyny do szycia zainteresowani będą pracować nad tam aby uszyć czapkę i komin.

Akcja „Defibrylator w Izabeli – uczymy ratować życie” – realizacja dwóch kursów z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

W sprawnym ciele sprawny duch cykl treningów z instruktorem tai-chi

Zanocuj w Lesie – nocny biwak, elementy survivalu oraz bushcraftu.

Twórcze soboty – rodzinne warsztaty przyrodniczo-plastyczne cykl spotkań plastycznych z wykorzystaniem materiałów z recyklingu oraz materiałów naturalnych.

W którą stronę dalej? Projekt skierowany do młodzieży, który pomoże młodym osobom w wyborze odpowiedniej ścieżki zawodowej lub ścieżki edukacji.

Cykl warsztatów florystycznych w świetlicy w Majdanie czyli warsztaty „Las w słoiku”, Obraz z kwiatów suszonych, wianki kwiatowe.

Pęclin – historycznie i na nowo to projekt wzbogacający oficjalną uroczystość w Pęclinie o część piknikową i wystawę historyczną.

Historyczne wycieczki po Wiązownie i okolicach – odsłona trzecia czyli poznaj sąsiada! Organizacja trzech wycieczek rowerowych, których trasy będą przebiegały przez gminę Wiązowna oraz poza jej granicami.

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Cykl praktycznych warsztatów podczas których  dzieci poznają historię pieniądza, odgrywają grę symulacyjną, uczą się oszczędzania, podejmowania świadomych wyborów.

Będzie się działo!

 

Szczegóły dotyczące realizowanych wydarzeń, plakaty promujące, informacje szczegółowe będą dostępne na stronie www.gok-wiazowna.pl oraz na portalu społecznościowym FB/wiazowna.gok

 

10.06.2023
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.