tel: 22 180 00 41
e-mail:

Jesteś tutaj:

Wakacje Blisko Domu - 1-26.08.2022 r.

Wakacje Blisko Domu z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wiązownie

 

Wakacyjne zajęcia realizowane w sierpniu czyli pełne cztery tygodnie zajęć, 190 godzin opieki zapewnionej dzieciom przez 8 instruktorów, 5 lokalizacji (świetlice wiejskie w Pęclinie, Rzakcie, Woli Duckiej, Majdanie oraz Pawilon Kultury w Wiązownie), ponad 90 godzin warsztatowych i sportowych prowadzonych przez 14 specjalistów.  Blisko 160 dzieci które skorzystały z akcji, w każdym tygodniu prawie 90 dzieci uczestniczących w zajęciach.

Wakacyjne atrakcje to przede wszystkim fantastyczna zabawa, miło spędzony czas, kreatywne konkurencje, wzajemne inspiracje. W akcję włączyli się przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji z Otwocka i Posterunku Policji z Wiązowny prowadząc zajęcia dotyczące bezpieczeństwa i ryzykownych zachowań. Ratownicy medyczni prowadzili szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Wszyscy otrzymali dyplomy Młodego Ratownika! W każdym tygodniu dzieci obcowały z aktywnością ruchową: parkour, akrobatyka, zajęcia ogólnorozwojowe z Uczniowskim Klubem Sportowym Niedźwiadek, rozciąganie i relaksacja. Odbywały się mini olimpiady sportowe, „festiwal sportów różnych”, „akademia sportów dziwnych”.

Dzieci włączyły się w akcję pocztówka dla Powstańca. W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, Henryk Skalski - Powstaniec Warszawski, mieszkaniec Gminy Wiązowna, nagrodzony Złotym Wiązem Wolności 11 listopada 2021 r.,  gościł gromadkę dzieci biorących udział w akcji Wakacje Blisko Domu. Dzieci przekazały pocztówki, laurki, rysunki i pozdrowienia od innych kolegów i koleżanek z całej gminy Wiązowna. Łącznie do Powstańca trafiło ponad 300 laurek od dzieci! Akcenty patriotyczne towarzyszyły dzieciom przed obchodami Dnia Wojska Polskiego. Powstawały wystawy rysunków o tematyce militarnej, plakaty i afisze.

Dzieciaczki hucznie świętowały Wielki Dzień Pszczół (8 sierpnia). Liczne rysunki, pszczoły w wersji przestrzennej a także wizyta u pszczelarza, mieszkańca Woli Duckiej to pomysły na zwrócenie uwagi na temat pszczół. Pszczelarz zachwycił dzieci absolutnie: interesujące a wręcz fascynujące opowieści o życiu pszczół, testowanie miodu prostu z plastra wyjętego z ula, możliwość obcowania z pszczołami dzieci zapamiętają na pewno na długo.

Dziecięca kreatywność pozwoliła na spore „inwestycje” w gminie. W Pęclinie powstało zupełnie nowe miasto, cały teren przy świetlicy zyskał ulice, które stosownie nazwano, powstały sygnalizacje świetlne, przejścia dla pieszych, ronda a nawet fotoradar. (Mieszkańcy bądźcie teraz czujni). Ta infrastruktura drogowa pozwoliła na genialną zabawę połączoną z edukacją dotyczącą ruchu drogowego. (Brawa dla instruktorów). Inni zaś budowali liczne sklepy, był dzień targowy. Zabawa a jednocześnie rachunki, ekonomia i finanse. Niestraszne były nawet upały i żar lejący się z nieba – lekarstwem była bitwa na wodne balony i kurtyny wodne.

Dzieci poznawały najbliższą okolicę, penetrowały lasy budując szałasy, bazy i domki na drzewach. Odbyły się też dalsze wycieczki do ZOO Safari w Borysewie czy Dino Park w Kołacinku.

Wakacje Blisko Domu to czas bardzo radosny. Do zobaczenia za rok! A wcześniej podczas zimowej akcji Ferie Blisko Domu.

 

10.06.2023
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.