Wspólne Ubieranie Choinki – 5.12.2021 r.

„Wspólne ubieranie choinki” to już kolejna odsłona tego świątecznego spotkania. Jak co roku było miło, ciepło i było czuć świąteczny klimat. Rozpoczęliśmy także kolejną edycję akcji „Świąteczna radość pomagania” Tego roczna świąteczna zabawa obfitowała w moc atrakcji. Na najmłodszych uczestników czekał Św. Mikołaj, który wysłuchał każde dziecko powierzające swoje skryte świąteczne marzenia. Wyczekiwany gość z bieguna północnego rozdawał dzieciom pamiątkowe upominki. Dla najmłodszym tego dnia nie zabrakło innych atrakcji. Choinkowa scena również tętniła życiem i dobrą muzyką. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję do wysłuchania koncertu lokalnego zespołu „Idylla” który świątecznymi piosenkami wprowadził wszystkich w klimat radosnego Bożego Narodzenia. Na scenie nie zabrakło reprezentantów ze szkół w Wiązownie, Malcanowie oraz Glinianki, którzy pokazali swoje umiejętności wokalne i taneczne. Kolejnym występem był pokaz umiejętności wokalnej polifonii w wykonaniu zespołu Spirituals Singers Band. Ten zespół mogący pochwalić się wieloletnią tradycją zaprezentował amerykańskie i angielskie piosenki w niesamowitych aranżacjach. Niedzielne wydarzenie obfitowało w różne stoiska, przygotowane przez szkoły z obszaru Gminy Wiązowna. Stoiska oferowały przeróżne dekoracje i elementy świątecznego wystroju. W parku gminnym nie zabrakło także fabryki elfów, zorganizowanej przez GOK. Każde dziecko wraz z wolontariuszami wykonywało prace plastyczne, które były pamiątką ze wspólnego ubierania choinki. Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna na swoim stoisku skierowała ofertę do przedszkolaków gdzie dziecko które się zapisało otrzymało książkę oraz upominek w prezencie. Seniorzy z „Dziennego Domu Senior +” zapraszali wszystkich na pyszna herbatkę z miodem i goździkami. Urząd gmin Wiązowna zapraszał wszystkich na zabawę fantową z licznymi nagrodami i dekoracjami. W niedzielne popołudnie rozstrzygnięto konkurs „Lepiej przytul” gdzie zostali wyłonieni laureaci prac plastycznych, mających na celu zatrzymanie przemocy. Pomysłowość prac zachwyciła jury. Akcja wspólnego ubierania choinki to także czas na rozpoczęcie kolejnej edycji akcji „świąteczna radość pomagania” Tego rocznym bohaterem akcji został Dominik Dębski z Dziechcińca, na którego będziemy zbierać przez cały 2022 rok. Na placu mogliśmy spotkać także wolontariuszy którzy zbierali pieniądze na leczenie Dominika. Witając Dominika, podsumowaliśmy także akcje dla Natalki Chomczyk, dla której poświęcony był 2021 rok. Całe wydarzenie było czasem radości i wspólnej integracji. Licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Wiązowna, spędzili czas w duchu świąt i wzajemnej serdeczności.

Zdjęcia z wydarzenia - kliknij tutaj