WzMOCnij swoje otoczenie - szlak rowerowy

Kolejny szlak rowerowy na terenie Gminy Wiązowna, został wytyczony i oznakowany

Dzięki grantowi otrzymanemu w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne w Wiązownej powstał kolejny szlak rowerowy.

Nowy oznakowany szlak biegnie od Wiązowny, przez Emów, Radiówek, Żanęcin, Dziechciniec, Malcanów, Kopki, Lipowo, Wolę Karczewską do Glinianki. Na trasie, dzięki dotacji z PSE, pojawiły się tablice, na których znajdują się opisy całego szlaku oraz drogowskazy kierunkowe.

Projekt został zrealizowany również we współpracy z PTTK Oddział „Mazowsze” z Warszawy przy wsparciu technicznym Spółdzielni Socjalnej „Odmiana” z Wiązowny.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ www.wzmocnijotoczenie.pl