tel: 22 180 00 41
e-mail:

Jesteś tutaj:

Furtka wyobraźni - Nowość!!!

Furtka Wyobraźni to warsztaty dla dzieci od 4 do 10 lat (realizowane w 2 grupach wiekowych 4-8 lat w środy o 17:00 oraz 9-15 lat w środy o 18:30). Warsztaty stylem nawiązują do zeszłorocznych spotkań Porodówka Pomysłów oraz wcześniejszej edycji Ciekawi Świata. Celem spotkań jest rozbudzanie ciekawości i wszechstronnych zainteresowań. Wszyscy wiemy, że dzieci mają w sobie naturalną ciekawość i zdolność do niekonwencjonalnego myślenia. Rozbudzanie jej jest niezwykle istotne, ponieważ świat w jakim żyjemy nieustanne, dynamiczne ulega zmianom. Wymusza to konieczność szybkiego reagowania i dostosowywania się do okoliczności. Jest to klucz do sukcesu, który daje niesamowitą przewagę w dorosłym życiu.  Każde spotkanie jest inne, łączymy zabawę z nauką i plastyką. Korzystamy z szerokiej gamy materiałów: papieru, gliny, farb, drewna, wełny i wielu innych.

Warsztaty prowadzi Katarzyna Jędrzejewska

Prosimy o zadbanie o właściwy ubiór dzieci (odzież której nie będzie szkoda, gdyby uległa zniszczeniu lub fartuszek). W związku z COVID-19 nie ma możliwości korzystania z naszych fartuchów.

Wrzesień – 2 spotkania – W powietrzu i nad wodą - ptaki i płazy

Inspirując się dzięciołami, wykonamy drewniane, malowane wieszaki. Korzystając z technologii rozszerzonej rzeczywistości sprawimy, aby nasza sala wypełniła się latającymi ptakami. Podczas drugiego spotkania zaprzyjaźnimy się z płazami. Poznamy różne ciekawostki i wykonamy fantastyczne prace.

Październik - 4 spotkania – Papier, kamień, nożyce

Czeka nas dużo wycinania i klejenia. Stworzymy niesamowite makiety, sprawdzimy niezliczone możliwości tworzenia z papieru. Być może uda nam się zaczarować nasze prace, aby działy się z nimi niewiarygodne rzeczy! Ponadto wykonamy skalisty krajobraz wykorzystując naturalne materiały.

Listopad – 3-4 spotkania – Woda, powietrze

Wykonamy wiele eksperymentów z wodą i powietrzem. Nauczymy się latać i bezpiecznie spadać. Zbadamy w różnych sytuacjach czemu woda się nie wylewa, choć zdaje się, że powinna. Dodatkowo dla wielbicieli prac plastycznych rozlejemy mydło i pobawimy się w filcowanie na mokro. Odrobina fizyki w wydaniu pełnym zabawy.

Grudzień -  3-4 spotkania – Ojej, bo nie zdążymy przed świętami!

Wcielimy się w rolę agentów specjalnych Mikołaja. Naszym zadaniem będzie uratować święta. Zapewnić śnieżną pogodę. Powstrzymać czarne charaktery i zadbać, aby nie zabrakło prezentów. Czeka nas wiele zadań i niebezpiecznych przygód. Pomożecie?

Zapisy: 22 780-41-79

 

 

 

Sponsorzy

27.07.2021
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.