tel: 22 180 00 41
e-mail:

Jesteś tutaj:

Chór Mienia River

Zajęcia zawieszone do odwołania

CHÓR MIENIA RIVER

Oferta skierowana do młodzieży i dorosłych. Grupa podczas zajęć wspólnie pracuje nad emisją głosu, a następnie uczy się utworów – zawsze pod kątem zbliżających się występów. Obecnie zespół poszerzył swój repertuar; śpiewa zarówno gospel, jak i przeboje szeroko pojętej muzyki rozrywkowej (Aretha Franklin, The Beatles, Skaldowie). Chórzyści na zajęciach odnajdują zarówno radość ze wspólnego śpiewania w harmonii, odpoczynek od codziennych spraw, a także satysfakcję płynącą ze wspólnej pracy.

 

Dołącz do nas! Daj się ponieść pasji śpiewania!!

Zapraszamy śpiewających mieszkańców gminy Wiązowna i okolic od 15 roku wzwyż (licealiści, studenci, osoby dorosły)

Zajęcia w chwili obecnej odbywają się w formie zdalnej.

TERMINY PRÓB: Środa 18.30 - 21.00, Sobota 9.00 - 11.30

MIEJSCE PRÓB: Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie, ul. Lubelska 53

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Nie musisz znać zapisu nutowego - przyjdź i wydaj z siebie głos, nauczymy się śpiewać razem!

Co przed nami?

  • zróżnicowany repertuar
  • udział w wydarzeniach kulturalnych
  • koncerty społeczne m.in. w domach opieki dla seniorów
  • wspólne wyjazdy
  • udział w konkursach

Co może DAĆ CI śpiewanie z nami?

  • rozwój wokalno - muzyczny
  • poprawę samopoczucia
  • relaks po całym dniu nauki, pracy
  • integrację w międzynarodowej grupie chórzystów
  • RADOŚĆ!!!

Przesłuchania (sprawdzenie słuchu muzycznego) odbywają się w trakcie prób po wcześniejszym umówieniu się z Dyrygentem.

 

Kontakt z dyrygentem:

Anna Waligóra - Tarnowska

694-053-695

 

 

 

Od marca 2017 roku prowadzącą Chór Mienia River jest Anna Waligóra-Tarnowska

Mgr sztuki, mgr logopedii i audiologii, absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie kierunków: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność: prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych oraz logopedii i audiologii, z wyróżnieniem ukończyła Podyplomowe Studium Emisji Głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Od lat związana z chóralistyką młodzieżową i dziecięcą, m.in. chór dziewczęcy Puellae Sancti Pauli w Bochni, chór Ergo Cantemus! II Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, chór Kantylena III Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, chór dziecięcy Conquest of Music w Warszawie. Od czterach lat współpracuje z Chórem Dzielnicy Mokotów Kameleon w Warszawie.

Od 2008 roku związana z Ogólnopolskim Programem Rozwoju Chórów Szkolnych Śpiewająca Polska - Projekt Akademia Chóralna - (jako dyrygent, a także prowadząca liczne warsztaty z emisji głosu dla chórów i dyrygentów). Obecnie pełni także funkcję kuratora regionalnego na terenie województwa mazowieckiego wyżej wymienionego Projektu.

Laureatka wielu konkursów chóralnych, wielokrotna uczestniczka seminarium dyrygenckiego przy Polskim Narodowym Chórze Młodzieżowym.

Zajęcia do stycznia 2017 roku prowadziła Malwina Borkowicz absolwentka Prywatnej Szkoły Muzycznej w Józefowie, studentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Brała udział w wielu projektach różnorodnych muzycznie: zespołach, chórach, kabaretach, musicalach. Ma duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć wokalnych, indywidualnych i grupowych. Dzięki jej zaangażowaniu i wiedzy chór spędził wspaniałe lata na wspólnym śpiewaniu, rozmowach i spotkaniach chóralnych. Malwina Borkowicz wspiera muzycznie działalnośc Wiązowskiego Teatru Muzycznego. 

 

 

 

 

Szczęśliwa trzynastka! – czyli Chór Mienia River na scenie

 

"Piosenka jest dobra na wszystko…" wyśpiewał Chór Mienia River, w ciepły słoneczny, czerwcowy wieczór. Był to koncert, podsumowujący rok pracy chórzystów, pod kierownictwem  dyrygentki prowadzącej Chór Anny Waligóry Tarnowskiej.

Niezwykle barwny, urozmaicony kompozycyjnie koncert uzupełniały słowa komentarza, które sprytnie połączyły wszystkie utwory w jedną całość. Wybrzmiały takie utwory jak: „Czerwone Jabłuszko”, „W czasie deszczu dzieci się nudzą”, a nawet znana z bajki Kraina Lodu piosenka „Miłość stanęła w drzwiach”, jak również „We are the World”, „Everybodyneedssomebody”  i wiele, wiele innych.

Chórzyści zapowiadając  życzyli słuchaczom: „Niech emocje i kolory "pomiędzy dźwiękami" się wleją, tak by "muzyczne rozmaitości" każdemu, według jego gustu i upodobania, do serc Waszych melodiami dotarły.Wiele uczuć ukrytych "pomiędzy dźwiękami" odkryjecie z nami.” Śmiało można rzecz, że obecni odkryli wiele muzycznych rozmaitości.

Koncert chóru Mienia River pod kierownictwem Anny Waligóry- Tarnowskiej,  przy akompaniamencie Artura Słotwińskiego odbył się 20 czerwca 2018 roku, w Domu Kultury "Nad Świdrem" w Woli Karczewskiej.

 

Koncert_Chór Mienia_River_20.06.2018 fot. GOK
Koncert_Chór_Mienia_River_20.06.2018 (2)
Koncert_Chór_Mienia_River_20.06.2018 (5)

 

Chór Mienia River wyśpiewał kolejną nagrodę - 4.11.2017 r. 

Chórzyści zgłoszeni do udziału w V edycji Festiwalu Pieśni Żołnierskich i Patriotycznych "Jak długo w sercach naszych", pod kierownictwem Anny Waligóry – Tarnowskiej, prowadzącej Chór zaprezentowali dwa utwory: „Piechota” i „Cześć Ci Polsko”. Utwory w akompaniamencie  Artura Słotwińskiego – pianista współpracujący z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wiązownie – przypadły do gustu jurorom.  

Celem tego wydarzenia było promowanie patriotyzmu poprzez śpiew i rozbudzanie uczuć patriotycznych, popularyzacja walorów artystycznych i wychowawczych pieśni i piosenek patriotycznych. Organizatorzy zaprosili do udziału w Festiwalu dzieci, młodzież i dorosłych, zespoły oraz chóry.

Przesłuchania uczestników odbyły się 4 listopada 2017 roku. Chór zajął II miejsce w swojej kategorii.

Zwieńczeniem Festiwalu był koncert galowy "V Festiwalu Pieśni Żołnierskich i Patriotycznych - Jak długo w sercach naszych" z udziałem laureatów Festiwalu. 
Na zakończenie wystąpił zespół „Góralska Hora”. Koncert odbył się w Klubie „Kościuszkowca” 1. Warszawskiej Brygady Pancernej przy Placu Wojska Polskiego.

 

 

Chór Mienia River_Konkurs_Pieśni _Patriotyczne
Chór_Mienia_River_fot.archiwum Ośrodek Kultury Wesoła
Chórzyści_Chór_Mienia_River
Nagroda
Festiwal_Ośrodek Kultury_Wesoła

 

30 wrzesnia 2017 r. - Występ Chóru w Ośrodku Opiekuńczo - Rehabilitacyjnym

30-stego września 2017 r., Chór Mienia River wystąpił dla pensjonariuszy Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego "DOM NAD ŚWIDREM". Repertuar obejmował popularne pieśni patriotyczne. Widzowie z przyjemnością włączali się do wspólnego śpiewania.
Żegnając publiczność Chór obiecał zaśpiewać dla podopiecznych jeszcze nie raz.
Była to nie pierwsza inicjatywa tego typu, ponieważ Chór występował już wcześniej dla Podopiecznych Domu Opieki Iwona w Wiązownie.

Wspaniała inicjatywa Chórzystów, która wzbudziła wiele pozytywnych emocji wśród słuchaczy.

 

 

 

28 maja 2017 r., Nagroda dla Chóru Mienia River

 

Chór MIENIA RIVER,  sekcja artystyczna Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie, wyśpiewał w swojej kategorii 1 MIEJSCE w VIII Warszawskim Festiwalu Pieśni Chrześcijańskiej "Zaufaj Panu" 
 
Organizatorami konkursu byli:  Szkoła Podstawowa nr 11, Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz Urząd Dzielnicy Ursus M.St. Warszawy.
 
Mienia River konkurs
mienia
mienia1

 

7 listopada 2016 r., Chór Mienia River  nagrodzony

Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego jest jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień na Mazowszu, honorującym najcenniejsze osiągnięcia mieszkańców regionu w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony szeroko pojętej kultury oraz promocję Województwa w tych dziedzinach. 

Wyróżnienie, które kierowane jest do ludzi aktywnych społecznie, angażujących się w działania umacniające tożsamość kulturową Mazowsza, służące rozwojowi i promocji regionu, trafiło 7 listopada do Chóru Mienia River. Nagroda jest docenieniem  niepospolitych pomysłów i twórczych inicjatyw, które są wyrazem autentycznych pasji. O takiej pasji mówi Malwina Borkowicz, prowadząca Chór. Gala wręczenia nagród miała miejsce w Muzeum Romantyzmy w Opinogórze.

Pasja, miłość do śpiewu, wzajemny szacunek to cechy wyróżniające wszystkich chórzystów.

 

 

Dożynki Gminno-Parafialne 2015 w Zakręcie
13 września 2015 r.

 

Dzień Kobiet w GOK
8 marca 2015 r.

 

 

Orszak Trzech Króli - Plac Zamkowy w Warszawie

6 stycznia 2015 r.

 

Zaduszki z Gospel
Koncert Mienia River Gospel Choir w GOK w Wiązownie
31 października 2014 r.

 

Koncert w Katedrze Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika w Warszawie
7 marca 2014 r.

 

XI Powiatowy Przegląd Chórów Otwock 2013
17 listopada 2013 r.

"Trading my sorrows"

"Majesty"

 

Zaduszki z Gospel
Koncert Mienia River Gospel Choir w GOK w Wiązownie
30 października 2013 r.

 

Debiutancki występ "Mienia River Gospel Choir"
styczeń 2010

Sponsorzy

27.07.2021
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.