tel: 22 180 00 41
e-mail:

wydarzenia

29 maja 2015, Autor: Administrator

 

XX-lecie zespołu RYTM na XXV Jubileuszowym Finale WOŚP w Wiązownie

     Już od 20 lat zespoły taneczne działające w Gminnym Ośrodku Kultury chętnie i systematycznie biorą udział w Finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To one rozpoczynają karnawałowy Koncert z Czerwonym Serduszkiem.

     Począwszy od stycznia 1997 roku charytatywną pomoc Fundacji WOŚP świadczyli nasi artyści, a wśród nich tancerki zespołów dziecięcych i młodzieżowych GOK prowadzone przez Annę Chwalczuk, zespoły muzyczne, wokaliści i plastycy związani z naszym ośrodkiem. W sali tanecznej odbywały się pokazy z udziałem najmłodszych dziewcząt oraz
utalentowanych i często nagradzanych na imprezach tanecznych reprezentantek GOK. Każdy program przeplatany był licytacjami, w których czynny udział brali rodzice naszych podopiecznych, zapraszani goście oraz mieszkańcy Wiązowny. Źywiołowe prezentacje taneczne różnych form
tańca, barwne kostiumy dzieci stanowiły artystyczną oprawę całego koncertu i przyciągały publiczność, która z zainteresowaniem oglądałanoworoczne występy.

 

Przy GOK-u działał wolontariat złożony ze starszych tancerek oraz uczniów i uczennic szkół związanych z sekcjami GOK.

Tak było i w tym roku. Dzień 15 stycznia 2017 roku okazał się rekordowym Finałem WOŚP w gminie Wiązowna. Dzięki kweście wolontariuszy, koncertowi z udziałem wielu artystów i hojności mieszkańców zebrano kwotę 27200,33 zł. Rekordową puszką była skarbonka wolontariuszki Anny
Chwalczuk, która osiągnęła kwotę 9.570 zł (najwyższa kwota w pow. otwockim). Wpadały do niej pieniądze z wielu licytacji: gadżetów WOŚP, obrazów, prac plastycznych i artystycznych, zestawów kosmetyków, albumów
i pozycji książkowych, zabawek i drobnych przedmiotów przekazanych dla GOK. W puszce znalazły się również pieniądze z turnieju tenisa stołowego zorganizowanego przez trenera GKTS Tomasza Grzybowskiego. 

Jak co roku pomogli strażacy z OSP Wiązowny i Malcanowa. Podziękowania należą się uczestnikom i wykonawcom koncertu zorganizowanego przez GOK, który odbył się dzięki gościnności dyrekcji ZSG w Wiązownie. Podziękowania kierujemy również Urzędowi Gminy za wsparcie finansowe tegorocznego Finału, szkołom i przedszkolom z terenu naszej gminy oraz zespołom tanecznym: TAKCIK, TAKT, miniformacjom TAKCIK I i TAKCIK II, solistkom i duetom różnych form tańca, sekcji Zumby, fotografom i akustykom działającym w GOK, którzy jak zwykle nie zawiedli.

 

Tekst: Anna Chwalczuk

 

WOŚP_fot. M. Sosnowska (1)
WOŚP_fot. M. Sosnowska (4)
WOŚP_fot. M. Sosnowska (2)
WOŚP_fot. M. Sosnowska (5)
WOŚP_fot. M. Sosnowska (6)
WOŚP_fot. M. Sosnowska (3)
WOŚP_fot. M. Sosnowska (7)
WOŚP_fot. M. Sosnowska (8)
WOŚP_fot. M. Sosnowska (9)
WOŚP_fot. M. Sosnowska (10)
WOŚP_2017_fot. Robert Wójcik (5)
WOŚP_fot. M. Sosnowska (11)
WOŚP_fot. M. Sosnowska (12)
WOŚP_fot. M. Sosnowska (13)
WOŚP_2017_fot. Robert Wójcik (6)
WOŚP_2017_fot. Robert Wójcik (7)
Jakub Ganowski (2)
Jakub Ganowski (4)
Jakub Ganowski (5)
Robert Koziarski (2)
Robert Koziarski (4)
Robert Koziarski (5)
Robert Koziarski (6)
Robert Koziarski (7)
Robert Koziarski (8)

 

Jubileusz XX- lecia RYTM

W piątkowy wieczór 2 grudnia 2016 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie uroczyście obchodzono okrągły Jubileusz XX-lecia Sekcji Tańca Nowoczesnego RYTM. Podniosła i ciepła atmosfera towarzyszyła przez cały czas trwania spotkania.

Przybyłych powitała dyr. GOK  Mirella Żurawska, która przekazała wiele ciepłych słów pod adresem Anny Chwalczuk, założycielki, instruktorki i opiekunki zespołów. Uroczy wieczór zaszczycili byli dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, sponsorzy, trenerzy, rodzice, dziadkowie i sympatycy tańca. Nie zabrakło również wychowanek zespołu RYTM, które począwszy od najmłodszych lat rozwijały swoje zainteresowania i umiejętności taneczne. Przez wiele lat reprezentowały one GOK i GOKRiS na różnych imprezach tanecznych w kraju.

Program poprowadziła Anna Chwalczuk, która na wstępie opowiedziała o historii zespołu, nawiązując do ważnych wydarzeń tanecznych z udziałem nagradzanych swoich podopiecznych.

RYTM powstał z połączenia dwóch odrębnych grup tanecznych złożonych z dziewcząt w wieku 9-14 lat. Próby pierwszego składu odbywały się w GOK w Wiązownie. Druga grupa ćwiczyła  zaś w Duchnowie w świetlicy podległej GOK-owi. Kiedy choreografie zostały już opanowane przez podopieczne wyłonił się kilkunastoosobowy skład, który mógł zaprezentować się poza terenem naszej gminy. Reprezentantki Wiązowny po raz pierwszy wzięły udział w dwutygodniowym Harcerskim Festiwalu Kultury Szkolnej w Kielcach w lipcu 1996 r. Tam też przy rejestracji zespół otrzymał  nazwę RYTM. Następnym  dużym wyzwaniem dla dziewcząt był wyjazd i uczestnictwo w I Międzynarodowym Konkursie Współczesnych Form Tańca Młodzieżowego w Białymstoku. Z trzydniowego maratonu tańca RYTM wróciła jako finalista – zdobywca V miejsca w kat. zespołów disco dance do lat 14. W ten sposób mała Wiązowna zaznaczyła swoją obecność na tak ważnej imprezie tanecznej. Do dziś dziewczęta z różnych grup systematycznie biorą  udział w kolejnych edycjach festiwalu. Pierwszy skład zespołu, to dziś dorosłe kobiety, nawet matki, a ich córki zaczynają uczęszczać do grup początkujących.

Kolejnym punktem programu były prezentacje zespołów, solistek i duetów różnych form tańca. Wśród wykonawców zobaczyliśmy: dziecięcą formację TAKCIK, miniformację TAKCIK I, duety disco freestyle, Anastazja Frelek i Natalia Woźnica, Hania Paduch i Zuzia Nowocień, duety disco dance Angelika Malesa i Zuzia Kąkol, Dominika Gadomska i Oliwia Kloch, solistki modern Sylwia Kowalczyk i Natalia Woźnica, solistki disco dance Karolina Murawa, Wiktoria Goc, Patrycja Sprycha, Wiktoria Galińska i solistka disco dance freestyle Zuzanna Miklińska i  Anastazja Frelek. Po zakończeniu części tanecznej głos zabrała była dyr. Szkoły Podstawowej w Wiązownie, pełniąca obecnie funkcję przedstawiciela Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Agata Łęgowska, która opowiedziała o zaangażowaniu instruktorki w pracę artystyczną, organizację wydarzeń kulturalnych z udziałem zespołów tanecznych i promocję naszej gminy. Wspomniała o rodzinie pani Ani, która chętnie pomagała, wspierała, a także towarzyszyła  jej w większości wydarzeń kulturalnych. Były także gratulacje i wyrazy uznania od pani dyr. Gminnego Przedszkola w Pęclinie Ewy Kołodziejczyk i grona pedagogicznego przekazane przez nauczycielki Agnieszkę Nowicką i Agnieszkę Kraśniewską. Niespodziankę w postaci upominku: zbiorowej fotografii z podpisami i kwiaty przekazały:Urszula Nejman, Patrycja Zalewska, Monika Ochmańska, Monika Węgrzynowicz, Karolina Zakrzewska i Monika Niemczyk. Dziewczęta do dziś zżyte są ze swoją instruktorką i biorą udział w uroczystościach zespołu. Podczas prezentacji tanecznych na dużym ekranie wyświetlane były zdjęcia z ważnych wydarzeń tanecznych (Mistrzostw Świata w Łodzi, Mistrzostw Polski, turniejów i festiwali międzynarodowych). Jubileusz dokumentowali uczestnicy sekcji fotograficznej GOK wraz z instruktorem Krystianem Hernciszem. Wspaniałym punktem spotkania było wniesienie wielkiego tortu, na którym widniał napis: XX-lecie RYTM-u i okazałe zdjęcie reprezentantek sekcji tanecznej. Miłym akcentem wieczoru była bezpośrednia relacja z Paryża z życzeniami dla tancerek i instruktorki od zasłużonej w tańcu dla Wiązowny Moniki Chwalczuk.

Dziewczęta i zaproszeni goście mile spędzili czas wspominając wspólnie przeżyte chwile.

 

Tekst: Anna Chwalczuk   

 

XXlecie Sekcji tanecznej RYTM 2016 (2)
XXlecie Sekcji tanecznej RYTM 2016 (3)
XXlecie Sekcji tanecznej RYTM 2016 (4)
XXlecie Sekcji tanecznej RYTM 2016 (5)
XXlecie Sekcji tanecznej RYTM 2016 (6)
XXlecie Sekcji tanecznej RYTM 2016 (8)
XXlecie Sekcji tanecznej RYTM 2016 (9)
XXlecie Sekcji tanecznej RYTM 2016 (10)
XXlecie Sekcji tanecznej RYTM 2016 (11)
XX-lecie sekcji tańca fot. Edyta Galbarczyk (1)
XX-lecie sekcji tańca fot. Edyta Galbarczyk (2)
XX-lecie sekcji tańca fot. Edyta Galbarczyk (3)
XX-lecie sekcji tańca fot. Edyta Galbarczyk (4)
XX-lecie sekcji tańca fot. Edyta Galbarczyk (5)
XX-lecie sekcji tańca fot. Edyta Galbarczyk (8)
XX-lecie sekcji tańca fot. Edyta Galbarczyk (9)
XX-lecie sekcji tańca fot. Jakub Ganowski (3)
XX-lecie sekcji tańca fot. Jakub Ganowski (4)
XX-lecie sekcji tańca fot. Jakub Ganowski (6)
XX-lecie sekcji tańca fot. Jakub Ganowski (7)
XX-lecie sekcji tańca fot. Jakub Ganowski (8)
XX-lecie sekcji tańca fot. Jakub Ganowski (9)
XX-lecie sekcji tańca fot. Jakub Ganowski (10)
XX-lecie sekcji tańca fot. Jakub Ganowski (11)
XX-lecie sekcji tańca fot. Jakub Ganowski (12)

 

41. Międzynarodowy Festiwal Tańca Nowoczesnego  

18-20 listopada 2016 r.

 

 Medale i puchary dla tancerek GOK 

            Już od 20 lat  zespoły taneczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie biorą aktywny udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Wasilkowie k/Białegostoku. Organizatorem tego największego wydarzenia tanecznego na Podlasiu jest od 1996 roku Przedsiębiorstwo Wielobranżowe JARD   w Białymstoku. Festiwale odbywają się regularnie dwa razy w roku w czerwcu i listopadzie. Od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem środowisk tanecznych.

            W dniach 18-20 XI 2016 r. reprezentacja Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie złożona z 23 dziewcząt sekcji tańca nowoczesnego RYTM wzięła udział w 41 Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego, który odbył się w hali widowiskowej kompleksu hotelowego P.W. JARD w Wasilkowie k/Białegostoku.

            Celem festiwalu była popularyzacja tańca nowoczesnego, wymiana doświadczeń i konfrontacja dorobku artystycznego. Trzydniowy maraton  tańca oceniało pięcioosobowe jury.  W jesiennej edycji festiwalu uczestniczyli tancerze z takich miast jak: Rzeszów,  Warszawa, Zamość,  Białystok, Suwałki,  Białe Błota k/Bydgoszczy, Mińsk Mazowiecki, Bielsk Podlaski, Brzozowo, Wiązowna.  Uczestniczyło w nim blisko 800 tancerzy. Rywalizowali oni              w następujących kategoriach tanecznych: disco dance i disco show(solo, duety, mini formacje i formacje), hip hop, inne formy tańca (jazz, modern, cheerleaders, freestyle, show dance, belly dance) i formacje debiuty do lat 9. Uczestnicy prezentowali się  w 3 kategoriach wiekowych (do lat 11, do lat 15 i powyżej 15)

            Wiązownę reprezentowały 4 zespoły:  TAKCIK I, TAKCIK II, RYTM i TAKT. Dobra forma i przygotowanie tancerek zaprocentowały zadowalającymi wynikami. Podopieczne Anny Chwalczuk  zdobyły: 4 puchary  w kategoriach zespołowych, wytańczyły 10 medali (3 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe) oraz zajęły 16 miejsc finałowych  w kategoriach  solo i duetach w trzech kat. wiekowych.

            Osiągnięcia tancerek:

Miniformacja TAKCIK II -  II miejsce i puchar w kat.  disco show do lat 11

Miniformacja TAKCIK I – III m. i puchar w tej samej kat.

Minformacja TAKT - II m. i puchar  w kat. disco show  do. lat 15

Miniformacja RYTM  – I m. i puchar w kat  disco show pow. lat 15

 

Solo disco dance do lat 11

Hanna Jóźwicka -  III m. i brązowy medal w kat. solo disco dance do lat 11

Anastazja Frelek – IV m.

Hania Paduch - V m.

Zuzanna Nowocień – VI m.

Patrycja Sprycha – VII m.

 

Solo disco dance do lat 15

Natalia Woźnica -II m. i srebrny medal

Zuzanna Miklińska – III m. i brązowy medal

Sylwia Kowalczyk – IV m.

Paulina Wypustek – V m.

Aleksandra Stańczuk – VI m.

Julia Przywoźna – VII m.

Magdalena Burak – VIII

 

Solo disco dance pow.lat 15

Wiktoria Galińska – I m. i złoty medal

Anna Kopczyńska – ex eqo Daria Brzostowicz II m. i srebrne medale

 

Duety disco dance do lat 11

 Hania Paduch i Zuzia Nowocień - V m.

Hania Jóźwicka i Amelia Nowicka – VII m.

 

Duety  disco dance do lat 15

Julia Przywoźna i Paulina Wypustek – IV m.

Anastazja Frelek i Natalia Woźnica – V m.

Sylwia Kowalczyk i Aleksandra Stańczuk - VI m.

 

Duety  disco dance pow. lat 15

Natalia Ciąćka i Wiktoria Galińska – I m. i złote medale

Anna Kopczyńska i Helena Voss - II m. i srebrne medale

 

Inne formy tańca duety do lat 15

Julia Przywoźna i Sylwia Kowalczyk - VI m.

 

Inne formy tańca pow. lat 15

Anna Kopczyńska i Daria Brzostowicz - IV m.

           

            Podczas festiwalu odbyły się warsztaty w technice dancehall prowadzone przez tancerkę Szkoły Tańca SZAŁ z Białegostoku.

            Na tegorocznym festiwalu dziewczęta z Wiązowny zaprezentowały swoje umiejętności w kilku kategoriach tanecznych. Uczestnicy poznawali nowe trendy w tańcu i zdobywali nowe doświadczenia.

            Rodzice będący opiekunami naszych tancerek mieli okazję podziwiać swoje pociechy na  trzydniowym festiwalu pełnym emocji i wrażeń.

             Serdecznie gratulujemy  i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 

 

 

 

41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (1)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (2)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (3)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (4)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (5)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (6)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (7)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (8)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (9)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (10)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (11)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (12)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (13)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (14)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (15)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (16)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (17)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (18)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (19)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (20)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (21)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (22)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (23)
41 Turniej Tańca JARD Listopad 2016 (24)

 

 

Mistrzynie Europy z Wiązowny

Dwie tancerki z Gminnego Ośrodka Kultury z Wiązowny znakomicie spisały się na Mistrzostwach Europy  EUROPEAN CHAMPIONSHIP IN MODERN DANCE SPORT w Bełchatowie. Podopieczne Anny Chwalczuk sięgnęły po najwyższe trofea zdobywając 3 złote medale w dniach 22-23 października 2016 roku.

Wiktoria Galińska zdobyła tytuł Mistrzyni Europy i złoty medal w kat. solo disco dance juniorów. 

Natalia Ciąćka i Wiktoria Galińska wytańczyły tytuły Mistrzyń Europy w kat. duety disco dance juniorów

Wspaniałym reprezentantkom Wiązowny  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Anna Chwalczuk

 

 

Mistrzostwa Europy_Bełchatów_Październik_2016 (1)
Mistrzostwa Europy_Bełchatów_Październik_2016 (2)
Mistrzostwa Europy_Bełchatów_Październik_2016 (3)
Mistrzostwa Europy_Bełchatów_Październik_2016 (4)
Mistrzostwa Europy_Bełchatów_Październik_2016 (5)
Mistrzostwa Europy_Bełchatów_Październik_2016 (6)
Mistrzostwa Europy_Bełchatów_Październik_2016 (7)

 

Tancerki GOK na podium

 

            Sobota 21 maja 2016r. mimo dużej konkurencji okazała się szczęśliwym dniem dla tancerek Anny Chwalczuk, które wzięły udział w Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Mokotowa 2016. Tancerki Gminnego Ośrodka Kultury z Wiązowny kilkakrotnie zajmowały miejsca na podium. Miejscem wielkiej rywalizacji sportowo-tanecznej była hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 85 przy ul. Narbutta 14 na Mokotowie w Warszawie. Organizatorami Turnieju byli: Urząd Dzielnicy Mokotówm.st.Warszawy, Szkoła Podstawowa nr.85, Klub Sportowy HAND TO HAND.

            Celem turnieju było wyłonienie najlepszych tancerzy z różnych roczników (począwszy od 2009 do młodzieżowców  rocz .1999 i starsi). W zawodachcieszących się wielką popularnością wzieły udział takie kluby jak: GRAWITACJA-Piaseczno, ABSTRAKT-SochaczewFANABERIA-Radzymin, STOP and GO-Warszawa, HAND to HAND-W-wa,    ACRO DANCE-Warszawa, LDC Warszawa EGURROLA DANCE STUDIO Warszawa, DANCE4FUN, Loocas Dance Center,  Revolution Józefów, HAKIEL-Akademia Tańca Warszawa, Soul&BaseWa-wa, Pasjoteka Małego Człowieka- WarszawaTZT-Tarczyn, MDK Muranów, SP nr 12- Warszawa Inspirations Dance Center-Piaseczno,  FLOW DANCE WCK-Warszawa, DUET – Otwock, NOONA DANCE STUDIO- Wa-wa,  SHOCK DANCE STARTS-Wa-wa,  SHOCK DANCE-Marki,  RYTM-Wiązowna. Do rywalizacji  przystąpiło ponad 700 zawodników.

            Tancerki  zdobyły  3 puchary i 6 medali w tym 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy oraz zajęły 8 miejsc finałowych w poszczególnych ligach.

Osiągnięcia tancerek :

Duety disco dance

Liga S,A i B

Natalia Ciąćka i Wiktoria Galińska - II m. i 2 puchary

Natalia Woźnica i Paulina Wypustek – VI m.

Liga C,D i E

Sylwia Kowalczyk i Aleksandra Stańczuk -IV m.

Julia Jagodzińska i Patrycja Sprycha – VII m.

Solo Disco Dance

Liga B

1. Anastazja Frelek - VII w kat. solo disco  (rocz. 2005)

2. Aleksandra Stańczuk – VI m.(rocz. 2001)

 

Liga C

1. Wiktoria Galińska  - II m. i puchar (rocz. 2001 i starsi)

2. Paulina Wypustek  IV m. (rocz 2001 i starsi)

 

Liga D

1. Sylwia Kowalczyk - I m. i złoty medal (rocz. 2001)

2. Natalia Woźnica - II m. i srebrny medal (rocz. 2004)

3. Angelika Malesa – IV m. (rocz. 2005)

4. Daria Brzostowicz – IV m. (rocz. 1999 i starsi)

5.  Anna Machnicka – VI (rocz. 2003)

 

Liga E

1. Hanna Jóźwicka – Im. i złoty medal (rocz. 2008)

2. Zuzanna Nowocień – II m. i srebrny medal (rocz. 2006)

3. Oliwia Kloch – II m. i srebrny medal (rocz.2006)

4. Maria Ciecierska – III m. i brązowy medal (rocz. 2001)

5. Magdalena Burak – V m. (rocz. 2003)

6. Dominika Gadomska – VI m. (rocz. 2007)

Pamiątkowe dyplomy za pierwszy udział w tańcu sportowym otrzymały: Zuzanna Kąkol, Karolina Murawa, Weronika Goc, Julia Jagodzińska i Patrycja Sprycha.

Majowy turniej tańca na Mokotowie cieszył się wielkim zainteresowaniem uczestników, opiekunów i rodzin przybyłych, by obserwować pełne emocji  widowisko. Piękne kostiumy, wysoki poziom przygotowania uczestników i prawdziwie sportowe współzawodnictwo  w tańcu na długo pozostaną w ich pamięci.

Gratulujemy serdecznie !!!

Tekst: Anna Chwalczuk

 

IMG_7202
IMG_7212
IMG_7215
IMG_7217
IMG_7220
IMG_7230
IMG_7232
IMG_7233
IMG_7238
IMG_7240
IMG_7241
IMG_7243
IMG_7245
IMG_7249
IMG_7251
IMG_7252
IMG_7253
IMG_7255
IMG_7256
IMG_7258
IMG_7259
IMG_7261
IMG_7263
IMG_7267
IMG_7269
IMG_7270
IMG_7273
IMG_7276

 

Międzynarodowy Dzień Tańca

Od momentu ustanowienia Międzynarodowego Dnia Tańca w 1982 roku, w dzień urodzin ojca nowoczesnego baletu Jean-Georges'a Noverre'a, 29 kwietnia świętujemy taniec, który w swojej uniwersalności wykracza poza wszelkie bariery polityczne, kulturowe i etniczne.

Międzynarodowy Instytut Teatralny co roku zaprasza wybitnego choreografa lub tancerza o przygotowanie przesłania z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Jego słowa są tłumaczone na ponad 20 języków i publikowane przez instytucje oraz organizacje tańca na całym świecie.

Swoiste, gminne przesłanie taneczne, jak co roku przygotowała Anna Chwalczuk – instruktor Tańca Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie. Podopieczne, występując solo, w duetach i formacjach zaprezentowały różnorodne pokazy taneczne. Dziewczyny zachwycały ruchem, pięknymi układami tanecznymi, ale także przepięknie dobranymi, barwnymi i perfekcyjnie skrojonymi strojami. Wszystkim uczestniczkom sekcji tańca, ale także wszystkim mieszkańcom Gminy, życzymy aby szli przez życie tanecznym krokiem – nie tylko w Dniu Tańca, ale także przez cały rok!

 

Tekst: Paulina Sokół

 

Zdjęcia: Ryszard Szczęsny

dzien tanca
2016.04.29 GOK 015
2016.04.29 GOK 017
2016.04.29 GOK 019
2016.04.29 GOK 034
2016.04.29 GOK 036
2016.04.29 GOK 038
2016.04.29 GOK 045
2016.04.29 GOK 048
2016.04.29 GOK 057
2016.04.29 GOK 058
2016.04.29 GOK 065
2016.04.29 GOK 068
2016.04.29 GOK 074
2016.04.29 GOK 079
2016.04.29 GOK 083
2016.04.29 GOK 087
2016.04.29 GOK 088
2016.04.29 GOK 102
2016.04.29 GOK 107
2016.04.29 GOK 109
2016.04.29 GOK 111
2016.04.29 GOK 117
2016.04.29 GOK 131
Dzien_Tanca_fot. R. Szczęsny

 

Turniej Tańca Sportowego w Warszawie

Tancerki z sekcji tanecznej RYTM wzięły udział w dniu 17.04.2016r. w Dziecięcych Zawodach w Tańcu Sportowym 2016 Disco, Disco Freestyle i Hip Hop solo. Odbyły się one w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr.313 na Ursynowie w Warszawie.

Organizatorami byli Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, Szkoła Podstawowa nr.313 oraz HAND to HAND.

Celem turnieju było wyłonienie najlepszych tancerzy Disco Dance Freestyle, Disco Dance i Hip Hop w poszczególnych poziomach zaawansowania, popularyzacja tańca wśród dzieci i młodzieży, jako formy aktywnego wypoczynku, konfrontacja i wymiana pomysłów oraz doświadczeń pomiędzy klubami, instruktorami i trenerami w zakresie tańca.

Do Warszawy przybyli zawodnicy z następujących klubów: Grawitacja – Piaseczno,    HAND to HAND – Warszawa,   Loocas Dance Center W-wa,   Shock Dance Ząbki    Soul&Base W-wa, Studio Tańca Duet Otwock i  Stop And Go W-wa , Prywatna Szkoła Podstawowa nr.114 w Warszawie, Szkoła Tańca RIVIERA-Warszawa, TAN – Nidzica, Zespół Szkół nr 1 -Warszawa, Akademia Artystyczna ART DANCE Warszawa  i  Shock Dance RYTM- Wiązowna.

            Dziewczęta z Wiązowny świetnie zaprezentowały się zdobywając 2 puchary i 2 miejsca finałowe w tańcu sportowym.

Wyniki tancerek :

Aleksandra Stańczuk – I m. i puchar w kat. Disco Dance solo  (rocz.2001 i starsi) Liga C + D

Paulina Wypustek - I m. i puchar w kat. Disco Dance solo  (rocz.2001 i starsi) Liga C + D

Sylwia Kowalczyk – IV m. w kat. Disco Dance solo  (rocz.2001 i starsi) Liga C + D

Anna Kopczyńska – V m. w tej samej kat.

101_5504
101_5508
101_5526
IMG_7143
101_5502

 

Wielka rywalizacja w Łosicach     

             Wydarzeniem tanecznym z udziałem tancerek GOK był XIII Otwarty Turniej Tańca Nowoczesnego w Łosicach na Podlasiu, który odbył się 16.04.2016 r. Tym razem Wiązownę reprezentowały  4 zespoły taneczne. W hali widowiskowo-sportowej  Zespołu Szkół Nr.1 zaprezentowało się 26  podopiecznych GOK, które wystąpiły w 3 kat. wiekowych  i 3 kat. tanecznych  (solo, duety i miniformacje).

             Tegoroczny turniej cieszył się wielkim zainteresowaniem różnych środowisk tanecznych. Wzięło w nim udział ponad 1200 uczestników.  W  Łosicach zaprezentowało się 40 zespołów z 23 miast Polski. Były wśród nich: FLESZ MINI, FLESZ DANCE  COMPANY, FLESZAKI - Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu, PNC DANCE STUDIO - Sokołów Podlaski, AVOCADO WĘGRÓW - Węgrowski Ośrodek Kultury, DnM Crew - Uczniowski Klub Sportowy „Dance and Move” Ostrołęka, FLESZ - Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku, FAME JUNIOR, FAME GIRL, FAME KIDS - Born2Dance Studio Legionowo, INDIGO DANCE ART: Kotuń, Mrozy, Kałuszyn STEP AND FLOW - Centrum Tańca i Ruchu Dance Imperium Pruszków, HOKUS Studio Tańca Sportowego  - Białystok, STUDIO TAŃCA DUET – Warszawa, Zespół Tańca Nowoczesnego DE-EM - Ostrołęckie Centrum Kultury, Szkoła Tańca KONTRA Biała Podlaska , 

FLEX, Mały FLEX - Studio Tańca Magdaleny Wójcik Grodzisk Mazowiecki, CARO DANCE Siedlce, Formacja C-C SQAD KIDS - Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu

MAŁY FOTON - Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie, LOOCAS DANCE CENTER WARSZAWA, Formacja Tańca Nowoczesnego „LUZ” - Miejski Ośrodek Kultury w iedlcach,Dziecięcy Zespół Tańca Nowoczesnego APLAUZ - ŁDK Łosice i RYTM, TAKCIK I, TAKCIK II i TAKT - Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie

 Organizatorami turnieju byli: Łosicki Dom Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy Łosice.  Honorowy patronat objęli burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz.

            Dziewczęta z Wiązowny przygotowane przez instruktor Annę Chwalczuk mimo licznie obsadzonych kat. tanecznych  zajęły łącznie 12  miejsc finałowych.

Wyniki tancerek:

Solo disco dance pow. lat 16

Wiktoria Galińska – IV m.

Anna Kopczyńska – VI m.

Helena Voss – VII m.

Duety disco pow. lat 16

Natalia Ciąćka i Wiktoria Galińska – IV m.

Anna Kopczyńska i Helena Voss – V m.

Duety disco dance do lat 11

Anastazja Frelek i Zuzanna Nowocień – VI m.

Miniformacje disco dance

Miniformacja RYTM  - V miejsce w kat.  dorośli (pow. 16 lat).

Miniformacja TAKCIK I -  V m. w kat   dzieci do lat 11

Miniormacja TAKCIK II -  VII m. w kat    dzieci do lat 11 (debiut)

Miniformacja TAKT – VII m. w kat. juniorzy 12-15 lat.

           Przy dużej rywalizacji i bardzo wyrównanym poziomie  do  rundy półfinałowej dostały się duety Sylwia Kowalczyk i Aleksandra Stańczuk oraz Paulina Wypustek i Natalia Woźnica

Taneczne zmagania z zainteresowaniem oglądała liczna grupa rodziców przybyłych do Łosic. 

101_5395
101_5464
101_5487
101_5497
20160419_121415
IMG_7151
IMG_7152
IMG_7153
IMG_7155
IMG_7156
IMG_7159
IMG_7164
IMG_7166

Rekordowy Finał WOŚP w Wiązownie

 

            Już po raz osiemnasty w Wiązownie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W dniu 10 stycznia 2016 r. odbył się XXIV Finał, którego organizatorami byli Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Wiązownie. Wsparcia tegorocznej jubileuszowej Wielkiej Orkiestrze udzielił Urząd Gminy, przekazując dotację.

            Celem XXIV Finału  było zebranie środków finansowych na sprzęt medyczny dla oddziałów pediatrycznych i godną opiekę ludzi w podeszłym wieku. 

            Grupa 14 wolontariuszy działających przy GOK kwestowała w wyznaczonych miejscach  w Wiązownie.

            Koordynatorem akcji i prowadzącą koncert, podobnie jak w ubiegłych latach, była Anna Chwalczuk. W przygotowaniach imprezy aktywnie pomagali: dyr. GOK Mirella  Żurawska, Paulina Sokół, Anna Niedźwiecka-Jędrzejewska, Maciej Milewski, Jakub Ganowski i Krystian Herncisz. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy sprawnie czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Wiązowny i Malcanowa  oraz miejscowa Policja.

            Miejscem imprezy finałowej była duża sala gimnastyczna Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego. 

            Koncert z „Czerwonym Serduszkiem” rozpoczęła dyr. Mirella Żurawska, która przywitała zgromadzoną publiczność. Oficjalnego otwarcia dokonał z-ca Wójta Tomasz Kostyra.

            W urozmaiconym programie zaprezentowały się dziewczęta z sekcji tanecznej RYTM. Wystąpiły najmłodsze podopieczne  z zespołu dziecięcego TAKCIK, miniformacje RYTM i TAKCIK oraz formacja TAKT. Zaprezentowały się solistki i duety w takich kategoriach jak: disco dance freestyle, show dance , disco dance, modern i jazz. Program taneczny przeplatany był licytacjami przedmiotów i gadżetów  przygotowanych przez GOK na XXIV Finał WOŚP.

            W tegorocznym Finale wystąpiło wielu wykonawców. Prezentowały się szkoły i przedszkola z terenu naszej gminy. Nie zabrakło Gminnego Przedszkola im. Misia Uszatka w Wiązownie, Obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu dzieci z Gminnego Przedszkola w Zakręcie. Były indywidualne występy wokalno-muzyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gliniance. Prezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Malcanowie. Program Dziecięce Rytmy zaprezentowały dzieci z Przedszkola w Pęclinie. Obejrzeliśmy program taneczny uczniów z ZSG w Wiązownie. Prezentował się Chór z Gimnazjum z oddziałami dwujęzycznymi im. Jana Pawła w Gliniance. Wystąpił Chór Mienia River z GOK. Wysłuchaliśmy wokalistek sekcji instrumentalno-muzycznej GOK. Odbył się występ artystyczny młodzieży z ZSG w Zakręcie. Był również pokaz Zumby z GOK. W koncercie finałowym wzięły udział także zespoły muzyczne . Zaprezentowały się: zespół wokalno-muzyczny „The Trups” i zespół „RELANIUM” z GOK. Gwiazdą wieczoru był Kwintet Towarzyski z Warszawy.

            W tym styczniowym wydarzeniu czynny udział wzięli wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny i sekretarz Anna Rosłaniec.

            Podczas dynamicznie prowadzonych licytacji dzięki dużemu zaangażowaniu pracowników GOK oraz zaproszonych do współpracy pań: Beaty Bieniek i Barbary Paprockiej osiągnęliśmy imponującą kwotę 7377,08 zł. w skarbonce wolontariusza Anny Chwalczuk. Okazałą kwotę: 1200zł podczas prowadzonych licytacji uzyskano za voucher do hotelu Bryza w Juracie. Następne wysokie  kwoty to:  250zł za  koszulkę z logo WOŚP, po 200zł za pen-drive i koszulkę WOŚP.        

            Nad stroną akustyczną podczas całego koncertu czuwał p. Roman Sadowski. Dokumentacją fotograficzną wydarzenia zajął się, jak w poprzednich latach, Ryszard Szczęsny, a także uczestnicy sekcji fotograficzno – filmowej GOK.

            Koncert zakończył się przepięknym „Światełkiem do nieba”

            Dzięki dużemu zaangażowaniu wolontariuszy i hojności mieszkańców gminy w Wiązownie zebrano rekordową kwotę 16.695,64 zł.

 

Koordynator i wolontariusz WOŚP w Wiązownie

Anna Chwalczuk

Fot. Ryszard Szczęsny, Robert Koziarski, GOK

IMG_8187
IMG_8197
IMG_8202
IMG_8215
IMG_8225
IMG_8231
IMG_8237
IMG_8251
IMG_8261
IMG_8265
IMG_8269
IMG_8279
IMG_8281
IMG_8286
IMG_8294
IMG_8299
2016.01.10 110
DSC_4154
20160110_131114
20160110_154005

 

WIECZÓR ANDRZEJKOWY W GOK

Sekcja Taneczna RYTM urozmaiciła swoimi występami wieczór Andrzejkowy, jaki odbył się 7 listopada w GOK. Zanim rozpoczęły się zabawy i konkursy przygotowane przez instruktorów GOK - obejrzeliśmy występy: Angeliki Malesy i Zuzi Kąkol, formacji dziecięcej TAKCIK, solistki Anastazji Frelek, Hani Paduch i Zuzi Nowocień, Julii Jagodzińskiej i Patrycji Sprychy, solistki Agnieszki Ziubińskiej oraz Hani Jóźwickiej, która zadebiutowała na piątkowej imprezie.

 

IMG_6978m
IMG_6980m
IMG_6981m
IMG_6982m
IMG_6983m
IMG_6984m
IMG_6985m
IMG_6987m
IMG_6988m

 

 SUKCESY tancerek GOK 

            Systematycznie od 19 lat zespoły taneczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie biorą aktywny udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Wasilkowie k/Białegostoku. Organizatorem tego największego wydarzenia tanecznego na Podlasiu jest od 1996 roku Przedsiębiorstwo Wielobranżowe JARD   w Białymstoku. Festiwale odbywają się regularnie dwa razy w roku w czerwcu i listopadzie. Od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem środowisk tanecznych.

            W dniach 20-22. XI 2015 r. reprezentacja Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie złożona z 21 dziewcząt sekcji tańca nowoczesnego RYTM wzięła udział w XXXIX Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego, który odbył się w hali widowiskowej kompleksu hotelowego P.W. Jard w Wasilkowie k/Białegostoku.

            Celem festiwalu była popularyzacja tańca nowoczesnego, wymiana doświadczeń i konfrontacja dorobku artystycznego. Trzydniowy maraton  tańca oceniało międzynarodowe jury.  W jesiennej edycji festiwalu uczestniczyli tancerze z wielu miast Polski i Białorusi. Do Wasilkowa przybyły grupy  z takich polskich miast jak:  Warszawa, Gdańsk, Łódź, Zamość, Kielce Białystok, Tomaszów Lubelski, Suwałki,  Białe Błota k/Bydgoszczy, Wiązowna.

            Tancerze rywalizowali w następujących kategoriach tanecznych: disco dance i disco show(solo, duety, mini formacje i formacje), hip hop, inne formy tańca (jazz, modern, cheerleaders, freestyle, show dance, belly dance). Uczestnicy prezentowali się  w 3 kategoriach wiekowych (do lat 11, do lat 15 i powyżej 15)

            Wiązownę reprezentowały 3 zespoły taneczne:  TAKCIK, RYTM i TAKT. Mimo wysokiego poziomu i świetnego przygotowania uczestników z innych miast młodziutkie tancerki z GOK-u zajęły czołowe miejsca w swoich kategoriach tanecznych i zdobyły nowe trofea w postaci pucharów i medali.       Dziewczęta z Wiązowny przygotowane przez instruktor Annę Chwalczuk zdobyły: 3 puchary  w kategoriach zespołowych, wytańczyły 15 medali (1 złoty, 5 srebrnych i 9 brązowych) oraz zajęły 6 miejsc finałowych  w kategoriach  solo i duetach w trzech kat. wiekowych.

            Osiągnięcia tancerek:

Miniformacja TAKCIK - II miejsce puchar i nagroda w kat. miniformacji   disco show do lat 11

Miniformacja RYTM  – II m. i puchar w kat miniformacji  disco show do lat 15

Formacja TAKT - II m. i puchar  w kat. formacji disco show  pow. lat 15


Solo disco dance do lat 11

Anastazja Frelek  III m. i brązowy medal w kat. solo disco dance do lat 11

Hania Paduch V m.

 

Solo disco dance do lat 15

Kamila Skwara V m.

 

Solo disco pow.lat 15

Anna Kopczyńska I m. i złoty medal

Karolina Kwiatkowska II m. i srebrny medal

Duety disco dance do lat 11

Anastazja Frelek i Natalia Woźnica – II m. i srebrne medale

Hania Paduch i Zuzia Nowocień III m. i brązowe medale

 

Duety  disco dance do lat 15

Natalia Ciąćka i Kamila Skwara III m. i brązowe medale

Julia Przywoźna i Paulina Wypustek – V m.

Wiktoria Kąkol i Nikola Chomenko VI m.

Wiktoria Chomczyk i Alicja Wilk VII m.

 

Duety  disco dance pow. lat 15

Anna Kopczyńska i Helena VossII m. i srebrne medale

 

Inne Formy Tańca solo do lat 15

Natalia Ciąćka V m.

 

Inne Formy Tańca duety do lat 11

Anastazja Frelek i Natalia Woźnica– III m. i brązowe medale

 

Inne formy tanca duety do lat 15

Kamila Skwara i Julia Ziółek III m. i brązowe medale

Natalia Ciąćka i Helena Voss IV m.

Julia Przywoźna i Paulina Wypustek V m.

 

Inne formy tańca pow. lat 15

Anna Kopczyńska i Daria Brzostowicz VII m.

            Dyplom z  podziękowaniem za przygotowanie zespołów i tancerzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie otrzymała także instruktor Anna Chwalczuk.

            Podczas festiwalu  odbyły się warsztaty w technikach hip hop i dancehall   prowadzone przez tancerki z Białorusi i Polski .

            Na tegorocznym festiwalu dziewczęta z Wiązowny zaprezentowały swoje umiejętności w kilku kategoriach tanecznych. Uczestnicy poznawali nowe trendy w tańcu i zdobywali nowe doświadczenia.

                        Rodzice będący opiekunami naszych tancerek mieli okazję podziwiać swoje pociechy na  trzydniowym festiwalu pełnym emocji i wrażeń.

             Serdecznie gratulujemy tancerkom  wspaniałych wyników !!!

Anna Chwalczuk

IMG_6927m
IMG_6947m
IMG_6928m
IMG_6972m
IMG_6925m
IMG_6924m
IMG_6944m
IMG_6951m
IMG_6969m
IMG_6964m
IMG_6929m
IMG_6931m
IMG_6953m
IMG_6966m
IMG_6952m
IMG_6971m
IMG_6937m
IMG_6949m
IMG_6965m
IMG_6957m
IMG_6942m
IMG_6941m
IMG_6963m
IMG_6933m
101_4906m

 

JUBILEUSZOWE POKAZY TANCEREK GOK

     W sobotę 20.06.2015 na placu OSP  za budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury odbył się XV Jubileuszowy Piknik Rodzinny z okazji Dni Gminy Wiązowna.

     Tegoroczne Dni Gminy rozpoczęły się pokazami tanecznymi  przygotowanymi przez instruktor Annę Chwalczuk, która systematycznie od 15 lat prezentuje dorobek artystyczny swojej sekcji.  W programie trwającym pół godziny zaprezentowały się zespoły, duety i solistki różnych kategorii tanecznych. Wśród wykonawców  zgromadzona widownia miała okazję obejrzeć umiejętności taneczne następujących zespołów: dziecięcej formacji TAKCIK II, formacji TAKT, miniformacji RYTM I i RYTM II. Zadebiutowała także dziecięca grupa (6-8 lat). Prezentowały się także: duety disco dance feestyle Julia Czabaj i Patrycja Łojewska, Anastazja Frelek i Karolina Kubajek, duety disco dance Julita Kulczyńska  i Paulina Łomża, Sylwia Kowalczyk i Aleksandra Stańczuk, duet modern Natalia Ciąćka i Helena Voss. Wystąpiły też solistki disco dance: Kamila Skwara i Kasia Kobza, solistki disco dance freestyle, Hania Paduch i Julia Ziółek, solistki modern: Natalia Woźnica, Anastazja Frelek i Natalia Ciąćka.

     Konferansjerem imprezy był  dziennikarz  I PR.  Polskiego Radia Marian Dachniewski, który od wielu lat prowadził w Wiązownie programy estradowe w ramach czerwcowych, czy też wrześniowych obchodów Dni Gminy.

            AC

 

foto: Ryszard Szczęsny

2015.06.20 Dni G 053
2015.06.20 Dni G 066
2015.06.20 Dni G 071
2015.06.20 Dni G 077
2015.06.20 Dni G 079
2015.06.20 Dni G 081
2015.06.20 Dni G 083
2015.06.20 Dni G 089
2015.06.20 Dni G 090
2015.06.20 Dni G 104
2015.06.20 Dni G 110
2015.06.20 Dni G 114
2015.06.20 Dni G 116
2015.06.20 Dni G 120
2015.06.20 Dni G 131
2015.06.20 Dni G 132
2015.06.20 Dni G 133
2015.06.20 Dni G 137
2015.06.20 Dni G 139
2015.06.20 Dni G 149
2015.06.20 Dni G 155
2015.06.20 Dni G 159
2015.06.20 Dni G 167
2015.06.20 Dni G 178

PUCHARY Z MOKOTOWA

 

       Aż 12 trofeów w postaci pucharów i medali zdobyły podopieczne sekcji tańca nowoczesnego RYTM Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie.

       W  sobotę 9 maja 2015 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr. 85 przy ul. Narbutta w Warszawie odbyła się duża impreza sportowo-taneczna z udziałem tancerzy klubów sportowych z kraju i zagranicy.  Organizatorami Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Mokotowa 2015 byli: Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, Szkoła Podstawowa nr. 85 i Klub Sportowy HAND to HAND. Celem turnieju było wyłonienie najlepszych tancerzy Disco Dance Freestyle, Disco Dance, Jazz i Hip Hop w poszczególnych poziomach zaawansowania, popularyzacja tańca wśród dzieci i młodzieży, jako formy aktywnego wypoczynku, konfrontacja i wymiana pomysłów oraz doświadczeń pomiędzy klubami, instruktorami i trenerami w zakresie tańca.

       Do Warszawy przybyli zawodnicy z kilkunastu klubów:  Acro Dance - Warszawa , Centrum Tańca Puls Włocławek,  Fanaberia – Radzymin,  Gama – Kłodawa,  Grawitacja – Piaseczno,  Hakiel Akademia Tańca W-wa,  HAND to HAND – Warszawa,  Judyta Witkowska Dance Studio,  Kaliningrad Liga Dance (Rosja),  Loocas Dance Center W-wa,  Love Dance Academy,  Shock Dance Rytm Wiązowna,  Shock Dance Stars W-wa,  Soul&Base W-wa, Studio Tańca Duet Otwock i  Stop And Go W-wa .

       Zawodnicy rywalizowali ze sobą w poszczególnych rocznikach i ligach przydzielonych tancerzom według ich poziomu zaawansowania i wyników zdobytych na poprzednich turniejach tanecznych.

       Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie reprezentowały 23 dziewczęta wybrane z czterech zespołów tanecznych.  Mimo dużej konkurencji i dobrego przygotowania zawodników  tancerki  przygotowane przez Annę Chwalczuk  wytańczyły nowe puchary i medale dla Wiązowny.

Osiągnięcia tancerek :

Liga A i B

1.Anastazja Frelek  VII  miejsce w kat. solo disco (2005 i starsi)

 

Liga B

1.Anastazja Frelek VIII m. w kat. disco solo freesstyle (2005 i starsi)

2.Zuzanna Miklińska IV m. w kat. disco dance (rocz. 2002)

3.Anna Kopczyńska i Katarzyna Kobza III m. i puchary w kat. duety disco dance (rocz.1999 i starsi) -  Liga.C,D,E.

4.Julia Czabaj i Patrycja Łojewska  II m. i puchary w kat. duety disco dance (12-15 lat) -  Liga.C,D,E.

5.Julia Przywoźna i Karolina Wypustek IV m. w kat. duety disco dance (12-15 lat) - Liga.C,D,E.

6.Kamila Skwara i Zuzanna Miklińska  V m. w kat. duety disco dance (12-15 lat) - Liga.C,D,E.

7.Sylwia Kowalczyk i Aleksandra Stańczy VI m. w tej samej kategorii.

 

Liga C

1.Katarzyna Kobza I m. i puchar slolo disco dance (rocz.1999 i starsi)

2.Julia Kocon II m. i puchar solo disco dance (rocz. 1999 i starsi)

3.Kamila Skwara II m. i  puchar solo disco dance ( rocz. 2001)

 

Liga D

1.Aleksandra Stańczuk I m.i złoty medal w kat. solo disco dance (rocz.2001)

2.Paulina Wypustek IV m. w kat. solo disco dance (rocz.2001)

3.Sylwia Kowalczyk V m. w kat. solo disco dance (rocz.2001)

4.Julita Kulczyńska IV m. w kat. solo disco dance (rocz.2005)

5.Wiktoria Kąkol V m. w kat. solo disco dance (rocz.2003)

6. Karolina Kwiatkowska IV m. w kat. solo disco dance (rocz.1999 i starsi)

 

Liga E

1.Julia Ziółek I m. i złoty medal w kat. solo disco dance (rocz.2001-2000)

2.Wiktoria Chomczyk II m. i srebrny medal w kat. solo disco dance  (rocz. 2003)

3.Anna Machnicka III m. i brązowy medal w tej samej kat.

4.Patrycja Kalińska IV m. w kat. solo disco dance (rocz.2001-2000)

5.Andżelika Malesa otrzymała pamiątkowy dyplom za debiut w kat. disco dance (rocz.2005)

 

 

       W sumie tancerki GOK prowadzone przez Annę Chwalczuk zdobyły 8 pucharów, 4 medale i 10 miejsc finałowych w poszczególnych kategoriach, co należy uznać za ich kolejny sukces.

 

Serdecznie gratulujemy !!!

AC

101_3805
101_3807
101_3811
101_3823
101_3829
DSC_0024
DSC_0033
DSC_0046
DSC_0051
DSC_0071m
DSC_0281
DSC_0299
DSC_0306
DSC_0314m
DSC_0320
IMG_6270
IMG_6289
IMG_6291
IMG_6295m

Wiosenne sukcesy tancerek GOK

          Wydarzeniem tanecznym z udziałem tancerek GOK był XII Turniej Tańca Nowoczesnego w Łosicach na Podlasiu, który odbył się 25.04.2015 r. Tym razem Wiązownę reprezentowało  6 zespołów tanecznych. W hali sportowej  Gimnazjum nr 1 zaprezentowały się 38  podopiecznych GOK, które wystąpiły w 3 kat. wiekowych  i 2 kat. zespołowych (miniformacji i formacji).

          W tegorocznym turnieju wzięło udział  219 solistów, 86 duetów,51 miniformacji i 59 formacji w 3 stylach tanecznych: hip hop, show dance i disco dance.  Do Łosic przybyło prawie 930 tancerzy z 17 miast Polski: Warszawa, Biała Podlaska, Janów Podlaski. Sokołów Podlaski, Terespol, Siedlce, Ostrołęka, Białystok, Ostrowiec Świętorzyski, Węgrów,  Michałów,   Knyszyn,  Kosów Lacki, Szepietowo, Drohiczyn, Łosice i  Wiązowna. Organizatorami turnieju byli: Łosicki Dom Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy Łosice.  Honorowy patronat objęli burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz oraz starosta łosicki Czesław Giziński.

         Dziewczęta z Wiązowny przygotowane przez instruktor Annę Chwalczuk mimo licznie obsadzonych kat. tanecznych  po raz kolejny dobrze zaprezentowały się w Łosicach zdobywając  2 puchary, 6 medali  oraz 10 miejsc finałowych.

Wyniki tancerek:

Formacje i miniformacje disco dance

Fomacja TAKT  – I miejsce w kat. dorośli (pow. 16 lat)
Miniformacja TAKT Bis – II m. w kat. dorośli (pow. 16 lat)
Miniformacja TAKCIK I -  IV m. w kat   dzieci do lat 11
Miniformacja RYTM II - V miejsce w kat.   juniorzy(12-15 lat)
Miniformacja RYTM I – VI m. w tej samej kat.
Formacja TAKCIK II -  VII m. w kat formacji   dzieci do lat 11 (debiut)           

Solo disco dance pow. lat 16

Justyna Jedlak – II miejsce i srebrny medal
Anna Kopczyńska – III m. i brązowy medal

Duety disco pow. lat 16

Anna Kopczyńska i Helena Voss - I m. i 2 złote medale
Paulina Janaszek i Julia Kocon – II m. i 2 srebrne medale

Duety disco dance juniorzy (12-15 lat)

Julia Czabaj i Patrycja Łojewska – VII m.

Duety disco dance dzieci do lat 15

Anastazja Frelek i Karolina Kubajek – VII m.

Solo disco dance dzieci do lat 11

Anastazja Frelek – VIII m.

         Przy wielkiej rywalizacji solo juniorzy do rundy półfinałowej dostały się: Zuzanna Miklińska i Aleksandra Stańczuk, a w duetach Paulina Wypustek i Julia Przywoźna oraz Kamila Skwara i Zuzia Miklińska.

         Taneczne zmagania do późnych godzin  z zainteresowaniem oglądała liczna grupa rodziców przybyłych do Łosic.     

         Tancerkom gratulujemy  wyników i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Anna  Chwalczuk

101_3716
101_3735
101_3743
101_3759
101_3762
101-3757
DSC_4182
DSC_4187
DSC_4192
DSC_4197

WARSZTATY MODERN JAZZ W GOK

       W dniach 24-27.02.2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury  odbyły się kolejne warsztaty taneczne pod okiem Moniki Chwalczuk, która rozpoczynała swoją przygodę z tańcem właśnie w Wiązownie,. Podopieczne ośrodka kultury miały okazję wzbogacać swój warsztat i repertuar ruchowy. Zajęcia umożliwiały doskonalenie techniki modern jazz oraz rozwijanie świadomości ciała i efektywności ruchu za pomocą ćwiczeń aktywujących odpowiednie grupy mięśniowe, poprawiających elastyczność i kondycję oraz oswajających z prawidłowym ułożeniem ciała. Ponadto dzięki wskazówkom technicznym oraz wnikliwej analizie wykonywanych ruchów dziewczęta uczyły się jak dbać o swoje zdrowie jako tancerz oraz uniknąć kontuzji. W programie nie zabrakło również pracy z materiałem choreograficznym zaproponowanym przez prowadzącą. Poprzez eksperymentowanie z różnorodnymi jakościami ruchu i  uwrażliwienie na świadome wykorzystanie przestrzeni uczestniczki warsztatów miały okazję odkryć podstawy tworzenia ciekawych, profesjonalnych prezentacji scenicznych. W ciągu 4 dni z zajęć skorzystało 21 dziewcząt z zespołów tanecznych: TAKCIK, TAKT i RYTM rozwijając w ten sposób zdobyte dotychczas umiejętności wzbogacając wiedzę o technikę tańca modern jazz.

Anna Chwalczuk

Obraz 331
Obraz 333
Obraz 338
Obraz 355
Obraz 357
Obraz 359
Obraz 361
Obraz 412
Obraz 414
Obraz 433
Obraz 440
Obraz 442

18-LECIE ZESPOŁU RYTM

     W czwartkowy wieczór 11 grudnia 2014 r. w sali tanecznej Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie odbyła się uroczystość z okazji 18-lecia Zespołu Tańca Nowoczesnego RYTM. Spotkanie poprowadziła p. Anna Chwalczuk, założycielka, instruktorka i opiekunka zespołu.

    Na uroczysty jubileusz przybyli: wójt Gminy Janusz Budny, radne naszej gminy w osobach: p.Marioli Kublik, Bogumiły Majewskiej, Magdaleny Koczorowskiej-Szlassa, była dyrektor Szkoły Podstawowej z Glinianki p. Wanda Witkowska, nauczycielki i przedstawicielki przedszkola z Pęclina: p. Ewa Budna, p. Katarzyna Rostek i p. Agnieszka Nowicka , nauczyciele z ZSG w Wiązownie, p. Teresa  Naperty   z Biblioteki Publicznej, Tomasz Grzybowski z Gminnego Klubu Tenisa Stołowego, rodzice , dziadkowie i sympatycy tańca

    Warto także zaznaczyć, że uroczystość zaszczycili także sponsorzy zespołu w osobach: Katarzyny Rostek i dyr. Huty Szkła Gospodarczego p. Stanisława Łysika.

   Obecny był, jak zawsze, p.Ryszard Szczęsny dokumentujący artystyczne wydarzenia z udziałem sekcji tanecznej.

    Licznie przybyła również grupa podopiecznych Anny Chwalczuk, która reprezentowała RYTM i Gminę Wiązowną od samego początku jej istnienia. Po wielu latach w GOK-u miały one okazję  spotkać się i obejrzeć swoje młode następczynie.

    Dziewczęta z RYTM-u uczestniczyły we wszystkich wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez GOK w imprezach gminnych i powiatowych (Międzynarodowy Piknik Lotniczy w Góraszce, w Dniach Gminy Wiązowna, w Finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Dożynkach Gminnych). Prowadząca wieczór wspomniała o historii zespołu i wielu ważnych imprezach tanecznych na przestrzeni lat. RYTM powstała z połączenia dwóch grup tanecznych. Jedna z nich miała stałe próby w świetlicy w Duchnowie, druga zaś poznawała tajniki tańca na miejscu w ośrodku kultury. W Kielcach na Ogólnopolskim Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w lipcu 1996 roku zespól otrzymała nazwę RYTM. Kolejnym ważnym wydarzeniem w historii zespołu było uczestnictwo w I Międzynarodowym Konkursie Współczesnych Form Tańca Młodzieżowego w Białymstoku w listopadzie 1996 roku. Potem już regularnie przez 18 lat zespoły GOK prezentowały swój dorobek artystyczny w wielu kategoriach tanecznych i wiekowych zdobywając cenne trofea w postaci pucharów i medali  w Białymstoku i Wasilkowie. Dziewczęta brały również udział w takich wydarzeniach jak: Otwarty Puchar Warmii i Mazur - Nidzica 2007, Otwarty Puchar Polski w Koninie, Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego – Tomaszów Maz. 2005, Puchar Warmii i Pomorza -Lidzbark Warmiński 2006, I Bałtycki Festiwal Tańca Nowoczesnego-Darłówko 2006, X Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego -Białe Błota k/Bydgoszczy 2009, Otwarty Turniej Tańca Nowoczesnego w Łosicach (2006-2014). Tancerki uczestniczyły chętnie w Turniejach Tańca Sportowego w Warszawie i na Mazowszu (od 2002 r.), w Otwartych Mistrzostwach Łodzi w Tańcu Sportowym ZNTS (od 2007r.), w Mistrzostwach Polski PZTS (od 2008r.), w Mistrzostwach Świata i Europy w Tańcu Sportowym w Łodzi 2010 i na Węgrzech w Veszprem w 2011 i 2012 roku.

        W sumie sekcja taneczna RYTM posiada 668 medali i pucharów w kategoriach solowych i duetach różnych form tańca. Choreografie zespołowe nagrodzone zostały 106 pucharami.

        Na uroczystości 18-to lecia podopieczne GOK zaprezentowały 11 pokazów tanecznych złożonych z występów grupy początkującej, miniformacji TAKCIK i RYTM II oraz solistek i duetów z zespołów TAKT i RYTM I.

   Wójt Gminy Janusz Budny wręczył Annie Chwalczuk bukiet kwiatów i podziękował za reprezentowanie gminy od wielu lat na imprezach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Wspomniał, że poczynania sekcji tanecznej obserwuje od dawna i, że jest ona wspaniałą wizytówką naszej gminy.

        Instruktorka otrzymała także gratulacje i podziękowania od p.o. dyrektor GOK Karoliny Poszwald-Smolińskiej.

     Na zakończenie wniesiono torty z napisami i świeczkami na 18-lecie RYTMU. Był słodki poczęstunek dla gości i wykonawców przygotowany przez GOK. Na ekranie nad sceną Krystian Herncisz prezentował film z Międzynarodowego Festiwalu Tańca w JARDZIE z czerwca 2009 r.

AC

2014.12.10 098
4109_n
5327_n
5560_n
6350_n
IMG_6624
IMG_6640
IMG_6648

TROFEA Z WARSZAWY    

  W dniu 29 listopada 2014 r. ekipa 19-tu dziewcząt wzięła udział w Otwartym Turnieju Tańca Sportowego o Mistrzostwo Mokotowa 2014.

   Miejscem imprezy sportowo-tanecznej było hala sportowa Szkoły Podstawowej 85 przy ul Narbutta 14 w Warszawie.

   Organizatorem tego wydarzenia byli: Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, Szkoła Podstawowa nr 85, KS i Zespół HAND to HAND.

  Zawody taneczne cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Wzięło w nich udział ponad 840 uczestników. W rywalizacji sportowo-tanecznej wzięły udział takie kluby jak: GRAWITACJA-Piaseczno, ABSTRAKT-SochaczewFANABERIA-Radzymin, STOP and GO-Warszawa, HAND to HAND-W-wa,    ACRO DANCE-Warszawa, PULS Włocławek, LDC Warszawa EGURROLA DANCE STUDIO Warszawa, DANCE4FUN, Loocas Dance Center,  Revolution Józefów, STYL-BIŁGORAJ, HAKIEL-Akademia Tańca Warszawa, Soul&BaseWa-wa, Pasjoteka Małego Człowieka- WarszawaTZT-Tarczyn, MDK Muranów, SP nr 12- Warszawa Inspirations Dance Center-Piaseczno,  FLOW DANCE WCK-Wa-szawa, NOONA DANCE STUDIO- Wa-wa, BROTHERS DANCE STUDIO-Legionowo  SHOCK DANCE- Ząbki, SHOCK DANCE STARTS-Wa-wa, SHOCK DANCE-Wołomin, SHOCK DANCE-Marki, KOBOS-Tomaszów Mazowiecki,  RYTM-Wiązowna.

     Celem turnieju było wyłonienie najlepszych tancerzy Disco Dance ,  Disco Dance Freestyle i Hip Hop w poszczególnych poziomach zaawansowania, popularyzacja tańca wśród dzieci i młodzieży jako formy aktywnego wypoczynku, wymiana doświadczeń między klubami, instruktorami i trenerami oraz promocja Dzielnicy Mokotów.

                       

     Tancerki przygotowane przez instruktor Annę Chwalczuk zdobyły złoty medal, 3 puchary oraz zajęły 8 miejsc finałowych w poszczególnych ligach.

Osiągnięcia tancerek :

Solo Disco Dance

Liga B

1.      Anastazja Frelek III i puchar w kat. solo disco  (rocz. 2005-2006)

2.      Anna Kopczyńska III m. i puchar ( rocz. 1999 i starsi.

Liga C

1.      Kamila Skwara IV m. (rocz. 2001 i starsi)

2.      Natalia Woźnica IV m. (rocz. 2004)

3.      Hania Paduch VI m. (rocz. 2006 i młodsi)

4.      Paulina Wypustek  V m. (rocz 2001)

5.      Helena Voss VI m. (rocz. 2000)

Liga D

1. Julita Kulczyńska III m. i puchar (rocz. 2006)

2. Sylwia Kowalczyk IV m. (rocz. 2001)

3. Paulina Łomża VI m. (rocz. 2003-2004)

Liga E

1. Wiktoria Kąkol  I m. i złoty medal (rocz. 2003)

2. Klaudia Kąkol V m. (rocz.2003)

Listopadowy turniej tańca na Mokotowie cieszył się wielkim zainteresowaniem uczestników, opiekunów i rodzin przybyłych, by obserwować  pełne emocji  widowisko . Piękne kostiumy, wysoki poziom przygotowania zawodników i prawdziwie sportowa rywalizacja w tańcu na długo pozostaną w pamięci zainteresowanych tą dyscypliną.

     Serdecznie gratulujemy !!!                                                                        

AC

IMG_5864
IMG_5865
IMG_5871
IMG_5874
IMG_5877
IMG_5885
IMG_5892
IMG_5894
IMG_5898
IMG_5900
IMG_5903
IMG_5905
IMG_5907
IMG_5911
IMG_5922
IMG_5928
IMG_5935
IMG_5941
IMG_5944

LISTOPADOWE SUKCESY TANCEREK GOK 

    Systematycznie od 18 lat zespoły taneczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie biorą aktywny udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca w Wasilkowie k/Białegostoku. Organizatorem tego największego wydarzenia tanecznego na Podlasiu jest od 1996 roku Przedsiębiorstwo Wielobranżowe JARD   w Białymstoku. Festiwale odbywają się regularnie dwa razy w roku w czerwcu i listopadzie. Od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem środowisk tanecznych.

   W dniach 20-23. XI 2014 r. reprezentacja Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie złożona z 28 dziewcząt sekcji tańca nowoczesnego RYTM wzięła udział w XXXVII Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego, który odbył się w hali widowiskowej kompleksu hotelowego P.W. Jard w Wasilkowie k/Białegostoku.

  Celem festiwalu była popularyzacja tańca nowoczesnego, wymiana doświadczeń i konfrontacja dorobku artystycznego. Trzydniowy maraton  tańca oceniało 5-cio osobowe międzynarodowe  jury.

    W jesiennej edycji festiwalu uczestniczyli tancerze z 17 miast. Zagranicę reprezentowały środowiska taneczne z Rosji (Briańsk, Sankt Petersburg, Kaliningrad,Dima ), zespół Paradise z Łotwy. Do Wasilkowa przybyły również grupy z takich polskich miast jak:  Warszawa, Gdańsk, Koszalin,Legnica, Zamość, Lublin, Białystok, Czarna Białostocka, Tomaszów Lubelski, Starachowice, Białe Błota k/Bydgoszczy, Wiązowna. Do Wasilkowa przybyło 45 zespołów.

   Tancerze rywalizowali w następujących kategoriach tanecznych: disco dance i disco show(solo, duety, mini formacje i formacje), hip hop, inne formy tańca (jazz, modern, cheerleaders, show dance, belly dance). Uczestnicy prezentowali się w 3 kategoriach wiekowych (do lat 11, do lat 15 i powyżej 15)

   Wiązownę reprezentowały 4 zespoły taneczne: TAKT, RYTM I, RYTM II i TAKCIK. Mimo wysokiego poziomu i świetnego przygotowania uczestników z innych miast młodziutkie tancerki z GOK-u zajęły czołowe miejsca w swoich kategoriach tanecznych i zdobyły nowe trofea w postaci pucharów i medali.     Dziewczęta z Wiązowny przygotowane przez instruktor Annę Chwalczuk zdobyły: 4 puchary  w kategoriach zespołowych, wytańczyły aż 20 medali (3 złote, 10 srebrnych i 7 brązowych) oraz zajęły 11 miejsc finałowych w kategoriach  zespołów, solo i duetach w trzech kat. wiekowych.

 

Osiągnięcia tancerek:

Miniformacja TAKCIK - I miejsce puchar i nagroda w kat. miniformacji  disco dance, disco show do lat 11

Miniformacja RYTM II – II m. i puchar w kat miniformacji disco dance, disco show do lat 15

Miniformacja RYTM I – II m. i puchar w kat miniformacji disco dance, disco show powyżej lat 15

Formacja TAKT - II m. i puchar  w kat. formacji disco dance, disco show  pow. lat 15

Solo disco dance, disco show do lat 11

Anastazja Frelek  I m. i złoty medal w kat. solo disco dance do lat 11

Julia  Czabaj II m. i srebrny medal w kat. solo disco dance do lat 11

Patrycja Łojewska III m. i brązowy medal w kat. solo disco dance do lat 11

Natalia Woźnica V m. , Wiktoria Kąkol VI m., Karolina Kubajek VII m.w tej samej kat. 

 

Solo disco dance, disco show do lat 15

Natalia Ciąćka III m. i brązowy medal .

Kamila Skwara IV m.

Anna Kopczyńska V m.

Sylwia Kowalczyk VI m.

 

Solo disco , disco show pow. lat 15

Justyna Jedlak - III m. i brązowy medal

Katarzyna Kobza IV m.

Karolina Kwiatkowska V m.

 

Duety disco show, disco dance do lat 11

Julia Czabaj i Patrycja Łojewska – I m. i złote medale

Anastazja Frelek i Karolina Kubajek – III m. i brązowe medale

 

Duety disco show, disco dance do lat 15

Anna Kopczyńska i Helena Voss – II m. i srebrne medale

Julia Przywoźna i Paulina Wypustek – III m. i brązowe medale

Zuzanna Miklińska i Kamila Skwara – IV m.

Paulina Janaszek i Julia Kocon – VI m.

 

Duety disco show, disco dance pow. lat 15

Natalia Ciąćka i Justyna Jedlak II m. i srebrne medale

 

Inne Formy Tańca solo do lat 11

Natalia Woźnica – IV m.

 

Inne Formy Tańca solo do lat 15

Natalia Ciąćka – II m. i srebrny medal

 

Inne Formy Tańca duety do lat 15

Daria Brzostowicz i Anna Kopczyńska – II m. i srebrne medale

Zuzanna Miklińska i Anastazja Frelek – III m. i brązowe medale

 

  Dyplom z  podziękowaniem za przygotowanie zespołów i tancerzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie otrzymała także instruktor Anna Chwalczuk.

   Podczas festiwalu  odbyły się warsztaty w technikach hip hop i dancehall   prowadzone przez tancerki z Rosji i Polski .

  Rodzice będący opiekunami naszych tancerek mieli okazję podziwiać swoje pociechy na  trzydniowym festiwalu pełnym emocji i wrażeń.

  Serdecznie gratulujemy tancerkom  wspaniałych wyników !!!

Anna Chwalczuk

IMG_5750
IMG_5755
IMG_5758
IMG_5760
IMG_5764
IMG_5765
IMG_5766
IMG_5767
IMG_5769
IMG_5772
IMG_5773
IMG_5774
IMG_5787
IMG_5793
IMG_5797
IMG_5803
IMG_5861
P1050851

WARSZTATY TANECZNE W GOK-U

            W dniach 23-26 września br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie zorganizowano po raz trzeci warsztaty tańca współczesnego. Poprowadziła je Monika Chwalczuk , wieloletnia reprezentantka Wiązowny w tańcu.

            Monika swoją drogę taneczną rozpoczęła w wieku 6 lat w Wiązownie.

Działając w sekcji Gminnego Ośrodka Kultury już jako 7 letnia reprezentantka Wiązowny otrzymała nagrodę specjalną na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Młodzieżowego  w Wasilkowie k/Białegostoku.w jesieni 1999 roku. Kilka lat później zdobyła również tytuły Mistrzyni Polski Polskiego Związku Tańca Sportowego w duetach show dance, Wicemistrzyni Świata Inernational Federation of Modern Dance Sport w solo show dance oraz II Wicemistrzyni IFMD w solo jazz.
       Od 2008 roku szkoli się na warsztatach z technik contemporary, modern, gaga, flying low, contact improvisation czy improwizacji w Polsce, Francji, Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii i Izraelu.
       W latach 2010-2013 współpracowała z Elwirą Piorun w projekcie „Wytańcz siebie”
oraz spektaklach „Wysokie obcasy” i „Nie ogarniam”, prezentowanych w ramach festiwali Re:wizje i Zawirowania w Teatrze Stara Prochownia oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. W 2012 można ją było zobaczyć na deskach Teatru na Woli i Teatru Kwadrat w etiudach „Locked” i „Powikłania” francuskiej choreograf Kseny Audrey Cornu. Swoje doświadczenie performatywne wzbogacała biorąc udział w projektach site specific, takich jak „PoKolei” Pauliny Święcańskiej we współpracy z Four Kings – warszawską drużyną rugby na wózkach. W ubiegłym roku ukończyła staż w Fundacji Scena Współczesna w Warszawie oraz występowała w spektaklu dyplomowym „Inna Strona” w choreografii  Klary Łucznik na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina.
       W czerwcu 2014 tańczyła w etiudzie Karoliny Kroczak „Let it flow”, która została wyróżniona nagrodą główną na festiwalu Up to Stage w teatrze IMKA. Niedawno powróciła z Izraela, gdzie miała okazję uczyć się w Suzanne Dellal Center w Tel Awiwie pod okiem tancerzy Batsheva Dance Company.

            W ciągu czterech dni kilkanaście dziewcząt z zespołów TAKT , TAKCIK i RYTM chętnie wzięło udział w zajęciach prowadzonych przez Monikę rozwijając w ten sposób zdobyte dotychczas umiejętności i poszerzając wiedzę o nową technikę tańca współczesnego. Program zajęć obejmował:

- floorwork- podstawy pracy z podłogą, rozwijanie świadomości ciała i efektywności ruchu, 

- technika release-poszukiwanie naturalnego i funkcjonalnego ruchu, praca z oddechem i świadome wykorzystywanie go podczas tańca. Poszerzenie zakresu ruchu poprzez pracę na rozluźnieniu ciała, wykorzystanie ciężaru i pędu dla osiągnięcia wyrazistego ruchu przy minimalnym nakładzie energetycznym.

- elementy improwizacji-ćwiczenia i zadania rozwijające kreatywność, oswajające z postawami tworzenia choreografii i wzbogacające warsztat młodych tancerek. Eksperymentowanie z różnorodnymi jakościami ruchu, wykorzystanie technik improwizacji dla urozmaicenia prezentacji scenicznej oraz zamaskowania błędów podczas występów.

            Na zakończenie warsztatów grupa dziewcząt zaprezentowała pokaz, który obejrzeli sympatycy tańca współczesnego.

AC

IMG_1917
IMG_1971
IMG_1975
IMG_5697
IMG_5703
IMG_5707
IMG_5708
IMG_5709
IMG_5713
IMG_5717
IMG_5721
IMG_5723
IMG_5726
IMG_5727
IMG_5745

PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI SEKCJI TANECZNEJ W SEZONIE 2013/14

  W dniu 26 czerwca 2014 r., tuż przed zakończeniem roku szkolnego, w sali tanecznej Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie odbyło się uroczyste podsumowanie działalności   Sekcji Tańca Nowoczesnego RYTM połączone z występami młodych tancerek. Całość poprowadziła instruktor Anna Chwalczuk, która opowiedziała o sukcesach swoich podopiecznych nagrodzonych licznymi trofeami w minionym sezonie 2013/14 .

  Podobnie jak w poprzednich latach wysiłek dziewcząt, pasja i talent zaprocentowały bardzo dobrymi wynikami. Dobra organizacja i zamiłowanie do tego co się lubi sprzyjały pogodzeniu obowiązków szkolnych z częstymi weekendowymi wyjazdami, próbami i treningami tancerek.

  Na czwartkowym spotkaniu  obecni byli :  wójt Gminy Wiązowna Anna Bętkowska, kierownik oświaty i sportu Dorota Kanabus-Prokop, p.o. dyr. GOK Roman Sadowski, przewodniczący Stowarzyszenia Ruch Aktywności Społeczno-Gospodarczej „Wola” z Woli Duckiej St.Andrzej Niziołek oraz rodzice, zwolennicy i sympatycy tańca. Dziewczęta zaprezentowały 24 pokazy ciepło przyjęte  przez przybyłą widownię. Wśród wykonawców obejrzeliśmy: młodziutkie  podopieczne grupy początkującej,  formacje  TAKCIK i TAKT, solistki: Anastazję Frelek, Zuzannę Miklińską,  Kamilę Skwarę, Sylwię Kowalczyk, Aleksandrę Witan, Natalię Woźnicę, Julię Różańską, Hanię Paduch, Karolinę Kubajek, Paulinę Janaszek. W  duetach zaprezentowały się: Natalia Ciąćka i Justyna Jedlak, Kasia Kobza i Agnieszka Ziubińska, Ania Kopczyńska i Helena Voss, Julia Czabaj i Patrycja Łojewską, Julita Kulczyńska i Paulina Łomża, Julia Jagodzińska i Patrycja Sprycha  oraz Wiktoria Chrościcka i Zuzia Szczucka.

   W trakcie  pokazów wójt Gminy Anna Bętkowska  podziękowała dziewczętom i ich instruktorce  Annie Chwalczuk za liczne osiągnięcia i  godne reprezentowania GOK na wielu imprezach tanecznych oraz przekazała tancerkom upominki w postaci skarbonek. .

   Wyróżnione tancerki  otrzymały od  p.o.dyr. GOK  Romana Sadowskiego dyplomy uznania za aktywny udział w pracy   zespołów RYTM, TAKCIK i TAKT oraz bardzo dobre wyniki osiągnięte na imprezach tanecznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej w sezonie 2013/14.

    W ciągu minionego sezonu dziewczęta z sekcji tanecznej wzięły udział w 16 wydarzeniach taneczno-sportowych, do których należały m.in. Gminno-Parafialne Dożynki w Wiązownie, XXXV Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Tańca Nowoczesnego w „JARDZIE”, XXII Finał WOŚP w Wiązownie, Eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata na Mistrzostwach Extraklasy w Tańcu Sportowym ZNTS w Ząbkach k/Warszawy, XI Otwarty Turniej Tańca Nowoczesnego w Łosicach, Dziecięcy Turniej Tańca Sportowego w Warszawie, Dni Gminy Wiązowna. Podopieczne sekcji tanecznej wystąpiły także w XXXVII Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka” biorąc udział w eliminacjach gminnych i powiatowych oraz w części artystycznej programu przygotowanego przez GOK z okazji Kanonizacji Jana Pawła II.

   Obecnie dziewczęta posiadają już 642 medale i puchary wytańczone przez solistki i duety w  różnych kategoriach tanecznych i wiekowych oraz 102 puchary zespołowe.

   Na zakończenie miłego spotkania GOK przygotował słodki poczęstunek dla dzieci i rodziców.

 W dniu 27.06 br. zespoły taneczne wystąpiły ze swoimi pokazami na zaproszenie dyrektora przedszkola w Pęclinie  Ewy Kołodziejczyk na X Jubileuszowym Pikniku Rodzinnym.

Anna Chwalczuk

101_2636
101_2639
101_2645
101_2651
101_2653
101_2654
101_2658
101_2663
101_2678
101_2691
101_2693
101_2703

DNI WIĄZOWNY 2014

     W dniu 6 czerwca w godzinach popołudniowych  przy Gminnym Ośrodku Kultury przeprowadzono konkurs z Kołem Fortuny związany tematycznie z przyrodą i ochroną środowiska przygotowany przez pracowników Urzędu Gminy. W sali tanecznej ośrodka odbywała się próba generalna grupy początkującej, która miała zaprezentować się po raz pierwszy na estradzie w sobotę w dn. 7 czerwca br. Na placu OSP za Gminnym Ośrodkiem
Kultury przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się wielogodzinne występy i prezentacje artystyczne i koncerty zaproszonych zespołów.
     Program poprowadził menager i członek zespołu Partita Andrzej Frajndt. Otwarcia uroczystości dokonały: wójt  Anna Bętkowska i przewodnicząca Rady Gminy Monika Sokołowska.
     W części artystycznej zaprezentowały się dzieci z przedszkoli: "Pod Stumilowym Lasem w Pęclinie, Gminnego Przedszkola w Zakręcie, Gminnego Przedszkola im. "Misia Uszatka" w Wiązownie, Szkoły Podstawowej w Gliniance, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi"  w Gliniance i Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Wiązownie. Wystąpił Wiązowski Teatr Amatorski, który przedstawił baśń "Król Ból" w reżyserii Artura Niedziółki. Na estradzie w 40-minutowym programie zaprezentowała się sekcja tańca nowoczesnego RYTM z Gminnego Ośrodka Kultury przygotowana przez instruktor Annę Chwalczuk. Dziewczęta wystąpiły w 17 pokazach tanecznych w kategoriach: disco dance, show dance, disco show, modern i disco dance freestyle. Wśród wykonawców mogliśmy podziwiać umiejętności: formacji RYTM II, formacji TAKCIK i TAKT, miniformacji TAKT-Bis, TAKCIK i RYTM. Zadebiutowała grupa dziecięca 6-9 lat w układzie zatytułowanym "Przebudzenie Pszczółek". Prezentowały się również duety i solistki nagrodzone w sezonie 2013/14 na turniejach tańca nowoczesnego i sportowego oraz Międzynarodowym Festiwalu Tańca.

101_2561
101_2575
101_2584
101_2586
101_2587
101_2588
2014 184
2014 218
IMG_5153
IMG_5155

DZIEŃ DZIECKA Z UDZIAŁEM TANCEREK GOK

     Podobnie jak w ubiegłych latach Gminny Ośrodek Kultury zorganizował wiele atrakcji dla dzieci. Pogoda dopisała i nie zabrakło chętnych, którzy mogli skorzystać z różnych propozycji przygotowanych przez organizatorów. W tym roku obchody Dnia Dziecka wypadły w niedzielę, a rodzice mieli więcej czasu, który mogli poświęcić swoim pociechom. Na placu za budynkiem ośrodka kultury dzieci wzięły udział w wielu zabawach i atrakcjach jakimi były: dmuchany zamek-zjeżdżalnia, trampoliny, karuzela i inne. Do zabawy włączyli się również instruktorzy GOK, którzy rozdawali dzieciom kolorowe balony. W sali tanecznej odbył się godzinny pokaz złożony z 24 prezentacji, który obejrzała zainteresowana widownia. 
Wiązowski Teatr Amatorski  wystawił spektakl zatytułowany Król Ból cieszący się także dużym zainteresowaniem.
      Wśród wykonawców programu tanecznego zaprezentowały się: dziecięca formacja disco dance TAKCIK, solistki Aleksandra Witan, Natalia Ciąćka, Wiktoria Chomczyk, Anastazja Frelek, Sylwia Kowalczyk, Hania Paduch, Patrycja Łojewska, Julia Czabaj i Natalia Woźnica. Wystąpiły również młodzieżowa miniformacja RYTM II i formacja TAKT. Zaprezentowały się duety disco dance, disco dance freestyle, modern i jazz, wśród których obejrzeliśmy: Julitę Kulczyńską i Paulinę Łomżę, Anię Kopczyńską i Helenę Voss, Hanię Paduch i Julię Różańską, Julię Czabaj i Patrycję Łojewską, Anastazję Frelek i Zuzię Miklińską, Paulinę Janaszek i Julię
Kocon, Kamilę Skwarę i Zuzię Miklińską oraz Agnieszkę Ziubińską i Kasię Kobzę.

IMG_5111
IMG_5112
IMG_5116
IMG_5127
IMG_5131
IMG_5137
IMG_5143
IMG_5151

MEDALE Z WARSZAWY

Tancerki z Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie chętnie uczestniczą w rywalizacji  sportowo-tanecznej biorąc udział w turniejach i konkursach organizowanych dla dzieci i młodzieży. Doskonalą swoje umiejętności, prezentują układy choreograficzne, porównując swój poziom z zawodnikami innych ośrodków i klubów tańca.

Po kwietniowych sukcesach odniesionych w Łosicach na Podlasiu w dniu 10 maja 2014 r. ekipa 21 dziewcząt wzięła udział w Dziecięcych Zawodach w Tańcu Sportowym Disco i Hip Hop Solo w Warszawie. Turniej Tańca Sportowego zorganizowany został przez Urząd Dzielnicy m.st. Warszawy, Szkołę Podstawową nr.313 i Klub Sportowy Hand to Hand.

Miejscem bardzo widowiskowej imprezy była Sala Sportowa przy S.P. Nr 313 przy ul. Cybisa 1 na Ursynowie.

Zawody taneczne cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Wzięło w nich udział ponad 500 uczestników.
W rywalizacji sportowo-tanecznej wzięły udział takie kluby jak: GRAWITACJA-Piaseczno, FANABERIA-Radzymin, STOP and GO-Warszawa, HAND to HAND-W-wa, FOTON-Chełm,   ACRO DANCE-Warszawa, EGURROLA DANCE STUDIO Warszawa, DANCE4FUN, Loocas Dance Center,  Duet-Otwock, STYL-BIŁGORAJ, Hakiel Akademia Tańca Warszawa, Soul&BaseWarszawa, TZT-Tarczyn, Inspirations Dance Center-Piaseczno,  SHOCK DANCE  RYTM-Wiązowna.

Celem turnieju było wyłonienie najlepszych tancerzy Disco Dance ,  Disco Dance Freestyle i Hip Hop w poszczególnych poziomach zaawansowania, popularyzacja tańca wśród dzieci i młodzieży jako formy aktywnego wypoczynku, wymiana doświadczeń między klubami, instruktorami i trenerami oraz promocja Dzielnicy Ursynów.

Tancerki przygotowane przez instruktor Annę Chwalczuk zdobyły: 7 nowych trofeów w postaci 2 pucharów i 5 medali. Zajęły 20 miejsc finałowych w 2 kategoriach tanecznych.

Osiągnięcia tancerek :

Solo Disco Freestyle

Liga A

 1. Zuzanna Miklińska IV m. (rocz.2002 i starsi)

 2. Justyna Jedlak V m. w tej samej kat.

Liga B

 1. Anastazja Frelek IV m. w kat. solo disco freestyle (rocz. 2003 i młodsi)
 2. Julia Czabaj V m. w tej samej kat.
 3. Natalia Woźnica VI m. w tej samej kat.
 4. Hania Paduch VIII m. w tej samej kat.

W kat. solo disco freestyle (rocz. 2001 i starsi)

 1. Julia Przywoźna IV m. 
 2. Ania Kopczyńska V m.
 3. Aleksandra Stańczuk VI m.
 4. Paulina Wypustek  VII m.
 5. Julia Kocon VII m.

Solo Disco Dance

Liga A

 1. Zuzanna Miklińska IV m. (rocz.2002 i starsi)
 2. Justyna Jedlak V m. w tej samej kat.

Liga B

            1. Anastazja Frelek III m. i puchar (rocz.2005 i młodsi)

Liga C

 1. Hania Paduch II m. i srebrny medal solo disco dance (rocz.2006)
 2. Anna Kopczyńska  III m. i puchar w kat. solo disco dance (rocz. 1999 i starsi)
 3. Kasia Kobza IV m.
 4. Agnieszka Ziubińska V m.
 5. Julia Kocon VI m.
 6. Karolina Kubajek VI m. (rocz.2005)
 7. Patrycja Łojewska VI m. (rocz.2003)

Liga D

 1. Natalia Woźnica III m. i brązowy medal w kat. solo disco dance  (rocz. 2004 )
 2. Aleksandra Witan V m. w tej kat.
 3. Paulina Wypustek IV m. (rocz.2001)
 4. Paulina Janaszek VI m. w kat. solo disco dance  (rocz. 2001 )
 5. Karolina Kwiatkowska V m. (rocz.2000 i starsi)

DEBIUTY

 1. Aleksandra Woźnica I m. i złoty medal (rocz.1999)
 2. Sylwia Kowalczyk I m. i złoty medal (rocz.2001)
 3. Julita Kulczyńska III m. i brązowy medal (rocz 2005)
 4. Paulina Łomża VI m. (rocz.2003,2004)
 5. Julia Różańska  dyplom za pierwszy start w tańcu sportowym

Majowy turniej tańca na Ursynowie cieszył się wielkim zainteresowaniem uczestników, opiekunów i rodzin przybyłych, by obserwować to widowisko . Piękne kostiumy, wysoki poziom przygotowania zawodników i prawdziwie sportowa rywalizacja w tańcu na długo pozostaną w pamięci zainteresowanych tą dyscypliną.

Serdecznie gratulujemy !!!

AC

IMG_4963
IMG_4965
IMG_4967
IMG_4968
IMG_4977
IMG_4991
IMG_4993
IMG_4994
IMG_4997
IMG_4998
IMG_5000
IMG_5003
IMG_5006
IMG_5007
IMG_5011
IMG_5012
IMG_5022
IMG_5024
IMG_5026
IMG_5027
IMG_5028
IMG_5029
IMG_5033
IMG_5036
IMG_5037

PUCHAROWE DZIEWCZĘTA

            Na przełomie  marca i kwietnia tego roku dziewczęta z Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie zaprezentowały się na 2 imprezach tanecznych. Pierwszą z nich były Mistrzostwa Extraklasy ZNTS w Tańcu Sportowym będące jednocześnie Eliminacjami  do Mistrzostw Europy i Świata IFMD w Hali Sportowej Gimnazjum nr.2 w Ząbkach na Mazowszu. Wiązowski ośrodek kultury wystawił reprezentację 9 tancerek. Były wśród nich: Anastazja Frelek, Patrycja Łojewska, Julia Czabaj, Kamila Skwara, Julia Przywoźna, Zuzanna Miklińska, Paulina Wypustek, Natalia Ciąćka i Justyna Jedlak. Prezentowały się one w kat. disco dance, disco dance freestyle i show dance. Zawody sportowo-taneczne cieszyły się wielkim zainteresowaniem. W dn.8-9 III br. do Ząbek  przybyli zawodnicy sportowi z wielu klubów z kraju oraz reprezentanci Rosji i Ukrainy.  Podopieczne Anny Chwalczuk wytańczyły finałowe miejsca w 2 kategoriach tanecznych: disco freestyle i disco dance. I tak Anastazja Frelek zajęła VI miejsce( w kat. juniorzy młodsi solo disco freestyle), Natalia Ciąćka – VII m. ( w kat. juniorzy solo disco freestyle), Justyna Jedlak VIII m. w tej samej kat., duet disco dance juniorów – Natalia Ciąćka i Justyna Jedlak uplasowały się na VIII pozycji.

            Drugim wydarzeniem tanecznym z udziałem tancerek GOK był XI Turniej Tańca Nowoczesnego w Łosicach na Podlasiu, który odbył się 12 kwietnia br. Tym razem Wiązownę reprezentowało aż 6 zespołów tanecznych. W hali sportowej  Gimnazjum nr 1 zaprezentowały się 41 młodziutkich tancerek., które wystąpiły w 4 kat. wiekowych  i 2 kat. zespołowych (miniformacji i formacji).

             W tegorocznym turnieju wzięło udział około 128 solistów, 46 duetów ,34 miniformacje i 45 formacji.  W sumie do Łosic przybyło ponad 800 tancerzy z takich miast jak: Warszawa, Biała Podlaska, Terespol, Siedlce, Ostrołęka, Białystok, Węgrów,  Sokołów Podlaski , Michałów,   Knyszyn Mordy,  Kosów Lacki, Drohiczyn, Łosice i  Wiązowna. Organizatorami byli: Łosicki Dom Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy Łosice.  Honorowy patronat objęli burmistrz Miasta i Gminy Łosice Janusz Kobyliński oraz starosta łosicki Czesław Giziński.

IMG_4696
IMG_4699
IMG_4702
IMG_4710
IMG_4714
IMG_4719
IMG_4721
IMG_4725
IMG_4728
IMG_4729
IMG_4730
IMG_4737
IMG_4739
IMG_4751
IMG_4758
IMG_4805
IMG_4816
IMG_4859
IMG_4890
IMG_4892
IMG_4894
IMG_4895
IMG_4897
IMG_4909

Aktualizacja: 12 lipca 2020

Sponsorzy

04.08.2020
<< >>
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.